Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej wszystkim


daiklenneth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jestem tu nowa, więc należało by się przedstawić. 

Możecie zwracać się do mnie daiklenneth. Jestem kobietą, mam prawie 37 lat, mam zdiagnozowaną fobię społeczną i depresję stanu ciężkiego. Mieszkam za granicą, z powodu fobii od zawsze z nadopiekuńczą matką i dwójką rodzeństwa. Mam jeszcze jedną siostrę już poza domem. 

Nigdy nie pracowałam, tylko na czarno sprzątałam i pomagam w opiece nad chorym rodzeństwem. Wydaje mi się że epizody depresji miałam już od wczesnych lat nastoletnich, dziś już jestem świadoma że wynika to z mojej fobii. Jako że po ciężkim załamaniu, postanowiłam rzucić na dobre tutejszy uniwerek, co było moim pierwszym sprzeciwem w życiu wobec oczekiwań matki, los zmusił mnie do pójścia do pracy prawdziwej. Ciężka praca fizyczna na produkcji i magazynie, bo nic innego po moich studiach trzyletnich z Polski(filologia angielska), nie miałam szczęścia znaleźć. Dodam, że mieszkam w Niemczech. 

Wizyta u psychiatry i terapeuty odbyła się ponad 2 lata temu, więc depresja jest słabsza, bo jestem w stanie funkcjonować i chodzić do pracy i załatwiać chociaż podstawowe sprawy.

Moja matka nie uznaje chorób psychicznych, chyba że są wrodzone lub spowodowane poważną traumą. Dlatego tematu mojego stanu nie poruszamy, jako że pracuje i udaję że wszystko jest ok, to jest ona przekonana, że jestem teraz "zdrowa". O mojej fobii zatem nie wie nikt. Pierwsza terapeutka tak mnie zraziła na drugim spotkaniu, że po licznych próbach szukania wolnego miejsca u innych, porzuciłam na razie kompletnie ten zamysł i wizyty u psychiatry.

Nie mam żadnych przyjaciół, tylko znajomych z pracy, raz na pół roku zmuszę się aby się z nimi spotkać. Boję się komukolwiek zaufać, więc również nigdy nie byłam w związku romantycznym.

Tyle ode mnie. Jestem na tym forum, aby móc chociaż tu zwierzyć się czasem i popisać pi polsku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×