Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokladnie tak jak mowisz, dopiero teraz zaczynam dostrzegac, co to znaczy "normalnosc". Takie doswiadczenia pozwalaja czlowiekowi zaczac cieszyc sie z malych rzeczy i caly czas wierze, ze zycie specjalnie Nas tak doswiadcza. W koncu niby nic nie dzieje sie bez przyczyny.

 

Wczesniej mardzuilem, zeby byc szczesliwym na prawde duzo mi bylo trzeba. Teraz? Do szczescia wystarczylaby mi chyba zwyczajna codziennosc! Mozliwosc spokojnej pracy, normalnego spotykania sie ze znajomymi.

 

Wlasnie wrocilem od lekarza, powiedzial ze ESCI bardzo dobrze u mnie dziala i zalecil juz zapisanie sie na terapie behawioralno - poznawczą. Ogolnie aktualnie czuje sie bardzo dobrze, rozmowa z lekarzem jakos bardzo mnie uspokoila. Tylko aby to tak troszke pociagnac.

 

Co do Twojego pytania - nie pracuję. Pracowalem, aczkolwiek jak zaczely sie jazdy z DD, chroniczna sennosc, lęki to rzucilem prace. Balem sie do niej dojezdzac i nie wyobrazalem sobie pracy 8 godzin bez przynajmniej jednej drzemki i lozka w pobliskiej odleglosci. Teraz jako, ze ojciec ma swoja firme to jezdze z nim i pomagam. Zdarza sie, ze siedze z nim nawet po 10 h w robocie. Wiadomo, tak najlepiej na poczatku. Ojciec w razie czego zrozumie, nie mam musu. Nikt nade mna nie stoi a jak bede mial gorszy dzien to moge zostac w domu. Aczkolwiek powoli zaczynam juz myslec o pracy, w koncu kiedys trzeba zaczac cos robic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do mnie to nic nie biore na wieczor jestem na samym Escitilu.

Wogole mam wrazenie ze ten lek nie dziala wcale leki nie zeszly mi, nie jestem wstanie wyjsc dalej niz poza rejon swojego osiedla malo tego mialam dosc silny atak w konfrontacji z moim glownym winowajaca lęku wiec nadal poruszac sie autobusem nie jestem wstanie.

Biore go 10 tydzien, chyba juz nie bedzie efektu wow a tak liczylam na to:(

 

Malo tego pojawil mi sie nowy lek ze zachoruje na ciezsza chorobe psychiczna, czyli jakby pomimo stosowania leku nasilila sie ta nerwica od nowa i pojawily jakies inne lęki.

Czy jest tu ktos kto ma podobne odczucia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień biorę 5 mg ale czuje się kiepsko. Mdłości, jadłowstręt, wytrzeszcz, zgryz, uczucie zimna, słaba pamięć, potliwe dłonie, bezsenność (miota mną w łóżku jak szatan). Bóle brzucha - niby biegunka ale do kibla mi się nie chce iść i na okrągło pierdze, a w brzuchu słyszę non stop jakieś odgłosy. Czy kontynuować to? Czemu mam aż tyle tych efektów ubocznych? Może jednak mam za dużo serotoniny w głowie a przyczyna fobii społecznej tkwi gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, co do potliwosci to ja u siebie nie zauwazylem zadnej zmiany sprzed wczesniejszego stanu. Mysle jednak, ze nie masz sie czym martwic czytalem troche i bylo troche osob, ktore mialy takie uboki. :)

 

 

Forumowicze, jest tu ktos taki kto po zazywaniu Escitalopramu czul sie gorzej niz przed kuracja? Ja juz od prawie 7 tygodni biore dawke 10 mg i czuje sie w moim odczuciu gorzej. Lęki moze troszke ustapily lecz co z tego, kiedy w to miejsce DD i DP nasilily sie dwukrotnie. Nie wiem juz czy to zbieg okolicznosci i stan pogorszyl sie sam z siebie czy to leki.

Jednak z drugiej strony gdyby Esci zadzialal na mnie dobrze i usunal chociaz polowe lękow to i dd byloby mniejsze, bo wtedy moglbym probowac normalnie funkcjonowac i to pomogloby w neutralizowaniu tych stanow, a tak to lipa. Chyba bede musial wybrac sie do lekarza i zasugerowac zmiane lekow. Zastanawiam sie nad seratlina, duzo osob chwali, wiec moze i mi pomoze ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, co do potliwosci to ja u siebie nie zauwazylem zadnej zmiany sprzed wczesniejszego stanu. Mysle jednak, ze nie masz sie czym martwic czytalem troche i bylo troche osob, ktore mialy takie uboki. :)

 

 

Forumowicze, jest tu ktos taki kto po zazywaniu Escitalopramu czul sie gorzej niz przed kuracja? Ja juz od prawie 7 tygodni biore dawke 10 mg i czuje sie w moim odczuciu gorzej. Lęki moze troszke ustapily lecz co z tego, kiedy w to miejsce DD i DP nasilily sie dwukrotnie. Nie wiem juz czy to zbieg okolicznosci i stan pogorszyl sie sam z siebie czy to leki.

Jednak z drugiej strony gdyby Esci zadzialal na mnie dobrze i usunal chociaz polowe lękow to i dd byloby mniejsze, bo wtedy moglbym probowac normalnie funkcjonowac i to pomogloby w neutralizowaniu tych stanow, a tak to lipa. Chyba bede musial wybrac sie do lekarza i zasugerowac zmiane lekow. Zastanawiam sie nad seratlina, duzo osob chwali, wiec moze i mi pomoze ... Pozdrawiam

Jeśli chodzi o mnie to ja dostałem Escitalopram na nerwicę natręctw. Co prawda trochę zbyt pózno bo już nerwica sama w zasadzie zdąrzyłą ustąpić. Poprostu wcześniej nie wiedziałem że to co mam to nerwica natręctw - myślałem że to tylko jakieś moje dziwactwa które to są zupełnie nie grozne. Kiedy zaczynałem brać escitalopram to samopoczucie też trochę poszło w dół. A i mdłosci również pewne się pojawiły. Te mdłośći przy escitalopramie i innych SSRI mogą wynikać z pośredniego pobudzania receptorów serotoninowych 5TH3 w jelicie. Te receptory uczestniczą w procesie powstawania nudności i wymiotów. Ale większość objawów pózniej się uspokaja z tego co czytałem opinie ludzi. Tak samo z apetytem początkowo może być nie za wesoło. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w pierwszym poście.

Jestem po 2 tabletkach escitalopramu (10mg) i wielką bezsenność.Jestem przerażona.Nie wiem czy odstawić czy przeczekać.Czytam tu,że powinno się go brać rano a mi lekarz przepisał na noc.Może dlatego się tak męczę w nocy.Powiedzcie,że to minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać lek Elicea w sobotę rano - połówkę z 5mg tabletki. W 4 dniu miałem już brać całe 5mg i tak też zrobiłem ale tylko dwukrotnie. Początkowo zdawało mi się, że przez pierwsze 3 dni nie mam żadnych skutków ubocznych przy połówkach - jedynie lekkie duszności wieczorem i chwilowe momenty rozkojarzenia i dziwnego trudnego do opisania samopoczucia.

Jednak w 4 dniu po wzięciu 5mg o 7 rano, po około 4h w okolicach godziny 11 zaczęły sie dziać w pracy dziwne rzeczy. Najpierw nasilające się duszność i szumy w uszach - raz szumy, a po kilku minutach ustępowały i wedrowały w okolice oskrzeli/płuc powodując duszności. Później zaczeło mi sie krecić w głowie, jakieś dziwne drżenie wewnątrz całego ciała, potworny narastający niepokój, silna dezorientacja i oszołomienie - czułem się tak jakbym stał obok siebie nie wiedząc co się dzieje. Do tego doszedł narastający coraz silniejszy lęk nie wiadomo przed czym i skąd (nigdy czegos takiego nie czułem wcześniej w życiu, a lęki które co jakiś czas miewam sporadycznie - oceniam jako 10x słabsze w porównaniu z tym!). Po 30 minutach poszedłem do WC aby się przejść, jak wracałem korytarzem czułem się tak jakbym tracił kontakt z rzeczywistością i był na granicy utraty przytomności. Objawy zaczęły ustępować po ok 1h - później do końca dnia było raz lepiej, raz gorzej, w kolejnym 5 dniu praktycznie powtórka z rozrywki z kilkoma drobnymi różnicami.

Nie wziąłem juz w 6 dniu tego bo bałem się, że będzie z dnia na dzień coraz gorzej. I nie wiem co dalej.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×