Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z odroznieniem lęku i smutku


roster82

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz juz sam nie wiem, czy mam wieksze problemy z depresja czy z lekiem. Jeden z forumowiczow zasugerowal, ze dolega mi nerwica lekowa, nie depresja na ktora ponoc sie lecze, jesli mozna to tak nazwac.

Najgorsze jest to, ze chyba nie do konca odrozniam u siebie te dwie emocje, z reszta bardzo czesto wystepuja obok siebie. Czy powinienem ustalic to z terapueta? Czy jest to w ogole wazne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz sam nie wiem, czy mam wieksze problemy z depresja czy z lekiem. Jeden z forumowiczow zasugerowal, ze dolega mi nerwica lekowa, nie depresja na ktora ponoc sie lecze, jesli mozna to tak nazwac.

Najgorsze jest to, ze chyba nie do konca odrozniam u siebie te dwie emocje, z reszta bardzo czesto wystepuja obok siebie. Czy powinienem ustalic to z terapueta? Czy jest to w ogole wazne?

Oczywiście że to jest ważne nawet bardzo powiedziałabym kluczowe!! Koniecznie porozmawiaj o tym z terapeutą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle to rozumiesz,poniewasz czuje ze jestes poczatkowym neurotykiem,masz do tego prawo.Podzial na to czy jest to nerwica-psychonerwica depresyjna,lekowa czy natrectw jest podzialem klasyfikacji amerykanskiej.Kazda nerwica czy psychonerwica zawiera te trzy elementy i pewne obiawy somatyczne(bole glowy,brzucha serca,brak apetytu itp.),tylko jesli w danym przypadku objaw(depresja,lek,obsesja itp.) jest objawem dominujacym kwalifikuje sie jako nerwica-psychonerwica depresyjna,lekowa czy natrectw,badz zoladka,serca itp,czyli somatyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×