Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Białystok]


baraqs

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też nie jest idealnie ale przynajmniej znośnie i lęków prawie nie ma. 27 lutego mam wizytę i może pogadam o dołączeniu czegoś do paroksetyny.

Jesteś teraz za granicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dezyder, przecież w Białymstoku jest sporo psychoterapeutów, zarówno przyjmujących prywatnie jak i na NFZ. Poczytaj w internecie, no i ten wątek.

 

smutna82, już patrzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dezyder, ja mam 41 L i okazało się że w końcu dojrzałem że to nie ze "światem" coś jest nie tak (choć może i jest ;-) ale i ze mną (BRD - borderline osobowość z pogranicza) ,

 

prosiłeś o namiar i tzw. pierwsze kroki , a zatem proponuję Ci :

 

a) Terapia Grupowa "na NFZ" (zwolnienie z pracy na 3 miesiące) :

* terapia na Leszczynowej prowadzi Marek Dawidowicz

lub

* terapia w Meandrze na Kujawskiej prowadzi Sebastian Kiercel

 

w obu przypadkach najpierw obowiązkowe spotkanie z psychiatrą potem spotkanie z terapeutą (czyli kwalifikacja) a potem czekam w "kolejce" czasami kilka tygodni a czasami kilka miesięcy

 

b) terapia indywidualna płatna , proponuję tu :

 

* Czarka Godlewskiego kom. 608 472 232 (nawet jeśli płatnie to czeka się na rozpoczęcie terapii kilka tygodni)

 

lub

 

* p. Anię Zawistowską kom. 886 607 248 (b. dobra terapeutka - można się umówić na tzw. cito)

 

 

Wydaje mi się że powinieneś działać równolegle z jednej strony pójść na rozmowy wstępne konieczne przed rozpoczęciem terapii grupowej i niech kolejka zacznie biec .... a w tym samym czasie rozpocząć terapię indywidualną i niech lekarz psychiatra wspomoże Cię lekami - osobiście polecam dr Sidun - przyjmuje na NFZ na Leszczynowej ale trzeba czekać ok 1,5 miesiąca , a prywatnie na Niedźwiedziej (koszt wizyty 90 zł). Ja osobiście dostałem "californijską mieszankę odrzutową" czyli mirzaten + velaxin , dzięki temu nie mam już "jazd"

 

a jeśli byś chciał porozmawiać daj znać ... sam pracowałem przez wiele lat na stanowiskach kierowniczych itd ...

 

-- 15 lut 2014, 17:34 --

 

do Dezyder:

 

ps . oczywiście nie możesz w tym samym czasie uczęszczać na obie terapie wieć jak przyjdzie kolejka terapii grupowej kończysz lub zawieszasz terapię indywidualną

 

z tego co widziałem i wiem (sam czekam w kolejce) terapia grupowa daje znacznie więcej ponieważ wchodzisz w interakcję z grupą i to od grupy możesz otrzymać "zwrotnie" dużo cennych informacji o samym sobie

 

te dwie opisane Terapie Grupowe różnią się trochę bo w Meandrze terapię grupową musisz przejść na trzeźwo bez prochów, a na Leszczynowej masz wsparcie lekami. Osobiście uważam, że czasami stan jest na tyle depresyjny że leki muszą być bo inaczej z terapii nic się "nie wyniesie" ale tak jak mówię zdania są podzielone

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowa i od razu proszę o pomoc. Przeczytałam wszystkie wypowiedzi w tym wątku, przejrzałam też inne stronki w Internecie, ale nie mam jeszcze poglądu, gdzie w Białymstoku najlepiej na terapię. Jestem na zwolnieniu od psychiatry, muszę szybko podjąć jakąś decyzję, bardzo proszę o jak najwięcej Waszych opinii. Gdzie chodziliście na terapię, czy pomogło Wam? Dawno temu skorzystałam z oferty na Ciołkowskiego (wtedy jeszcze na Włościańskiej), trochę było lepiej przez jakiś okres, ale bez rewelacji.

Umówiłam się do MSWiA oraz na Leszczynową, na Kujawską w ogóle się nie mogę dodzwonić, nikt tam dziś nie odbiera od rana! Muszę podjąć decyzję, pomóżcie, nie chcę zmarnować 12 tygodni, pracy mi szkoda. Bardziej skłaniam się ku MSWiA, chodzi o kwestię dojazdu (jestem spoza Białegostoku), proszę, jeśli byliście lub jesteście na terapii tam właśnie, wyraźcie swoją opinię. Liczę na odzew, z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jestem tu nowa i chciałabym sie dowiedzieć gdzie można szukać pomocy w związku z kryzysem małżeńskim. Moje małżeństwo rozpada się w zawrotnym tępie, nie rozmawiamy już ze sobą (a właściwie tylko "służbowo"). Nie poradze sobie sama, mąż też już ma dość i musimy poszukać pomocy. Czy ktoś chodził na terapie małżeńską do meandry? Niestety nie stać mnie na wizyty prywatne. Może ktoś mógłby mi coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam, że dobrym terapeutą specjalizującym się w terapii małżeństw jest Aleksandra Małus ale nie wiem gdzie w Białymstoku przyjmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×