Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moj przypadek - prosze o rade


Pozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nerwice natrectw mam od kilku lat, ale dopiero od niedawna wiem ze to mam. Wczesniej po prostu nic o takiej chorobie nie wiedzialem i nie zdawalem sobie sprawy co mi dolega. Moje objawy to:

 

- tzw. sprawdzanie, sprawdzalem czy np. dobrze zakrecilem kran kilkakrotnie, mimo iz dobrze wiedzialem ze zakrecilem.

- glupie mysli, przyklad widze noz na stole i mam wizje jak tne sobie reke O.o nie wiem co jest grane. Albo mam wizje jak jestem na wozko inwalidzkim lub jakies bliskie mnie osoby, mam leki z tym zwiazane bo boje sie zeby sie to nie urzeczywistnilo

- jak pilem wode mineralna to mowie sobie w myslach ze np. zebym byl zdrowy i szczesliwy musze wypic 7 lykow wody :/

- slba pamiec, nie wiem czy to jest z tym zwiazane ale mam tragiczna pamiec, przykladowo ogladam jakis film a za kilk agodzin nie pamietam o czym dokladnie byl lub rozmawiam z kims a pozneij nie pamietam o czym rozmawialem

 

Lekow nigdy zadnych nie bralem, nie bylem u lekarza. Kilka dni temu dopiero wpadlem na to foeum i po przeczytaniu objawow otworzylem szczeke i nie moglem dowierzyc bo wszystko sie zgadzalo z moimi objawami.

 

Jestem szczesliwa, bardzo pozytywna osoba i sie tym jakos specjalnie nie przejmuje. Nie mam w zyciu prawie wogole stresu ( w dziecinstkie mialem, ale obecnie nic). Jestem pozotywnie do tego nastawiony i wiem ze to ja panuje nad swoim cialem i uwazam ze z tego moge sie tylko sam wyleczyc. Obecnei nie mam juz silnych objawow, pewnie dzieki mojemu nastawieniu. juz nie mam tzw. sprawdzania :), w zasadzie czasem pojawia sie glupie mysli no i slaba pamiec niestety ale dam rade :D

 

Co o tym myslicie, powinienem isc do lekarza mimo ze obecnie jest w miare dobrze ? Nie jestem moze wyleczony jeszcze calkowicie ale mam spokoj :) Co z lekami, nigdy nie bralem i tyle wytrzymalem, czy warto teraz cos zaczac brac mimo ze wiedzie mi sie lepiej ? Czy te leki uzalezniaja ? Nie chce byc faszerowany jakimis psychotropami

 

Dziekuje za odpowiedzi i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli czujesz ze nerwica ustepuje i nie jest silna, to mysle ze lepiej sobie darowac wizyty u specjalistow i starac sobie radzic samemu. Nie jestez zwolenniczka chodzenia do psychologa z kazdym problemem poniewaz uwazam ze czlowiek ma w sobie potecjal zeby samodzielnie to pokonywac, a leczenie powinno byc zarezerwowane do przypadkow kiedy stan zdrowia utrudnia naturalne sposoby poradzenia sobie z sytuacja.Oczywisacie jesli ten stan bedzie nawracal, albo gdy osiagnie taki poziom ze nie bedziesz w stanie sobie sam poradzic idz do psychologa, ale teraz mysle ze nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Pozytywny ;)

Tak jak Babooshka napisała, takie zachowania po troszkę każdy ma, jak sprawdzanie drzwi czy kranu. I jest to niegroźne, raczej standardowe zachowanie, które ma zapewnić nas, że jest bezpiecznie ;) Ale jeśli w pewnym momencie wymyka się to spod kontroli, Ty czujesz dyskomfort i rzeczywiście przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu (np. sprawdzisz 5 razy kran, położysz się do łóżka i Cię męczy myśl, żeby iść sprawdzić jeszcze raz, choć wiesz, że jest zakręcony), to moim zdaniem powinieneś się udać do specjalisty, bo to już typowy objaw zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

 

Słaba pamięć? Też tak mam, ostatnio wieczorem oglądałem jakiś film i na drugi dzień kompletnie nie pamiętałem ani tytułu, ani o czym był - i czasem tak mam. I w sumie miałem tak od daawna. Brałem leki na nerwicę (SSRI) i nic się nie zmieniło, jest tak samo jak było kiedyś, więc raczej nie można tego traktować jako objaw nerwicy, tak mi się przynajmniej wydaje :P

 

Czy leki uzależniają? Chyba kwestia indywidualna, ale raczej nie: Ja po 4 miesiącach po prostu zapominałem brać leki, z miesiąc temu je odstawiłem i jest dobrze, żadnych problemów nie miałem ;)

 

 

Czy warto iść do psychiatry? Jeśli Ci to przeszkadza w życiu, to tak. Ale jeśli uważasz, że sam potrafisz z tym wygrać, to warto próbować, bo to jest najlepszy sposób radzenia sobie z problemami :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×