Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zawiść wobec zadowolonych ludzi... też odczuwacie?


Salix

Rekomendowane odpowiedzi

Ja trochę zazdroszczę zdrowym, ale nie życzę im źle.

Np. podoba mi się, że moja mama ma pasję podróżniczą i z chęcią słucham opowiadań z wyjazdów oraz oglądam zdjęcia. Często jej o tym mówię, że mi się to podoba. Lubię ludzi, którzy mają jakąś pasję. Ja nie mam, więc próbuję się cieszyć szczęściem innych. Czasem sobie myślę, że ludzie pracują dla wspólnego dobra i jak ktoś robi coś fajnego to cieszy fakt, że komuś się powodzi. Gorzej jedynie, jeśli ktoś czuje się lepszy od innych, bo ma jakieś sukcesy. Sądzę, że łatwo wpaść w takie myślenie i zacząć patrzeć na innych z pogardą. Sam często o tym myślę, że często celem człowieka jest pokonywanie innych. Choćby w sporcie. Niby się mówi o szlachetnej idei sportu, ale górę i tak bierze takie wypaczone myślenie. Dla mnie to absurd, czuć się kimś wyjątkowym, bo np. biega się szybciej od innych. Na prawdę, nie rozumiem tego świata. Psychoza zabrała mi wiele ludzkich cech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, To przenośnia jest.

amelia83, Trafne, bo nawet będąc w otoczeniu ludzi możemy czuć się samotnie, z braku akceptacji, zrozumienia.

Tak naprawdę tylko garstka z nas jest stworzona/przystosowana do samotności i umiejętności odizolowania się w dziczy i przemywania w rzece, oczywiście dla każdego tak dzicz co innego oznacza i wykreowanie sobie takiej syntezy, która nie wadzi jest dość dziwne.

Inaczej ; tylko garstka może mieszkać we własnej głowie, inni do szczęścia muszą mieć świadomość mieszkania w czyjejś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zagracone mieszkanie które trzeba posprzątać, bo tak to się nikt nie wprowadzi.

Łakniesz tego to zrozumiałe, jesteś kobieta to też inaczej działa. Kobiety muszą czuć, że są kochane, rozumiane, mają bezpieczeństwo, do tego nieustające tego dowody. Facetowi wystarczy to, jak mu powiesz trzy razy w życiu ,,kocham cie'' nie mam co częściej nachodzić.

Większość ludzi tak ma, że chce ,,mieszkać'' w kimś, to całkiem naturalne, też kiedyś byłem syntetycznym samotnikiem, ale u mnie to się wiąże z tym, że nie chce brać za kogokolwiek odpowiedzialności, nie lubię deklaracji zobowiązań, ale to się da zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ludzie tak naprawdę mogą mieszkać tylko w innych ludziach, depresja to nic innego, jak bezdomność, na depresję cierpią ludzie, którzy nie mają w kim mieszkać [...]

 

Wojciech Kuczok

co o tym myslicie?

Mysle ze uzaleznianie swojego szczescia od innej osoby jest bledem... lubie byc bezdomna a jezeli zdarzy sie ze ktos da mi dom tez dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zagraconym mieszkaniem to fakt mam zagracone, jest w nim za duzo niepotrzebnych rzeczy z ktorymi nie umiem sie rozstac :P:roll:

 

-- 06 sie 2014, 12:17 --

 

Candy14, od kiedy pamietam moje szczescie alezlo od innych, owsem były momenty gdy byłam całkowicie sobą" i dobrze sie czułam w 'swojej skórze'...

zdaje sobie sprawe ze to uzaleznienie nie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość niestety tak. Nie jestem im nieżyczliwy, ale mocno drażni mnie obecność ludzi którym bardziej się poszczęściło. Zdaje sobie sprawę że u mnie nic się nie zmieni i podejrzewam że to stąd ta zazdrość ( chodzi o czynniki na które nie mam wpływu). Gdybym miał szansę na zmianę to podejrzewam że bardziej bym się skupił na tym by się dowiedzieć co oni zrobili że im wyszło-nie ważne w jakiej dziedzinie- i starałbym się to jakoś skopiować żeby też się cieszyć. Przygniata mnie przebywanie w towarzystwie takich osób, czuję się przez nich bezwartościowy ( wiem że to nie ich wina ale wtedy albo sam staram się wyjść, albo siedzę-jak muszę-i szlag mnie trafia, potem przez pewien czas wracam do jako takiej równowagi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×