Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję bardzo, za odpowiedz. więc widzę, że lek zaczyna działać dopiero po jakimś czasie, okres 2 tygodni to chyba jednak za mało, żeby cokolwiek powiedzieć o jakiś 'działaniu'. nie mogę usiedzieć w miejscu, to fakt, ale może faktycznie za miesiac moze działanie leku będzie przeze mnie inaczej odbierane.

 

-- 28 lis 2014, 13:55 --

 

Witam wszystkich . Przepisano mi Fluanxol na motoryke i leki . Dawka 2x 0.5 mg po dwóch tygodniach mam zwiekszyc do 1mg 2x dziennie . Po jakim czasie ten lek odpala . Narazie biore 6 dni . Działąnie, nie moge długo wysiedziec w jednym miejscu .

 

To chyba normalny objaw Marcel, bo mam podobnie. Nie jest to podobno lek który zacznie działać 'właściwie' od razu. Potrzeba chyba jednak trochę czasu na to żeby zaczął działać.. miałam nadzieję, że po 2 tygodniach będzie działał, ale lekarka mi powiedziała, że potrzeba więcej czasu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz . Narazie musze ruszać nogami ,nie moge usiedziec w jednym miejscu. Innych działań nie zauważyłem . Biore drugi tydzień . Za cztery dni wchodze na wyższa dawke. Wtedy to chyba kupie rower , bede "pracował " nogami . Przynajmniej energia w domu bedzie darmowa . A u Ciebie jak z lekami? Dokuczają ? Ja Fluanxol dostałem tez na lęki własnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz . Narazie musze ruszać nogami ,nie moge usiedziec w jednym miejscu. Innych działań nie zauważyłem . Biore drugi tydzień . Za cztery dni wchodze na wyższa dawke. Wtedy to chyba kupie rower , bede "pracował " nogami . Przynajmniej energia w domu bedzie darmowa . A u Ciebie jak z lekami? Dokuczają ? Ja Fluanxol dostałem tez na lęki własnie.

 

 

Ja też tak mam. Na mnie nie działa zbyt dobrze. Mam po Nim kołatania serca, po miesiacu czasu. Muszę go odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tutaj nowa. Leczę się na depresje i nerwice lękową. Przyjmuję lek Asertin 1*50mg i Fluanxol 2*0,5mg. Czy ktoś miał doczynienia z Fluanksolem? zle się po nim czuję.. mam napięcia mięśniowe, nadaktywność psychoruchową, kołatania serca i jest mi zimno.. :? miał mnie aktywizować, ale czy powinien wywołać nadaktywność? nie mogę usiedzieć w miejscu.. w miarę jak odstawiam ten lrk to uspokoaja się serce a nadpobudliwość mija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem na wyższa dawkę . Nie powiem, bo czasami energia mnie roznosi . Zaczałem brać lekkiego zmulacza na sen , wiec działanie leku toche osłabło . Ale do zmulacza mam sie przyzwyczaić ( zmulaczem jest mianseryna )TYlko to notoryczne ruszanie nogami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dziś dla sprawdzenia 36mg flupentiksolu -czyli prawie max dawka która wynosi 40mg na dobę.Reakcja była i jest zaskakująco dobra,przede wszystkim bardzo dobrze uspokaja umysł,czuje sie na nim lepiej niż na dawkach do 3mg.Dodatkowo biorę 300 mg amitryptyliny.Ten miks dobrze sie komponuje dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Leczę się na nerwicę lękową, depresję, zespół lęku uogólnionego. Dziś po wielu latach ponownie wskoczyłam na mój ukochany fluanxol. To jedyny lek, który potrafi zaktywizować mnie do działania. W przeciwieństwie do osób, które boją się akatyzji i nie lubią tego stanu, ja na nią czekam z utęsknieniem. Na stan pobudzenia i hipomanii :yeah: którego tak bardzo brakowało mi od wielu lat. Wierzę, że znów stanę na nogi, że będę mieć chęci do życia, będę się uśmiechać i będę bardziej komunikatywna. Pozdrawiam wszystkich flaunxolowiczów i życzę nam wszystkim, abyśmy wykiwali te nasze wstrętne choróbska :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evita1981, zmien koniecznie swoj zestaw lekow bo wszystkie oddzialowuja antagonistycznie na siebie, skoro potrzebujesz aktywizacji to bierz fluanxol solo w dawce 1.5mg do tego nie pasuje tez ten baklofen ktory w przeciwienstwie wlasnie do fluanxolu rozluznia miesnie i mocno zamula, ja bym bral go na sen, wyciszy i polepszy sen. Tez lubie stan akatyzji, procz napiecia w miesniach wystepuje tez lekkie, czasami na poczatku dosc mocne nakrecenie psychiczne ale bardziej jest to "wkurw" niz stymulacja.pamietam jak wstalem z lozka i zaczolem wszedzie latac az ludzie podejrzewali mnie o cpanie amfetaminy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mówi, że akatyzja jest fajna, to nie wierzę, że jej kiedykolwiek doświadczył. Zresztą na tak małych dawkach fluanxolu, jakie bierze evita1981, raczej nie ma się akatyzji. Akatyzja jest to wielkich dawkach. Akatyzja to jest dopiero wegetacja, nie jesteś w stanie nic robić, bo akatyzja nie pozwala na normalną aktywność.

Ja na początku brania fluanxolu, jak miałam 0,5 mg 3 razy dziennie, też się nie czułam źle, a nawet całkiem normalnie, miałam energię i moc. Akatyzję miałam dopiero po większych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 80 dni biorę fluanaxol. Od 60 w dawce 1,5mg dziennie. Do tego trittico 300 nasennie.

 

Fluanaxol bardzo mi pomógł, zaktywizował, sprawił, że pojawiły się marzenia. Początkowo działał niesamowicie. Teraz mam siły by chodzić na siłownię itp.

Ostatnio czuję jednak, że po nim straciłam koncentrację. Do tej pory byłam fanką książek, pochłaniałam ich niesamowite ilości. Teraz nudzę się przy tym, po jednej stronie mam już dość. Poza tym już nie jest tak dobrze psychicznie. Czasami miewam "doły" czego nie było wcześniej na fluanaxolu.

Idę w poniedziałek do lekarza. Jak myślicie, coś zmieniać czy zostawić tak jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek, nie zmienię zestawu leków, bo mnie baclo wręcz pobudza. Nie mogę usiedzieć w miejscu po tym zestawie. Od dzisiaj mam jeszcze Mozarin 2 razy dziennie i jest ok. Wiesz, wydaje mi się, że każdy z nas inaczej reaguje na leki, więc nie ma się co tu spierać. Jesteśmy inni, i to, co jednego zamuli, drugiego pobudzi do życia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×