Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

co raz mniej ludzi (procentowo) głoduje

Niestety wygląda na to że nie jest to prawda, chociaż byśmy chcieli by tak było...

The (estimated) number of undernourished people in developing countries was 824 million in 1990-92. In 2010, the number had climbed to 925 million people.

 

Czytałam też artykuł mówiący, że obecnie na świecie jest więcej niewolników niż w jakichkolwiek ubiegłych stuleciach (chodzi o kobiety zmuszane do seksu oraz ludzi zmuszanych do bezpłatnej pracy, lub uwikłanych w system niespłacalnych długów razem 10-30 milionów...). Nie chcę krakać, ale świat w którym żyjemy niekoniecznie zmierza wprost ku szczęściu...

Co do niewolników to nie chce mi się wierzyć że kiedys było ich mniej kiedyś 95% ludności Karaibów i Brazylii stanowili niewolnicy. Chłopów pańszczyźnianych w Europie też można uznac za kwaziniewolników a stanowili oni większość społeczeństwa niegdyś. Wiem że w wielu rejonach świata panuje straszliwa bieda ale ona była tam zawsze i była też w rejonach w których jest teraz dobrobyt.

A biednych jest dużo liczbowo bo ludzi przybywa skoro ich przybywa to nie umierają z głodu i chorób w wieku dziecięcym w średniowieczu nawet w Europie na 10 dzieci góra dwa dożywało dorosłości a liczba ludności stała w miejscu przez wiele lat i to ten straszliwy postęp techniczny spowodował taki przyrost ludności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w krajach rozwiniętych technicznie przyrost ludzkości jest niewielki lub wręcz ujemny. Sam postęp techniczny nie wystarczy żeby było lepiej, bo bardziej niż jedzenia brakuje nam porozumienia. Historia pokazała że technika może być fatalnie wykorzystana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Chłopów pańszczyźnianych w Europie też można uznac za kwaziniewolników a stanowili oni większość społeczeństwa niegdyś.

 

 

Taaak?

To jak określić to co dzieje się teraz z KAZDYM obywatelem tego państwa?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej

 

 

Jasno wynika , że obciążenie "niewolniczą" pańczyzną było obciążeniem realnie na poziomie 33% , natomiast w 2011 roku w polsce takie obciązenie podatkowe dotyczące KAŻDEGO z nas wyniosło 48 % !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taaak?

To jak określić to co dzieje się teraz z KAZDYM obywatelem tego państwa?

 

 

Jasno wynika , że obciążenie "niewolniczą" pańczyzną było obciążeniem realnie na poziomie 33% , natomiast w 2011 roku w polsce takie obciązenie podatkowe dotyczące KAŻDEGO z nas wyniosło 48 % !!!!!

 

 

DOKŁADNIE ,jak piszesz. Cisną jak tylko mogą , a sami tych ciężarów nie tykając najmniejszym palcem u nogi i jeszcze mają czelność- bezczelność piedol*ć o zielonej wyspie. Kto odważny i mądry spierdal* stąd na emigrację ,jak tułacz bez domu. I żeby było weselej dług Państwa zapierda*a w górę .Ot co ,zbliżamy się do Grecji . A z "zielonej" pozostanie dym spalenizny. Podatki w takim ukladzie muszą rosnąć ,a drożyzna szaleć ,praca za to aż do śmierci. I gdzie to wszystko? W Polandii. W Kraju Tym moglibyśmy żyć jak pączki w maśle bo mamy wszystko...Kur*a mać!!!!!!

Aha bo bym zapomniał( a co mnie szczególnie dotyczy) ,przy marnych zarobkach leki najdroższe w całej Europie. Ot ,opieka Państwa.KUR*A MAĆ!!!

Polska Gola !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierze w Boga , ale kościół uważam za bandę złodziei , która do perfekcji opanowała manipulacje ludżmi , poza tym śmieszą mnie fanatycy ślepo zapatrzeni w wiarę , którzy ciągle rzucają jakieś cytaty z biblii , przez co nie da się słuchać ich bełkotu . Do tego jestem tolerancyjny i szanuje wszystkich , ateistów , gejów czy ludzi innego wyznania , a niestety większość katolików w Polsce , zapomniała co to szacunek do innych , mało tego kościół przestał być świątynią , a stał się miejscem gdzie trzeba iść bo przecież " co ludzie powiedzą " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym śmieszą mnie fanatycy ślepo zapatrzeni w wiarę , którzy ciągle rzucają jakieś cytaty z biblii , przez co nie da się słuchać ich bełkotu

rafka, Był taki film i są tacy ludzie na forum ;)

 

-- 15 cze 2012, 19:00 --

 

Zresztą co ja mogę tłumaczyć osobie , która odkryła , że powodem nerwicy jest zły duch :lol::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A raka leczy się cudami, a nie chemio- i radio-terapią.

Poza tym trzeba dodać , że grzybice się leczy wodą święconą a schizofrenie egzorcyzmami

 

-- 15 cze 2012, 19:16 --

 

Hagioterapia

Ok , a jak spotkasz wilka w lesie , to zamiast uciekać , klęknij i zacznij się modlić :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednocześnie uciekała i się modliwa, tj. "o rany Boskie, o rany boskie o rany rany..." :lol::lol:

To też skuteczny sposób , a jeśli masz przy okazji wodę święconą ( która wcześniej służyła jak popitka do wódki , no bo co innego może robić młodzież w lesie ? ) , polej nią wilka , najprawdopodobniej spłonie i obróci się w popiół ;)

 

-- 15 cze 2012, 19:24 --

 

A ja krzyczał na "Jezus Maria" :twisted:

To pytanie do rafki, , ona jest religijnym ekspertem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jednocześnie uciekała i się modliwa, tj. "o rany Boskie, o rany boskie o rany rany..." :lol::lol:

To też skuteczny sposób , a jeśli masz przy okazji wodę święconą ( która wcześniej służyła jak popitka do wódki , no bo co innego może robić młodzież w lesie ? ) , polej nią wilka , najprawdopodobniej spłonie i obróci się w popiół ;)

no co Ty, ja nie potrzebuje popity! xD Ale może warto zacząć nosić, bo gdybym jej nie miała to szkoda wilka wódką polewać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty, ja nie potrzebuje popity! xD Ale może warto zacząć nosić, bo gdybym jej nie miała to szkoda wilka wódką polewać

:lol:

Ty grzesznico ! to wódki ci na wilka szkoda , a wody święconej nie ? za takie słowa tam na " górze " cie nie wysłuchają i wilk cie zje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co Ty, ja nie potrzebuje popity! xD Ale może warto zacząć nosić, bo gdybym jej nie miała to szkoda wilka wódką polewać

:lol:

Ty grzesznico ! to wódki ci na wilka szkoda , a wody święconej nie ? za takie słowa tam na " górze " cie nie wysłuchają i wilk cie zje :P

 

nie grzesznico, tylko alkoholiku :roll::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×