Skocz do zawartości
Nerwica.com

leczenie zębów na NFZ


Bosak10

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że lepiej prywatnie i w tym przypadku nie chodzi o to, że stomatolog będzie lepiej wykonywać swoją pracę - zakres usług refundowanych przez NFZ jest mocno ograniczony i obejmuje jedynie wybrane zabiegi. Przy czym nie ma możliwości dopłaty np. do plomby z lepszego materiału

np.

Cytat

Zakres refundacji leczenia kanałowego (endodontycznego) u osób dorosłych jest mocno ograniczony. W przypadku pacjentów, którzy ukończyli 18. rok życia Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszty leczenia jedynie zębów przednich, czyli siekaczy i kłów. Jeśli leczenia endodontycznego wymaga któryś z pozostałych zębów, to taki pełnoletni pacjent ma dwa wyjścia – wyrwać go lub leczyć na własny koszt. 

Oczywiście zależy co chcesz robić - możesz na NFZ zrobić przegląd, wyrwać zęba, usunąć kamień nazębny, z plombami to już bym się zastanowił, leczenie kanałowe jak wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rzeczy, które bez problemu można zrobić na NFZ, tak jak wyżej wspomniano - np. usunięcie kamienia (1 x w roku), ale jednak za większość rzeczy i tak trzeba zapłacić, bo NFZ tego nie finansuje u osób dorosłych. Za to jeśli chodzi o usuwanie zębów, np. ósemek, które już wymaga interwencji chirurga szczękowego to ja akurat takie rzeczy przeważnie robię na NFZ, ale dlatego, że mam dobrego chirurga szczękowego, który przyjmuje na fundusz, to nie widzę sensu w płaceniu od 500zł wzwyż. Zdjęcie panoramiczne zębów też można zrobić na NFZ ale raz na 3 lata, z tym, że to wymaga skierowania od stomatologa/chirurga szczękowego przyjmującego w ramach funduszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bosak10 napisał(a):

A pytanie mam odnośnie jednej sprawy,być może ktoś miał taki problem od jakiegoś czasu mam taki guzek na dziąśle miał może ktoś coś takiego? to coś poważnego . Jestem w trakcie umówienia wizyty do stomatologa!

Nikt Ci tu nie powie co to takiego bo to może być masa różnych rzeczy. Musi zobaczyć stomatolog to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosak10 napisał(a):

myślałem że miał ktoś takie doświadczenie,wiec zapytałem. 

Ale w sumie jakie doświadczenie? tak jak @acherontia styx mówi, to może być objaw bardzo różnych rzeczy, zależy jak to wygląda. Więc dokładnie może zdiagnozować i pomóc tylko stomatolog. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×