Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę fluoksetynę 20 mg już dwa tygodnie i od kilku dni bardzo mnie bolą mięśnie, głównie ramiona i nogi. Miałem nadzieję, że fluo pobudzi mnie do działania, a wydaje mi się, że jest wręcz odwrotnie. Czuję się jeszcze bardziej zmęczony, no i te bóle. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna? Brać dalej czy może zmienić na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/cenzura/ nic mi nie wychodzi w zyciu , mam 30 lat a zmarnowałem całe swoje życie , ja /cenzura/ , a teraz po 30sctce co mi zostało , chyba czas ze sobą skończyć . Depresja jest w tedy gdy śmierc jest dla ciebie ukojeniem.

Też miewam myśli ostateczne, ale mimo tego jestem za dużym tchórzem - w sensie bania się bólu, nieudanej próby - żeby spróbować. Błędne koło. Nakręca się człowiek, że jest beznadziejny i że w każdej chwili może ze sobą skończyć, a z drugiej strony nie potrafi, co pewnie też jest w pewnym stopniu mechanizmem samoobronnym.

 

benzowiec84 Jeszcze żadnych pozytywnych efektów przejścia z sertry na fluo, że takie myśli Cię męczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin spania. Nie tknąłem żadnych zawodowych spraw odkąd jestem na fluo tj. 6.01. Daję fluo jeszcze tydzien czasu. Tak nie idzie żyć dalej.

 

ja tak mialem na sertalinie , teraz wsumie tez tak mam , a juz nie wiem od czego to , ja daje fluoksetynie 6 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin spania. Nie tknąłem żadnych zawodowych spraw odkąd jestem na fluo tj. 6.01. Daję fluo jeszcze tydzien czasu. Tak nie idzie żyć dalej.

jak ona przez co najmniej miesiąc z każdym dniem zwiększa stężenie to co mozna oczekiwac w pierwszym miesiacu? samych skutków ubocznych, bo ciagle rosnie poziom serotoniny, mowilem ze ten stan z pierwszych dni długo nie potrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ona przez co najmniej miesiąc z każdym dniem zwiększa stężenie to co mozna oczekiwac w pierwszym miesiacu? samych skutków ubocznych, bo ciagle rosnie poziom serotoniny, mowilem ze ten stan z pierwszych dni długo nie potrwa

 

dokładnie . w 4 tygodniu osiąga pełne stężenie w organizmie . dopiero od 4 tygodnia można spodziewać się efektu leczniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem fluo za taki lajtowy lek, brałem ją 8 lat temu, w USA to ponoć nawet biorą rekreacyjnie, pigułka szczęścia, najlepszy marketing i PR a teraz zdycham te ostatnie dni na prozaku śpiąc po 12-16 godzin na dobę i mając ogromnego kaca :/ Mam nadwyżkę finansową z grudnia więc jakoś przesiedzę do końca stycznia, jak nic się nie zmieni to biorę od nowa wellbutrin i zapierdalam.

 

-- 20 sty 2015, 00:42 --

 

16 godzin spania. Nie tknąłem żadnych zawodowych spraw odkąd jestem na fluo tj. 6.01. Daję fluo jeszcze tydzien czasu. Tak nie idzie żyć dalej.

jak ona przez co najmniej miesiąc z każdym dniem zwiększa stężenie to co mozna oczekiwac w pierwszym miesiacu? samych skutków ubocznych, bo ciagle rosnie poziom serotoniny, mowilem ze ten stan z pierwszych dni długo nie potrwa

 

No tak ale ja brałem sertralinę kilka lat, w tym schodziłem i wchodziłem parę razy i nigdy nie miałem takich jazd. Podobne ale i gorsze miałem na escitalopramie, 2 tygodnie byłem warzywem, nie wiedziałem co się dzieje wokół mnie, to było podczas mundialu 2014, traciłem poczucie czasu, nie wiedziałem jaki jest dzień tygodnia, spałem kilkanaście godzin itp. Nie wytrzymałem i wywaliłem esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No tak ale ja brałem sertralinę kilka lat, w tym schodziłem i wchodziłem parę razy i nigdy nie miałem takich jazd. Podobne ale i gorsze miałem na escitalopramie, 2 tygodnie byłem warzywem, nie wiedziałem co się dzieje wokół mnie, to było podczas mundialu 2014, traciłem poczucie czasu, nie wiedziałem jaki jest dzień tygodnia, spałem kilkanaście godzin itp. Nie wytrzymałem i wywaliłem esci.

 

To na to wychodzi że twój problem leży w dopaminie. Polecałbym bupropion + SSRI ale te które na ciebie działało dobrzę.

 

Mój problem raczej w noradrenalinie . Serta mnie zmulała za to strasznie (Serta omija noradrenalinę,spadki ciśnienia,niski puls) . fluoksetyna mniej mnie muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallop

naszczęscie SSRI odchodzą w zapomnienie, niedługo powstaną inne leki i co innego będziemy łykać

 

szczerze watpie od momentu pojawienia sie SSRI nic ciekawego - moze poza miansa i bupropionem - nie wyszlo i raczej nie nalezy sie spodziewac rewolucji. Nawet nowe leki, ktore widac na horyzoncie nie sa jakas rewolucja. Farmaceuci obracaja sie wokol znanych nam receptorow. Dodatkowo wprowadzenie nowego leku to proces kilkuletni. Dobrych lekow nasze pokolenie nie dozyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni,

ale masz arnibarni jakąś alterantywę?

Nie mam innej alternatywy.Jak na razie jestem zadowolony z antydepresantów,bo dzięki nim lepiej radze sobie w życiu.Wiele rzeczy idzie łatwiej,szybciej.Nie demonizuje tych leków.Bo pewnie gdybym nadal sie upierał przy tym że sam sobie poradze,bez leków,byłoby jeszcze gorzej.W sumie jestem z nich zadowolony,serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, smieje sie w twarz tym, co uwazaja fluo za lajtowy lek, bralem paro i cita i fluo jest lepsza od nich, bo jest aktywizujaca.. pytanie do osob bioracych fluo, zwlaszcza wyzsze dawki, 40-60 mg.. Czy tez, zwlaszcza po polaczeniu z alkoholem, macie efekt "swedzacych zebow", tak jak na amfetaminie? ;) i to ma byc placebo? ;)

 

wkrotce dluzsza refleksja odnosnie fluo, ktora biore od marca ub.r. .... sledzcie watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, smieje sie w twarz tym, co uwazaja fluo za lajtowy lek, bralem paro i cita i fluo jest lepsza od nich, bo jest aktywizujaca.. pytanie do osob bioracych fluo, zwlaszcza wyzsze dawki, 40-60 mg.. Czy tez, zwlaszcza po polaczeniu z alkoholem, macie efekt "swedzacych zebow", tak jak na amfetaminie? ;) i to ma byc placebo? ;)

 

wkrotce dluzsza refleksja odnosnie fluo, ktora biore od marca ub.r. .... sledzcie watek

 

Uważałem fluo i sertę za lajtowe ze względu na swoje własne kilkuletnie doświadczenia. Z SSRI one miały dla mnie najmniej uboków, łatwo się mi na nie wchodziło i schodziło, zaburzały co prawda libido ale nie kastrowały do zera jak inne SSRI, nie powodowały tycia, umożliwiały w miarę normalne życie. Zażywałem kilka lat sertralinę, zrezygnowałem bo jednak mnie zamulała i otępiała, trochę odrealniała, a w wyższych dawkach (150mg+) powodowała zaburzenia lękowe, nic mi się nie chciało na niej robić. Brałem sertralinę z małymi przerwami jakieś 5-6 lat.

 

Jestem drugi raz na fluo, był to mój pierwszy lek po zgłoszeniu się do lekarza i rozpoczęciu leczenia. Dekadę temu fluo była bardzo popularna i był to w zasadzie niemal zawsze lek pierwszego rzutu. Dzisiaj lekarze są już bardziej różnorodni a prym wiedzie escitalopram, dwie moje znajome zaczęły się leczyć i obie dostały esci na start, podobno producent jest w PL dużym lobbystą. Ja przeżyłem bardzo ciężkie chwile na esci, 2 tygodnie byłem warzywem, zrezygnowałem z tego leku.

 

Jak dla mnie fluo i serta to lajtowe ssri a wenlfakasyna, paroksetyna, escitalopram to "ciężkie" leki. Mam na myśli wchodzenie-schodzenie, skutki uboczne, libido, tycie itp. - wszystko na podstawie własnych doświadczeń. Tym razem dość ciężko mi się wchodzi na fluo - 8 lat temu cierpiałem na bezsenność, obecnie na nadmierną senność przy wchodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dni temu zacząłem łykać fluo jako support przy odstawce paro, i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony, tzn. nie wiem jak to będzie dalej ale na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć że fluo ładnie przygasiło mi większość uciążliwych objawów jakie doświadczałem przy odstawce paro... samopoczucie to nawet się nie zmieniło, ale mam zdecydowanie "luźniej w głowie" jeśli wiecie o co mi chodzi ;), nastąpiło poprawienie koncentracji (przychodzi mi to znacznie łatwiej), jem znacznie mniej niż przy paro, ogólnie jakoś inaczej się czuję w kontekście na plus, ktoś zaraz pewnie powie że z jednego gówna w drugie, no ale z fluo jest znacznie łatwiej zejść, co mam zamiar w najbliższym czasie (no za parę dobrych miechów) zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×