Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica mija!


Gość kamila

Rekomendowane odpowiedzi

,pewnie to wina jeszcze tej nerwicy jak również psychotropów które wcześniej przyjmowałem które rujnują mózg. :great:

 

Poważnie? Ja jeszcze nie brałam leków ale obawiam się, że będę musiała. To już sama nie wiem .

Na pewno jakiś wpływ mają na mózg.Ja jechałem na nich kilka lat,a ty dopiero zaczniesz.Samo branie to jest mało,owszem pomogą ale nie wyleczą przyczyny nad którą musisz sama pracować,musisz panować nad swoimi myślami.Ja osobiście bez leków nie dawałem sobie wcześniej rady ze sobą.Może warto zamiast tego świństwa najpierw spróbować suplementacje magnezem.Jak zaczniesz brać psychotropy twój stan się może pogorszyć(przynajmniej tak było w moim przypadku)dopiero po 3-6 tygodniach zauważysz poprawę.Tak jak kolega napisał wyżej trzeba wybrać co dla Ciebie będzie lepsze.Jak nie masz sił z tym walczyć chyba bez leków się nie obędzie.Bez walki można się doprowadzić do strasznego stanu.Tak było w moim przypadku.Bałem się wyjść wszędzie :do kościoła,sklepu,dentysty czy fryzjera.Tak jak wyżej napisałem zrób rachunek sumienia,dlaczego się tak stało że jesteś w tym miejscu.Droga do choroby pewnie była długa,na moim przykładzie nawet 15 lat,wreszcie psychika niewytrzymała. Najważniejsza jest wiara która czyni cuda .Życzę wszystkim jak najszybszego pozbycia się tego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj minął tydzień od wyjścia z psychiatryka. Biorę tylko depakin i powoli również dochodzę do siebie. Dla mnie normalność jest niezwykle nudna. Niestety. Mam rozpoznany CHAD lecz nadal w to powątpiewam. Mani nigdy nie miałem, a tzw. hipomania w moim przypadku mogła być moim stanem normalnym. Trudno to określić. W tzw. hipomani cieszę się życiem tak jak każdy zdrowy człowiek. Nigdy nie zrobiłem rzeczy tzw. głupich. Czytam fora aby określić co dokładnie mi dolega. Stwierdziłem już niewielką NN. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zamiast tego świństwa najpierw spróbować suplementacje magnezem.

Właśnie tak robiłam gdzieś cztery miesiące temu brałam codziennie magnez. W sumie potem przestałam, bo uznałam, że to pewnie nic nie da ale być może miało jakąś moc. No jak narazie walczę, nie zamykam się na świat, wypełniam sobie czas, żeby nie myśleć to pomaga ale muszę wybrać się na psychoterapie bo chciałabym z tego wyjść a na takim oszukiwaniu się nie wiem jak daleko zajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert-a przeszedłeś terapię czy udało Ci się bez niej jakoś wygrać?

chodziłem na terapie ,ale to było na początku mojej choroby gdy zaraz trafiłem do psychiatry.Chodziłem na nią z 2 miesiące.Nie powiem bo coś mi pomogła,ale choroba się po jakimś czasie znowu nawróciła.A ostatnie moje "uzdrowienie" odbyło się bez terapii .W dużym cudzysłowiu bo do wygrania jeszcze długa droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni znowu nachodzą mnie męczące myśli... Nie daje im sobą rządzić, ale czuję taki niepokój. Jest to trochę męczące, chciałabym się w pełni cieszyć życiem... A jak to możliwe, kiedy ciągle się boję...

Mimo wszystko będzie dobrze:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie przeczytała ten wiersz:)

Póki co siedzę w domu i niecierpliwię się przed spotkaniem. Boję się, że jakaś mocna zła myśl zakorzeni się w mojej głowie. Bo one przychodzą co chwila... Tylko staram się je odpędzać... Nie wiem co mogłoby mnie zająć tak żeby przestać myśleć... Może u mnie się tak nie da zrobić, bo obojętnie co robię zazwyczaj myślę jeszcze o swoich głupotach... Taka przykra podzielność uwagi ;)

Powodzenia, damy radę!

 

[Dodane po edycji:]

 

P.S. Teraz postanowiłam( kolejny raz w swoim życiu) nie zaczynać myśleć kiedy mnie najdzie niepokój. Nie wchodzić w te myśli. Jednak wiem, że to jest trudne... Jednak teraz naprawdę postaram nie dać się. Chociaż miesiąc, chociaż dzień, chociaż kilka chwil... Kilka milszych chwil, bo bez nerwicy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy ludziska zdrowiejecie naprawdę, czy na lekach?? Bo to róznica, zdrowieć wg mnie to oczywiście terapia ale też i schodzenie z leków. A najlepiej to nie brać leków, tylko pracować efektywnie nad sobą podczas psychoterapii - dla mnie to jest zdrowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdrowieję na lekach, ale oczywiście mam zamiar przestać je brać najszybciej, jak to będzie możliwe, po prostu dla dobra mojej wątroby, a nie z powodów ambicjonalnych. Nie mam zamiaru także popadać we frustrację, ponieważ biorę leki - (prawie) wszystko jest dla ludzi, leki dla ludzi oczywiście są. Wiem, że gdybym ich nie brała, moja nerwica sparaliżowałaby moje życie, a nie mam zamiaru rezygnować ze studiów, znajomych i reszty dobrodziejstw, które dostępne są bez ograniczeń dla zdrowych ludzi tylko dlatego, że mam nerwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdrowieję na lekach, ale oczywiście mam zamiar przestać je brać najszybciej, jak to będzie możliwe, po prostu dla dobra mojej wątroby, a nie z powodów ambicjonalnych. Nie mam zamiaru także popadać we frustrację, ponieważ biorę leki - (prawie) wszystko jest dla ludzi, leki dla ludzi oczywiście są. Wiem, że gdybym ich nie brała, moja nerwica sparaliżowałaby moje życie, a nie mam zamiaru rezygnować ze studiów, znajomych i reszty dobrodziejstw, które dostępne są bez ograniczeń dla zdrowych ludzi tylko dlatego, że mam nerwicę.

A jakie leki bierzesz ? Mi właśnie moje niezbyt pomagają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×