Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zawiść wobec zadowolonych ludzi... też odczuwacie?


Salix

Rekomendowane odpowiedzi

Salix, o prosze i już cie wku...moja szczesliwosc buhahaha ty tez zdechniesz taki :D

 

[*EDIT*]

 

Salix, ciesze się bardzo ,że Ty masz ...to pojecie Ja poprostu nie umiem byc zawistna i zazdrosna tak jak Ty :D

 

to moze sie podziel wiedzą jak to zrobić żeby być taką dobrą, hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta złość i wściekłość Cię zżera od środka, zrozum, że to Cię zniszczy, to wyklucza szczęście i miłość, której podobno szukasz.

 

 

ale ta złość bierze się z nieszczęścia którego doświadczam.

 

a miłości pewnie i tak nie znajdę. :'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw mnie jeśli się mylę, ale to nieszczęście to to, że nie masz faceta.....?

 

nerwica, niska samoocena, brak prawdziwych przyjaciół. brak faceta też, bo zależy mi żeby ktoś wreszcie pokazał mi że jestem WARTA tej miłości.

 

a nawet jeśli byłby to tylko brak faceta, to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to, że błędem jest myślenie, że jeżeli teraz mam niską samoocenę, nie lubię się, jestem nieszczęśliwa sama ze sobą, to jak pojawi się facet, to stanie się cud, pokocham siebie, a moje życie będzie różowe, a ja piękna młoda i bogata......

 

nie licz na to, że facet odmieni wszystko, co złe w Twoim życiu. facet ma być partnerem, a nie lekarstwem na Twoje lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to, że błędem jest myślenie, że jeżeli teraz mam niską samoocenę, nie lubię się, jestem nieszczęśliwa sama ze sobą, to jak pojawi się facet, to stanie się cud, pokocham siebie, a moje życie będzie różowe, a ja piękna młoda i bogata......

 

nie licz na to, że facet odmieni wszystko, co złe w Twoim życiu. facet ma być partnerem, a nie lekarstwem na Twoje lęki.

 

 

w sumie ja najbardziej liczę na to, że jak pojawi się facet, to uwierzę wreszcie, że można mnie KOCHAĆ. tyle tylko. ;)

 

[*EDIT*]

 

Salix, sądzisz,że mogłabym ci pomóc skoro masz już wygorowana opinie na mój temat :?::?:

 

 

cóż, nigdy nie lubiłam takich z-wszystkiego-zadowolonych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzak-chodzilo mi o to po prostu,ze jak widze kogoś szczęsliwego to czuje tak ogromną zawiśc i zazdrośc....ale też nie jest tak że ja tylko obserwuje i zazdroszcze,zresztą ostatnio przerodziło się to w cośtakiego że obserwując innych ludzi ja nie zazdroszcze i nie zawiszcze ale żałuje że sam taki nie jestem jak inni ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dareczku Ja Cie doskonale rozumiem :D

 

Nic do was nie mam bo Ja mam na odwrót.....

Jak komuś sie noga powinie,albo komuś zle sie powodzi to mi żal....noooo...czy jak ktoś jest bardzo chory....

Jeżeli ktos mnie skrzywdzi nie umiem mu zle życzyc....spytacie dlaczego :?: Bo jezeli ktoś jest zły,to predzej czy pózniej życie go skrzywdzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poprawa samopoczucia z powodu nieszczęścia innych wynika z głęboko ukrytych kompleksów i bardzo niskiej samooceny. Poza tym to ucieczka przed spojrzeniem na własne problemy, łatwiej skupić się na innych, prawda?

 

Obce jest mi uczucie zawiści, bo mam zwyczaj skupiać się na sobie i tym, co sama mogę osiągnąć, a jak mi się coś udaje osiągnąć, to czerpię z tego radość i zadowolenie. Nie wnikam, czy ktoś ma coś lepszego i czy na to zasłużył czy nie. Mało mnie to obchodzi.

 

Problem polega na tym, że Wy (Ci zawistni) macie tylko oczekiwania od życia, a nic z siebie nie dajecie, bo się Wam wydaje, że to się z założenia należy. A świat tak nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sie ogladacie na innych i im zazdroscicie to ja sie nie dziwie ze macie nerwice.Jak mozna czuc zawisc do szczesliwych ludzi, a jak bys ty byla szczesliwa, to bys chciala zeby Ci ktos zlorzeczyl?Kocham szczesliwych ludzi, do optymistow swiat nalerzy!!!Będę kiedyś wsród nich.Moja sugestia jest taka, nie ogladajcie sie na innych, kazdy moze miec w zyciu co tylko zechce.A zazdroscia jeszcze nikt nigdzie nie zaszedl.Zamiast sie uzalac nad soba i na tym jaki swiat jest zly, ruszcie dupe i zrobcie cos ze swojim zyciem.Świat się będzie kręcił dalej, z tobą czy bez Ciebie.A zycie jest piekne, tylko jak ktos marnuje czas na ogladanie sie na innych to sie nie dziwie ze własnego szczęscia nie zauważa.No nic mam nadzieje że to komuś pomoże przezwyciężyć tą gówniana wade jaką jest ZAZDROSC.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica nie jest z zawiści, tylko zawiść z powodu nerwicy.

 

święta prawda, popieram!!!!

 

na pewno gdybym była zdrowa i miała zdrowe podejscie do samej siebie, mialabym w dupie, jakie wielkie szczescie spotyka innych i czy im sie to należy - bo wtedy skupiłabym się na moich osiągnięciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nerwice i jakoś zawiści we mnie nie ma.Mojim zdaniem to po pierwsze zawiść jest w waszym charakterze(nad czym można oczywiście popracować), po drugie użalanie się nad sobą i myślenie że jest sie jedyną osobą na świecie, która ma problemy, jest bardziej niż dziecinne.A po trzecie nawet gdybyście nie mieli nerwicy to i tak byście sobie znaleźli coś nad czym byście się użalali.A ja kocham życie, cieszę sie że mam zdrowie, mózg, oczy, ręce dzięki którym mogę odpisać Wam to co właśnie pisze.Szczęście można dostrzec wszędzie i we wszystkim jeśli się tylko chce, nie trzeba go szukać gdzieś tam poza sobą, tak samo jak winy nie powinno się szukać poza sobą.A nerwice serdecznie pie**ole bo to nawet nie jest choroba.Nie wiem co mógłbym dodać, chyba to tyle :-)Może dodam tylko tyle, że nie będe zawistny i życze wam dużo pozytywnego myślenia co prowadzi do wyzdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×