Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.04.2018 o 10:02, Carica Milica napisał:

SebaNN, tak, amisulprid jest polecany na natręctwa myślowe. Jak i również aktywizuje.

Ja wlasnie mam natrectwa myslowe i jak zaczolem brac amisulpiryd to sie nasilily dlatego nie wiem czy odstawic, to moze byc przejsciowe czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tizziano napisał:

Dostałem to wczoraj do escitalopramu i Pregabaliny na lęk ogólny.. Bo straszne huśtawki na esci... Ale widzę że za wiele tutaj i w necie nie ma opinii o tym leku... Wiem że to stary lek, ale czy tak mało ludzi go bierze/bralo?

Faktycznie raczej rzadko stosowany w erze SSRI :). Mogę podzielić się opinią o tym leku (w niskich dawkach na nerwicę i depresję) na podstawie obserwacji postów na tym forum - sam go nie brałem.

Tak więc dość duża grupa ludzi jest zadowolona. Mają znacznie więcej energii, jest większa motywacja i jest raczej pozytywnie. Natomiast z drugiej strony istnieje duża grupa (nawet może większa niż ta pierwsza), która odczuwa te pobudzenie aż za bardzo. Mają akatyzję, nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, u części mogły nasilić się lęki.

Ogólnie dość ciekawy lek. Ja z neuroleptyków brałem kwetiapinę 25mg, sulpiryd 50mg, amisulpryd (25-400mg) i perazynę (chyba 50mg). Najlepiej wspominam sulpiryd. Po tygodniu zniknęło całe napięcie, niepokój, obsesje. Czułem się wręcz wyleczony. Nie to co na SSRI, na których zawsze muszę przeżywać męki, nasilenie lęków itp. Niestety ale po tygodniu trochę zanikło to pierwsze najlepsze działanie.

Edytowane przez ziomus0812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 21:26, picziklaki napisał:

I jak się po tym zastrzyku czujesz ? podobno bolesne są 

Sory nie przyszło mi powiadomienie że napisałeś bo nie napisałeś mojego nicku ani nie zacytowałeś mnie.

Rzeczywiście są bolesne, czuję działanie antypsychotyczne, niemam urojeń bo zwykle miałem, po za tym pobudza, poprawia nastrój, w dzień czy dwa po zastrzyku czuję się jakby trochę na bani, zawroty głowy, uczucie pływania obrazu, odrealnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 10:25, Mbleble1990 napisał:

Sory nie przyszło mi powiadomienie że napisałeś bo nie napisałeś mojego nicku ani nie zacytowałeś mnie.

Rzeczywiście są bolesne, czuję działanie antypsychotyczne, niemam urojeń bo zwykle miałem, po za tym pobudza, poprawia nastrój, w dzień czy dwa po zastrzyku czuję się jakby trochę na bani, zawroty głowy, uczucie pływania obrazu, odrealnienie. 

Witam. Mam miec zastrzyki od piątku tego leku. Troche sie boje mam dalej lęki choc biore parogen 20, pregabaline i olanzapine plus clopixol ktory nasila tylko lęki. Ten zestaw nie daje rady z moimi lękami od piątku mam miec zastrzyki z fluanxol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Patryk89 napisał:

Witam. Mam miec zastrzyki od piątku tego leku. Troche sie boje mam dalej lęki choc biore parogen 20, pregabaline i olanzapine plus clopixol ktory nasila tylko lęki. Ten zestaw nie daje rady z moimi lękami od piątku mam miec zastrzyki z fluanxol

A na co chorujesz? 

Flupentiksol to dobry lek ale niewiem czy olanzapina nie lepsza. Mój ulubiony lek to właśnie olanzapina, najlepiej się po niej czułem. Fluanxolu tak bardzo nie czuję jak olanzapiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mbleble1990 napisał:

A na co chorujesz? 

Flupentiksol to dobry lek ale niewiem czy olanzapina nie lepsza. Mój ulubiony lek to właśnie olanzapina, najlepiej się po niej czułem. Fluanxolu tak bardzo nie czuję jak olanzapiny

Choruje na nerwice lękową. Narazie nic mi nie pomaga ta olanzapina to slabo jakos dziala na mnie. Dlatego ten fluo moze mi pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mbleble1990 napisał:

A na co chorujesz? 

Flupentiksol to dobry lek ale niewiem czy olanzapina nie lepsza. Mój ulubiony lek to właśnie olanzapina, najlepiej się po niej czułem. Fluanxolu tak bardzo nie czuję jak olanzapiny

Czuje tez takie pobudzenie nie wiem czy to od nerwicy czy od leków i jak dadzą mi ten fluanxol to czy nie bede bardziej pobudzony. Jak myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk89 napisał:

Czuje tez takie pobudzenie nie wiem czy to od nerwicy czy od leków i jak dadzą mi ten fluanxol to czy nie bede bardziej pobudzony. Jak myslisz?

No na mnie działa pobudzająco, do tego poprawia nastrój. Natręctwa znikły, chociaż już wcześniej nauczyłem się z nimi walczyć, w sensie z natręctwami. Urojenia znikły typu każdy wie o mnie wszystko, każdy gada o mnie, każdy widzi co teraz robię czyli takie urojenia ksobne. Duże dawki 20-40 mg powinny też działać uspoksjająco więc na nerwicę lękową, napady paniki, lęki powinno zadziałać ale raczej duże dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk89 napisał:

Sciski w glowie, pobudzenie takie dziwne chcialbym spac a nie moge tez mam takie urojebia ksobne

 

55 minut temu, Patryk89 napisał:

Dlugo sie leczysz? Tobie ta olanzapina tak pomogla?

Powinien Ci pomóc ten flupentiksol, fluanxol, ja biorę 40 mg a Ty ile będziesz mg brał?

Ja się leczę od 2016, olanzapina to mój ulubiony lek, po nim czuję się tak normalnie, jakby nowonarodzony, wszystko po nim jest takie nowe, odrealnione tak na mnie olanzapina działała. Po fluanxolu z kolei niemam urojeń, natrętnych myśli, lęków, czuję pobudzenie, poprawiony nastrój ale działanie jest jakby mniej odczuwalne, tak jakby w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mbleble1990 napisał:

 

Powinien Ci pomóc ten flupentiksol, fluanxol, ja biorę 40 mg a Ty ile będziesz mg brał?

Ja się leczę od 2016, olanzapina to mój ulubiony lek, po nim czuję się tak normalnie, jakby nowonarodzony, wszystko po nim jest takie nowe, odrealnione tak na mnie olanzapina działała. Po fluanxolu z kolei niemam urojeń, natrętnych myśli, lęków, czuję pobudzenie, poprawiony nastrój ale działanie jest jakby mniej odczuwalne, tak jakby w tle.

Ile bierzesz tej olanzapiny? Jestem w szpitalu i mają mi podac zastrzyki fluanxolu a jaka dawka to nie wiem pewnie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mbleble1990 napisał:

 

Powinien Ci pomóc ten flupentiksol, fluanxol, ja biorę 40 mg a Ty ile będziesz mg brał?

Ja się leczę od 2016, olanzapina to mój ulubiony lek, po nim czuję się tak normalnie, jakby nowonarodzony, wszystko po nim jest takie nowe, odrealnione tak na mnie olanzapina działała. Po fluanxolu z kolei niemam urojeń, natrętnych myśli, lęków, czuję pobudzenie, poprawiony nastrój ale działanie jest jakby mniej odczuwalne, tak jakby w tle.

Druga sprawa to mi nie pomaga ten clopixol to tez zastrzyki są i tak sobie dzialają dlatego moze mają mi podac fluanxol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patryk89 napisał:

Ile bierzesz tej olanzapiny? Jestem w szpitalu i mają mi podac zastrzyki fluanxolu a jaka dawka to nie wiem pewnie wysoka.

 

17 godzin temu, Patryk89 napisał:

Druga sprawa to mi nie pomaga ten clopixol to tez zastrzyki są i tak sobie dzialają dlatego moze mają mi podac fluanxol

Znaczy ja teraz nie biorę już olanzapiny, kiedyś brałem 20 mg, teraz biorę właśnie flupentiksol w zastrzykach, fluanxol inaczej. U mnie też poza olanzapiną mało co pomogło, np antydepresantów typu ssri w ogóle nie czułem ich działania. Clopixolu jak Ty nie brałem, może ten fluanxol Ci pomoże. Długo jesteś już w szpitalu, kiedy wychodzisz i jeszcze jedno pytanie czemu w ogóle tam trafiłeś? Fluanxol pobudza, dodaje energi, chęci, motywacji, poprawia nastrój w wysokich dawkach działa uspokajająco, nasennie, przeciwlękowo. Długo działa bo aż 2 tygodnie, zawsze po zastrzyku z flupentiksol u mam zawroty głowy, uczucie pływania obrazu, rozmazanie obrazu, odrealnienie, wszystko wygląda na odrealnione jak w jakimś śnie. Na lęki wysokie dawki Ci pomogą, bo mi pomogły na napady paniki w stylu, że się duszę, że zaraz zemdleje, że umieram, kończyny mi drętwiały, zwłaszcza ręce ale potem całe ciało, ścisk w głowie, na to wszystko pomógł mi fluanxol

Edytowane przez Mbleble1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mbleble1990 napisał:

 

Znaczy ja teraz nie biorę już olanzapiny, kiedyś brałem 20 mg, teraz biorę właśnie flupentiksol w zastrzykach, fluanxol inaczej. U mnie też poza olanzapiną mało co pomogło, np antydepresantów typu ssri w ogóle nie czułem ich działania. Clopixolu jak Ty nie brałem, może ten fluanxol Ci pomoże. Długo jesteś już w szpitalu, kiedy wychodzisz i jeszcze jedno pytanie czemu w ogóle tam trafiłeś? Fluanxol pobudza, dodaje energi, chęci, motywacji, poprawia nastrój w wysokich dawkach działa uspokajająco, nasennie, przeciwlękowo. Długo działa bo aż 2 tygodnie, zawsze po zastrzyku z flupentiksol u mam zawroty głowy, uczucie pływania obrazu, rozmazanie obrazu, odrealnienie, wszystko wygląda na odrealnione jak w jakimś śnie. Na lęki wysokie dawki Ci pomogą, bo mi pomogły na napady paniki w stylu, że się duszę, że zaraz zemdleje, że umieram, kończyny mi drętwiały, zwłaszcza ręce ale potem całe ciało, ścisk w głowie, na to wszystko pomógł mi fluanxol

No ja wlasnie biore te antydepresanty i nic nie pomagają wręcz nie wiem czy nie nasilają choroby. W szpitalu jestem juz 7tygodni i bede jeszcze ze 4tygodnie dopoki leki mi nie dopasują bo zle sie czuje caly czas. Mam nadzieje ze fluanxol mi pomoze bo lekarz zaproponowal i chyba podadzą mi w piątek zastrzyk z fluanxol. Takie zawroty glowy, lęki to ja mam na codzień, juz sam nie wiem czy to od antydep czy nerwica. Czemu trafilem bo w domu juz sobie nie radzilem ze samym sobą, lęki, nakrecanie sie bez powodu,napady paniki,  sciski w glowie itd... Licze na ten fluanxol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×