Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Powinien tego mężczyznę spotkać taki sam los jaki spotkał kobietę, którą skrzywdził.

Czyli co - gwałt za gwałt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powyższe rozwiązanie mnie nie przekonuje. Nie daje pewności, że zwyrodnialec nie powtórzy gwałtu. Jest jeszcze inna opcja - może mu się to podobać. I co wtedy? Uważam, że tutaj oko za oko nie zdaje egzaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli za gwałt byłaby kara śmierci, to za chwilę osoby, które zostały sparaliżowane w wypadku samochodowym też zażądałyby kary śmierci dla sprawcy, gdyż zniszczył ich życie już na zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mamy impas. Uważam, że stanowczo lepszą karą byłaby kastracja + piętno w widocznym miejscu i wpis do rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, nieważne - to i tak tylko czyste spekulacje.

Jak się czujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Lilith napisał:

Dobra, nieważne - to i tak tylko czyste spekulacje.

Jak się czujecie?

Myśle, że podjęłaś bardzo ważny temat. Niestety widze, że ciężko nam coś jest napisać. Czytając Twoje wypowiedzi na temat katów, wyczuwam dużo złości i może to trochę blokuje(to tylko moje zdanie) Ja jeszcze nie potrafię powiedzieć co chciałabym żeby zrobić z taką osobą. Czytając ten artykuł czułam lęk i wręcz chciałam ich bronić, że przecież nic wielkiego sie nie stało. Ale po kilku sekundach zrozumiałam, że mój lęk jest na tyle silny, że mówienie o gwałcie, o tym człowieku mocno się wycofuję a wręcz mówie, że nic się nie stało. 

Chciałabym poczuć złość, frustrację, gniew, poczuć płacz, który daje mi ulgę. Niestety na to musze jeszcze chwile poczekać aż rozbije mur.

Samopoczucie nawet w miarę ok.

A u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi