Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rodzielenie myśli od uczuć


Margaryna9

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzielenie myśli od uczuć występuje w schizofreni ale czy tylko ? Ja od dawna czuje jak by moje myśli były oddzielone od uczuć.

Niemoge opisać psychoterapeucie jak odczuwam d/d. Kiedy wezmę tableke nasenną to nie wiem czy chce mi sie spać po prostu nic nie czuje.

Moze mam schizofrenie moze to objaw nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po prostu jesteś do tego stopnia zdenerwowana, że masz "mętlik w głowie" i sprawia to wrażenie rozdzielenia myśli od uczuć. Też tego doświadczyłam, a nawet czasem jeszcze doświadczam, zwłaszcza po wydarzeniach, które były dla mnie raniące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mam schizofrenie moze to objaw nerwicy.
A może trik nerwicy, żeby oddalić Cię od prawdziwych problemów !? Taki Twój sposób, na nie zajmowanie się tym co trzeba i szukanie schizy.

 

Trochę teorii o myślach, uczuciach i emocjach.

Myśli panują w umyśle, emocje w ciele. Inicjatorem jest zawsze myśl, najczęściej jako rezultat reakcji na "coś". Obrazowo: ktoś przystawia nam pistolet do głowy. Reagujemy na to myślami, odnosząc się do wiedzy z przeszłości - przystawienie pistoletu do głowy = zagrożenie. Powstaje osąd i adekwatna do niego emocja - strach. Typowe przygotowanie ciała do ucieczki lub walki. Jeśli skupimy się na emocjach, damy im większą siłę, bo będziemy o nich myśleć.

Uczucia to po prostu dłużej trwające emocje o mniejszej wibracji.

 

Nie widzę nic złego w rozdzieleniu myśli od uczuć czy emocji. Dzięki takiej zdolności możesz łatwiej się skupić i na jednym i na drugim, w bardzo prosty sposób odnajdując, jaka myśl odpowiedzialna jest za daną emocję.

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×