Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę że Paradoksy dobrze zrobiła zamykając temat, bo pewnie skończy się ostrzeżeniami itd a można było ich uniknąć ;)

no ten temat to taki "cienki lód"..

ja sobie obserwuję ten temat, ale nie raz widzę takie posty, że czuję dosłownie w powietrzu burzę z piorunami :evil:

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ostateczne wyjaśnienie, bo myślę że zrezygnuję z tego forum jeśli jej ban będzie trwał.

 

Mój regulamin mam we własnej głowie.

 

Zresztą ostrzeżenie też zarobiłam za bronienie jej (oficjalnie się to nazywało - za offtopic jeśli dobrze pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dzieje się to co przypuszczałam, że się stanie. Teraz większość osób, które dostanie bana będzie bronione albo wspierane by jednak wrócić, albo same będą zakładać nowe konta, by jednak być na forum. Bez sensu to wg mnie. Albo znieść w ogóle te bany, bo szczerze mówiąc wiemy, że to forum dla osób z różnymi zaburzeniami, które często wybuchają, często mają napady gniewu, złości, nienawiści itp i stąd te kłótnie. Bo niestety z naszymi chorobami bardzo często nie potrafimy panować nad tym co robimy, co mówimy czy piszemy. Szczerze mówiąc to sama nie wiem dlaczego pałałam taką "nianawiścią" do Magdy kiedyś. Ale to moja chora głowa. Czasem ktoś coś źle przeczyta, zinterpretuje, obrazi się mimo, że coś było żartem, lub potraktuje coś jako żart, mimo, że było pisane poważnie.

 

I teraz takie pytanie, czy da się zrobić bany czasowe? tzn chodzi o to, że nie ma ostrzeżeń, tylko jeśli ktoś sprowokuje kłótnie czy obrazi or smth to dostanie np tygodniowy ban na "ochłonięcie". Myślę, że osoba, która sprowokowała ochłonie jak i osoby biorące udział w kłótni/sporze/smth też zapomną o tym co było.

 

To tylko taki mój pomysł, może byłoby to jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę wyrazić swoje zdanie, jeśli to kogoś interesuje.

Nie jestem za jakimiś happeningami na forum o przywrócenie tej czy innej osoby, za pewne rzeczy należy się ostrzeżenie a w następnej kolejności ban. Osoba dostająca takie pouczenia powinna przemyśleć swoje zachowanie i ewentualnie posypać głowę popiołem.

Kompletną abstrakcją jest wprowadzenie rangi "obserwowany", teraz przedstawię swój tok myślenia (bądź co bądź wariata). Osoba która "zasłużyła"(na ban) i jest świadoma popełnionego błędu przyjmuje to na klatę i idzie na banicje, ale nie wszystkie osoby tak robią, co po niektóre osobniki "zwołują swoich koleżków" i idą na happening na forum albo "trują dupe" do upadłego adminom i modom. Dlatego administracja postanowiła wprowadzić coś takiego jak range obserwowany, czyli de facto "wyjęty z pod prawa", range która jest uznaniowa(nić gorszego nie ma w prawie jak uznaniowość osób decyzyjnych, widać to dobrze na przykładzie Urzędów Skarbowych, gdzie w zależności na jaką panią się trafi to albo stajesz się milionerem albo bankrutem, wszystko to w granicach obowiązującego prawa).

Drugą stroną medalu jest nadgorliwość i delikatnie mówiąc nietolerancja pewnych osób decyzyjnych na forum, które za małe przewinienie co prawda ale zaczynają "obdarowywać"ostrzeżeniami osoby o nieco innych poglądach.

O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, bany tymczasowe oczywiście są przyznawane. Nie wchodzą natomiast w grę bany tymczasowe dla Użytkowników, którzy złamali regulamin dwukrotnie (2 ostrzeżenia).

polakita, niestety Twój szantaż na nic się nie zda, ponieważ decyzja nie zostanie zmieniona.

 

Mój regulamin mam we własnej głowie.

A na forum obowiązuje regulamin umieszczony w odnośniku na dole strony. Korzystanie z forum oznacza jego zaakceptowanie. A regulamin zawiera zapisy o tym, jakie zachowania nie będą tolerowane. Nikt z nas nie przyznał bana 'bo tak'. Są podstawy = są konsekwencje. Nt. banów nic więcej nie mam do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku sprostowaniu:

O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało

300 dni wynosi czas trwania Ostrzeżenia - nie bana. Ban jest przyznawany do odwołania. Tj. w momencie kiedy któryś z moderatorów/administratorów postanowi, że Użytkownik zasługuje na powrót - ban jest zdejmowany. Tak stało się np. w przypadku magdalenabmw. Taki system wydaje się najbardziej sprawiedliwy i jak na razie przynosi zadowalający rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku sprostowaniu:
O dziwo jest i trzecia strona medalu a mianowicie długość banicji, jeśli dobrze kojarzę 300 dni. W mojej ocenie tak długi okres jest nieuzasadniony, miesiąc czy dwa wystarczą żeby ochłonąć z emocji, a żeby "poprawić" czyjś skrzywiony charakter to 300 dni będzie za mało

300 dni wynosi czas trwania Ostrzeżenia - nie bana. Ban jest przyznawany do odwołania.

OK moje niedopatrzenie

moderatorów/administratorów postanowi, że Użytkownik zasługuje na powrót - ban jest zdejmowany.

Nasuwa mi się pytanie jakie kryteria są przy zdejmowaniu bana? W jaki sposób osoba może sobie zasłużyć na zdjęcie bana skoro ma zablokowane konto, a nie ma "wspierających przyjaciół" na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma 'wspierających przyjaciół' na forum z pewnością szybciej tu wróci, niż kiedy każdy z funkcyjnych dostaje groźby czy inne wiadomości mające wpłynąć na naszą decyzje. Wszystko zależy od tego czym Użytkownik nam 'podpadł'. Spamując, szerząc kłótnie czy umieszczając treści niezgodne z ogólnie przyjętą netykietą - nie wróci tu nigdy. Popełniając drobniejsze przewinienia w zależności od ich charakteru ban zostaje zdjęty w czasie nie trwającym zwykle dłużej niż kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę wtrącić swoje trzy grosze, chociaż bardzo tego nie chcę :? No, ale skoro dyskusja schodzi na mój temat (jako chyba jedynej obecnie ze statusem 'obserwowana') to muszę się wtrącić.

 

Chciałam tylko napisać że zdjęcie mi bana nie wynika z moich 'pleców' (których nie mam), trucia dupy adminowi czy wpływu znajomych których prosiłam o wsparcie (bo tak nie było). Powstało kilka tematów gdzie użytkownicy wstawiali się za mną aby mnie przywrócono ale ja nikogo o to nie prosiłam, nie miałam nawet pojęcia o takich tematach- poinformowała mnie o tym koleżanka, a konkretnie Donkey, że taki temat jest.

Jak dostałam bana to powiedziałam 'szkoda' ... i żyłam dalej. Bo życie na forum się nie kończy.

 

Chyba nie muszę dodawać, że Admini i Modzi mają swoje mózgi i zapewne żadne biadolenie i smucenie nie ma wpływu na ich decyzje. Ani tym bardziej grożenie moich 'przyjaciół z forum' :? Skoro uznali że warto mi dać szansę to najwidoczniej musieli mieć jakiś powód.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie biorąc pod uwagę powody zbanowania jestem za przywróceniem BladeM. Prywatne spory nie powinny przesądzać o obecności na forum. Nie wszyscy musimy się lubić i poprzez pw możemy to wyrażac, po to one chyba istnieją - by pewnych spraw nie opisywać na forum publicznym. Jak można kogoś za to zbanować :shock::?::?:

Przypominam, że Magda właśnie na forum publicznym obraziła kilka osób (idiotki, dziwki itp), w tym moderatorów. Jak widać ona jednak jest tutaj na specjalnych zasadach...które nie dotyczą BladeM czy Wujka. Nic do Magdy nie mam, ale jest to naprawdę niesprawiedliwe.

Proponowałabym, by administratorzy jednak przemyśleli ten temat.

 

[Dodane po edycji:]

 

shadow_no, czy przewinienie BladeM było aż tak straszne, gorsze niż Magdy? Bo z tego co widzę, to raczej podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×