Skocz do zawartości
Nerwica.com

Może wspólna analiza


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zrobić ogólną charakterystykę nerwicy natręctw. Zastanówmy się co ją wywołuje, czego dotyczy, wymieńmy się doświadczeniami. Musimy mieć jakieś wspólne objawy które nas łączą itd.

 

 

U mnie to jest tak, nerwica natręctw dotyczy rzeczy na których mi zależy, muszę wykonywać rytuały, żeby je uchronić. Może to dotyczyć wszystkiego mojej rodziny, mojego wyglądu, mojego hobby. Nie mogę się zrelaksować, cały czas mam mnóstwo myśli w głowie, cały czas mózg jest nastawiony na analizę, przypominają mi się sytuacje z dnia, przemyślenia, różne osoby. Rytuały u mnie wyglądają różnie, rzadko to są kompulsje bardziej to się dzieje w głowie, że muszę sobie coś pomyśleć w określonym porządku. Strasznie to praco chłonne i wyczerpujące. Rzeczy o które się nie boję nie wchodzą w grę moich natręctw. Jak się pojawia myśl natrętna od razu wpadam w panikę podnosi się hormon stresu, zaczynam tracić kontakt z rzeczywistością i muszę go odkręcić w myślach. Natręctwa też dotyczą tego, czy coś dobrze zrobiłem na treningu itd. Cały czas mi się wydaję, że mogę dać z siebie więcej itd. I wtedy zadręczam się tymi myślami, że jestem do dupy. Natręctwa u mnie pojawiają się nawet w snach, w śnie muszę coś wykonać, czyli świadczy to o tym, że natręctwa siedzą daleko w podświadomości. Jak wyglądał by dla mnie świat bez natręctw? Dziwnie, nieswojo, nie wiem czy się tak da, natręctwa są chyba naszą cechą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głównie obsesje, np. że zrobię komuś krzywdę, przestanę kontrolować swoje zachowanie w miejscach publicznych, że coś złego stanie się moim bliskim, natręctwa dotyczące Boga, że mam schizofrenię itd. Natomiast kompulsje: mycie zębów i rąk w określony sposób, stukanie i pstrykanie po 6 razy, chodzenie zawsze ta sama droga do domu, kładzenie rzeczy tylko w określonych miejscach itd. Nie umiem sobie dać już z tym rady, a może to wcale nie nn? Czasami mi sie wydaje, że robie sobie to specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×