Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Ahmall Gammat, dwa pytania ;

Pierwsze oficjalne ; a jaki to ma związek z tematem ( no oprócz tego ,ze jak zawsze z powodu braku argumentacji następuje atak personalny)

Drugie prywatne ; ...a oprócz Ciebie to w domu wszyscy zdrowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=Dx_JapQ5f8M&feature=related][/videoyoutube]

 

Filmik który pokazuje że na przemianę nigdy nie jest za późno. :great

 

[Dodane po edycji:]

 

[videoyoutube=xHZQLzv7VZc&feature=related][/videoyoutube]

 

A to mój najleprzy Polski sportowiec, nie dla tego że jest wierzący, ale dla TEGO, że mało mówi a durzo robi w porównaniudo innych sportowców. 8)

 

[Dodane po edycji:]

 

Drugie prywatne ; ...a oprócz Ciebie to w domu wszyscy zdrowi ?

 

 

a u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze ie zauważywszy ,to nie obwiniam Boga za zło ..tylko maniaków i ekstremistów których każdy system religijny,niestety,jest pełen . Obwiniam kastę kapłańska i mohery Twojego pokroju . W życiu nie zobaczysz czym lub kim dla takich jak ja jest Bóg ,bo olbrzymie kościoły zasłaniają ci całe pole widzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Harpagan za ten piękny i poruszający filmik o nawróconym ateiście.

A tak z innej beczki,ciekawie zapowiada się tej film w kinach "Ludzie Boga".Piszą o nim w gazecie tak:

"W 1996 roku w Algierii trwała wojna.Katoliccy mnisi na misji w górach Atlas-mimo strachu i wątpliwości-postanowili zostać.Zginęli zamordowani przez islamskich terrorystów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mohery Twojego pokroju

 

hahah :lol:Litr teraz tomnie rozjebałeś, To wedłóg Ciebie jestem "łysym rasistowskim dresem", czy "moherem"?

 

Mnie tam kościoły niczego nie nakazują ani niczego nie zasłaniają i jak idę do kościoła na msze to nie dla kleru tylko dla Boga i kontaktu z nim. A w radiu "Maryja" jest wiele ciekawych audycji związanych z nauką, polityką. Myślę że tam właśnie można dowiedzieć się najbardziej obiektywnych i sprawiedliwych a przede wszystkim racjonalnych poglądów na sprawy współczesnej nauki globalnej polityki i ogólnie trzeźwego spojrzenia na świat. Więc czasami posłucham sobie tego radia, bo wypowiadają się tam znani profesorowie i naukowcy z różnych dziedzin i nie tylko.

Tobie radio " Maryja" kojarzy sie tylko ze starszymi babciami nazywanymi przez Ciebie w obraźliwy i rasistowski sposób "Moherami" :great:

Zdaję sobie sprawę że i tak Cie nie przekonam, ale mam świadomość i satysfakcję że akurat ja to zrozumiałem i nie daję sie mamić przez ateistów i skorumpowane media które głoszą światopogląd jaki nakazuje im rządząca władza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w radiu "Maryja" jest wiele ciekawych audycji związanych z nauką, polityką. Myślę że tam właśnie można dowiedzieć się najbardziej obiektywnych i sprawiedliwych a przede wszystkim racjonalnych poglądów na sprawy współczesnej nauki globalnej polityki i ogólnie trzeźwego spojrzenia na świat..

haha :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze prawda jest, ze wiele audycji RM jest bardzo profesjonalnych. Czasami sa zapraszani nawet ateistyczni naukowcy.

 

Skad to wiem ?

 

Ano, odkad RM stalo sie niepoprawne politycznie to poprawne media zeczely ich jechac...

 

A jako, ze najlepiej samemu sie przekonac jak jest naprawde to i sam zaczalem czasami sluchac tego radia, paradoksalnie spowodu antyreklamy.

 

To radio wlasnie wczesniej, przed tymi nagonkami kojarzylo mi sie ze starymi babami klepiacymi paciorki, ale teraz wiem, ze to normalna rozglosnia z wieloma ciekawymi audycjami. Aczkolwiek oczywiscie religijna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, masz na myśli Bogusława Wolniewicza?

 

Pamiętam jak kilka razy słuchacze zaganiali posłów PiS-u w kozi róg przez zadawanie niewygodnych pytań. A i półtoragodzinne dyskusje sprzyjały pojawieniu się merytorycznej treści(im mniej związany temat z polityką, tym więcej treści). Ale już od wielu lat z RM mi bardzo nie po drodze, więc nie wiem jak jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cuż też pozwole sobe odbiedz od tematu i powiem że z dwojga złego to wole żeby Polską rządził Pis nisz PO czy jakieś inne kurestwa. Za rządów Pisu w polsce żyło się lepiej, a odkąd weszło PO robi się coraz więszka hujnia. Fakt ze pod rządami PISU nie było wielkiej zmiany na leprze, ale niestety nie zrobi sie cudów przez jedna kadencje, ale kurna przynajmniej nie robiło sie gorzej. A odkąd rządzi PO to z roku na rok jest coraz lipniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu,to powinno być tutaj wiecej takich świadectw nawrócenia jak z tego filmiku dr.Donald Whitker-Nawrócony ateista.Bo to najbardziej porusza,przynajmniej mnie.

On tam mówi w tym filmie "Ateiści są egoistami-żyją dla własnej przyjemności".Kto stanie takiemu na drodze,albo zabierze coś z tego jedynego,życia-temu śmierć.Właśnie dlatego świat ludzi pozbawionych Boga-zamienia się w piekło(patrz przykład-Rosja sowiecka).

A tak poza tym,myślę o założeniu wątku uzupełniającego niejako ten temat.Wątku:DIABEŁ

Ale może on nie mieć powodzenia,bo tu ludzie raczej boją się,jak zauważyłem,tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tam mówi w tym filmie "Ateiści są egoistami-żyją dla własnej przyjemności".Kto stanie takiemu na drodze,albo zabierze coś z tego jedynego,życia-temu śmierć

 

chyba odwrotnie,to w imie wiary ludzie sie napierdlają,a życie ateisty wcale nie jest takie przyjemnie skoro prócz tego hujnego świata nie ma żadnej alternatywy;to wierzący maja lepiej.

a temat o djable moze byc ciekawy,jako przedmiot manipulacji ciemnym ludem i polityki koscioła(i państwa) w dawnych wiekach

 

ave;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w radiu "Maryja" jest wiele ciekawych audycji związanych z nauką, polityką. Myślę że tam właśnie można dowiedzieć się najbardziej obiektywnych i sprawiedliwych a przede wszystkim racjonalnych poglądów na sprawy współczesnej nauki globalnej polityki

 

OBIEKYWNYCH? ;) Bog Cie chyba opuscil !!! :mrgreen:;)

 

On tam mówi w tym filmie "Ateiści są egoistami-żyją dla własnej przyjemności".Kto stanie takiemu na drodze,albo zabierze coś z tego jedynego,życia-temu śmierć.Właśnie dlatego świat ludzi pozbawionych Boga-zamienia się w piekło(patrz przykład-Rosja sowiecka).

 

Absolutnie sie z tym nie zgadzam! I dodam, ze nie wszyscy ateisci uwazaja, ze obecne zycie jest jedynym zyciem, jakie dane im bedzie (i bylo) przezyc... I ze nie ma zadnych ew. konsekwencji ich czynow...

 

A ponadto:

http://www.wykop.pl/link/280703/kraje-ateistyczne-sa-najbardziej-pokojowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahmall Gammat no ten koleś z filmiku to miał sporo racji, Ateiści nie uznają Boga więc nic nie mają do stracenia, życie ziemskie jest dla nich jedynym życiem, nie uznają życia po śmierci tak więc kożystają z niego za wszelką cenę, często na bakier nawet z kodeksem etycznym.

Ale myśle też że nie wszyscy Ateisci tacy są, tak jak wielu ludzi wierzących też jest egoistami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odwrotnie,to w imie wiary ludzie sie napierdlają,a życie ateisty wcale nie jest takie przyjemnie skoro prócz tego hujnego świata nie ma żadnej alternatywy;to wierzący maja lepiej.

Skoro mają lepiej,to o czemu ty buka wierzącym nie jesteś,co diabła się boisz?

Wielu ludzi po swoich ciężkich doświadczeniach stwierdziło:"Skoro istnieje diabeł,to musi istnieć też Bóg".Bo oni doświadczyli w swym życiu realnej obecności demona. Nie,nie takiego naiwnego stworka z różkami i ogonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem wierzący.to nie jest sprawa ze sobie powiem,ok,od dziś sobie wierze bo mam lepsze opcje,tak to nie działa jak przełącznik on/off

hmm,moze w moim przypadku to nawet nie jest tak ze ja nie wierze,ja nie chce wierzyć,tak jest prościej

ide na łatwizne;)

 

sejtan,sejtan,sejtan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×