Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
weronika

KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

136 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      96
    • Nie
      29
    • Zaszkodziła
      24

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, ap40 napisał:

Od jak dawna bierzesz?

Czy miał ktoś duszności po tym leku?

Nie mam po nim duszności, a biorę już dość długo. Jakoś ze dwa lata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam duszności, a biorę niecałe 2 tygodnie. Mam nadzieję, że to minie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.05.2020 o 14:20, ap40 napisał:

Od jak dawna bierzesz?

Ogólnie jakoś z rok. Zaczynałam od dawki 25 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.05.2020 o 10:53, Lilith napisał:

Ogólnie jakoś z rok. Zaczynałam od dawki 25 mg.

Nie tyjesz? Bo ja zmieniam lek przez tycie. I boje się czy coś innego będzie działać 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, gosia17 napisał:

Nie tyjesz? Bo ja zmieniam lek przez tycie.

Przy 450 mg zaczęły się napady obżarstwa. Oczywiście - przytyłam, ale coś za coś. Obecnie jestem na 300 mg. Z powrotem. W czerwcu wizyta i mam nadzieję, że kwetiapina pójdzie do odstawki. Wiesz...jeszcze tycie bym zniosła, gdyby ten lek działał. Problem polega na tym, że guzik daje i nadal mam ogromne problemy ze snem. Udało mi się już trochę zrzucić. Pewnie jak się pozbędę tego leku, to wrócę do swojej wagi. 

21 godzin temu, gosia17 napisał:

I boje się czy coś innego będzie działać

Na jaki lek zmieniłaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Lilith napisał:

Przy 450 mg zaczęły się napady obżarstwa. Oczywiście - przytyłam, ale coś za coś. Obecnie jestem na 300 mg. Z powrotem. W czerwcu wizyta i mam nadzieję, że kwetiapina pójdzie do odstawki. Wiesz...jeszcze tycie bym zniosła, gdyby ten lek działał. Problem polega na tym, że guzik daje i nadal mam ogromne problemy ze snem. Udało mi się już trochę zrzucić. Pewnie jak się pozbędę tego leku, to wrócę do swojej wagi. 

Na jaki lek zmieniłaś?

Na karbamazepine. Ćwiczę już jakoś od miesiąca, ale to nic nie pomaga. A do tego nowego leku nie jestem przekonana, chciałam porozmawiać z lekarka, bardziej jej opowiedzieć na jakie objawy go brałam, powiedzieć jakie inne leki brałam. Zeby może zmienić dawke, albo wrócić do chloroprotixenu. Ale moja lekarka tylko szybko wypisać receptę i pacjent z głowy. Jestem załamana depresja się pogłębia. Boje się że nie skończę studiów nie dam rady pójść do żadnej pracy i skończę w toksycznym domu na wsi. Leczę się już 7 lat, moje depresje są bardzo silne. Mam myśli, że trzeba w końcu spojrzec prawdzie w oczy: nie nadaje się do normalnego życia, owszem nie mam już myśli samobojczych mogę się umyć i kupić coś do jedzenia ale na tym moje siły się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba wolę być gruby niż cierpieć i nie brać leków.

Po 3 tygodniach przyjmowania Kwetiapiny oprócz lepszego snu i uspokojenia mam też gorszy nastrój i nie mogę wstać z łóżka. Mam jeszcze nadzieję, że to przejdzie bo na początku brania SSRI miałem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, ap40 napisał:

Ja chyba wolę być gruby niż cierpieć i nie brać leków.

Po 3 tygodniach przyjmowania Kwetiapiny oprócz lepszego snu i uspokojenia mam też gorszy nastrój i nie mogę wstać z łóżka. Mam jeszcze nadzieję, że to przejdzie bo na początku brania SSRI miałem podobnie.

Rozumiem, mam nadzieję, że nie przytyjesz dużo, to pewnie zależy też od dawki, jaką bierzesz? U mnie chyba ta kwetiapina sprawiała, że nic mi się nie chciało, bo teraz jestem na karbamazepinie od 2 dni i ku mojemu zdziwieniu jest trochę lepiej a i śpię, gdzie u mnie od zawsze to problem, ale trzeba jeszcze poczekać, żebym coś więcej mogła powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę 100mg na noc. Przytyłem już wcześniej od innych leków. Ostatnio schudłem jednak 5 kilo bo zacząłem mniej jeść. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hey,

Mam pytanko. Czy Kwetaplex 150 mg można dzielić na pół? Nie ma on tej kreski do podziału tak jak w dawkach 100 mg, 200 mg i 300 mg, ale przecinarką w miarę równo tnie się na dwie połowy. Czy tak podzielony ma zachowane wszystkie właściwości lecznicze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam sobie też dzielę i normalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, EN05 napisał:

Hey,

Mam pytanko. Czy Kwetaplex 150 mg można dzielić na pół? Nie ma on tej kreski do podziału tak jak w dawkach 100 mg, 200 mg i 300 mg, ale przecinarką w miarę równo tnie się na dwie połowy. Czy tak podzielony ma zachowane wszystkie właściwości lecznicze?

Jeśli nie jest SR - można. Jeśli jest- straci właściwości powolnego uwalniania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@liptint Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Jeszcze trochę pogooglowałem i znalazłem następującą wypowiedź psychiatry:

Cytat

jeśli jest to kwetiapina o normalnym uwalnianiu (bez oznaczenia XR lub SR) taką tabletkę można spokojnie przełamywać na pół. Nie powinno się dzielić tabletek o przedłużonym i zmodyfikowanym uwalnianiu- gdyż to zaburza strukturę tabletki i wchłanianie leku

Źródło: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-dzielic-tabletki-ketileptu
Archiwum: https://web.archive.org/web/20200523181330/https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-dzielic-tabletki-ketileptu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Heledore Dzięki za info, w tym samym momencie pisaliśmy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi