Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc!!!


Paweł1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Pokrótce opiszę swój problem. Od dwóch i pół roku biorę sertraline. Lek ten mi bardzo pomógł na moją NN, jednak leki mi się skończyły i najpierw nie zdążyłem kupić nowych, potem były apteki nieczynne (był jakoś weekend), a potem ... nastąpił punkt zwrotny. Po odstawieniu leku zaobserwowałem w międzyczasie poprawę funkcji seksualnych (mogę powiedzieć że teraz są one takiej jakości jakiej były przed zażywaniem ich), czyli silne orgazmy, libido znowu wysokie i nie czuć żadnej "szyby" (taka metafora co do czucia np podczas wytrysku itd). Przyjemnosc była ale mniejsza znacznie. Wiem że źle zrobiłem bo odstawiłem z 200 ponad tydzień temu co jest książkowym wręcz błędem. Kontaktowałem się z lekarzem i wznowię leczenie ale ... świadomość że już nigdy nie doswiadcze tych odzyskanych niejako doznań.powoduje we mnie duży sprzeciw. Drodzy forumowicze, proszę powiedzcie mi czy jestem skazany na powrót do poziomu przyjemności na poziomie max 60% stanu obecnego? Brakowało mi tego bardzo. Ja jestem jeszcze młody, zamierzam poznawać dziewczyny, pragnę czerpać radość z seksu i nie stresować się problemami z seksem ... Owszem, generalnie seksualne dysfunkcje były jednym minusem i w sumie poza tym to lekkie może spłycenie emocji jeszcze ale poza tym była olbrzymia poprawa i eliminacja 90 jeśli nie 100% natrectw. Brałem max dawkę przez prawie dwa i pół roku. Od ponad tygodnia nie biorę nic. Minęła mi pewna "bariera" odczuwania jednak lekarz nakazał mi wrócić do leczenia. Proszę o rady bo jednak ... seks jest dla mnie ważny, pragnę mieć żonę i dzieci i czerpać pełną przyjemność z seksu a i emocje jakie teraz odczuwam są na powrót głębokie. Owszem, będzie z mojej strony konsultacja z psychiatrą podejmowana jednak ... proszę o wypowiedzi czy da się coś zrobić? Czy mogę mieć nadzieję że w 2024 roku są jakieś sposoby aby ten problem rozwiązać? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, ponieważ jest to dla mnie niezwykle ważne !!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z lekarzem o lekach. Niestety te leki obniżają libido, ale jakiś czas temu lekarz mi mówił że jest lek ( dosyć drogi), który tak nie ścina libido. Tylko w moim przypadku chodziło o kobietę😉 ale sam przyznał że u mężczyzn jest łatwiej z tym. Więc rozmowa z lekarzem najważniejsza. Mnie osobiście też to drażni że te leki odbierają przyjemność 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, setralina wycina libido (mi wycięła w 100% oraz brak orgazmu), teraz jadę na paroksetynie i jest niemal identycznie. Ale ja byłem w takim stanie psychicznym, że zgodziłem sie na to aby się ratować.

Zastanawia mnie natomiast okres brania leku. Moja Pani doktor twierdzi, że po 2 latach leczenia można spróbować powoli odstawiać (oczywiście diagnozuje lekarz). Może warto skonsultować z innym lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 100 to za wysoka zdecydowanie liczba. Jednak mógłbym śmiało założyć że mam może jedną piątą stanu poprzedniego albo 15% … Że 80 lub 85% natręctw mniej. Jednak trudno to ustalić, oszacować, to tak jest na czuja. Ale różnica jest ogromna. Jednak uboczne efekty są wyraźne - znowu zażywam leki i jestem umówiony na wizytę. Jednocześnie od razu na drugi dzień znowu pojawił się efekt „szyby” - 25% odczuwanej przyjemności. Paskudna cena i powiem o tym psychiatrze bo … na razie okej, jestem sam, jednak działam w kwestii randek i sami wiecie … w tym stanie mam obawy o trudności w seksie i … jest kiepsko. Natomiast miernikiem przyjemności jest masturbacja. Różnice są ogromne i niestety emocje też są znowu bardziej wyblakłe 

Edytowane przez Paweł1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na sertralinie i widzę spadek w sile orgazmu, jednak nie zauważyłam, żeby libido mi się pogorszyło. Więc to chyba różnie bywa. Pogadaj z lekarzem, może wypróbujecie coś nowego co u Ciebie takich skutków nie będzie wywoływać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×