Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drżenie mięśni twarzy (tik nerwowy) przy sytuacjach stresowych a toksyna botulinowa?


pff

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Może ktoś z was słyszał lub robił taki zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej na tik nerwowy? Ogólnie mam problem, że podczas sytuacji stresowej moje mięśnie twarzy zaczynają drżeć (jak gdyby nad wargą ta część twarzy - nie wiem jak to nazwać, aktorzy w filmach czasami udają tak strach jak gdyby wargą) i przeszkadza mi to bardzo w mojej pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie!!!! Te zastrzyki to ratunek dla chorych na ciężka chorobę neurologiczna o nazwie dystonia. Mi też sugerowali, a wszystkie skręcenia skurcze tiki drżenia to wszystko okazało się nerwicowe. Źródło leży w psychice więc możliwe że nawet taki zastrzyk by nie dał efektu, psychika robi swoje. Zajmij się tym, bo mi się pogorszyło mocno w takich somatach, to żeby tobie się nie pogorszylo żebyś do ludzi wyjść nie mógł. Do neurologa, bo to może być objaw wielu schorzeń. Wykluczą, to prosto do psychiatry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skakunna

@DEPERS

Żaden magnez. Znaczy warto sprawdzić, bo niby wpływa na skurcze, ale dajmy spokoj. Gość mówi że w sytuacjach stresowych się uaktywnia, więc 99% nerwica. Poza tym chyba nie widzieliście jak nerwica może poskręcać ciało, polecam obejrzeć nagrania żołnierzy ww1 z nerwica frontowa, tzw. Shell Shock. Ostrzegam cie autorze, mi ataki zaczęły się dokładnie tak samo, może nawet ta sama żyłka ci idzie i ten sam mięsień. Proszę cie, zbadaj się bo może się porobić bardzo nieciekawie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dalja napisał(a):

@skakunna

@DEPERS

Żaden magnez. Znaczy warto sprawdzić, bo niby wpływa na skurcze, ale dajmy spokoj. Gość mówi że w sytuacjach stresowych się uaktywnia, więc 99% nerwica. Poza tym chyba nie widzieliście jak nerwica może poskręcać ciało, polecam obejrzeć nagrania żołnierzy ww1 z nerwica frontowa, tzw. Shell Shock. Ostrzegam cie autorze, mi ataki zaczęły się dokładnie tak samo, może nawet ta sama żyłka ci idzie i ten sam mięsień. Proszę cie, zbadaj się bo może się porobić bardzo nieciekawie 

Zdecydowane stwierdzenie, ale jednak wątpliwość:) wydaje mi się, że nerwica sama w sobie zużywa magnez. Ja jak ćwiczyłem, a nie brałem magnezu to mięśnie mi normalnie skakały, a to dlatego, że poprzez hipertrofię tworzyły mi się nowe połączenia nerwowe i mimo wysoko kalorycznej diety mimowolne triki i skurcze były i trza było pół grama dziennie za podawać. Także sama nerwica to tych trików nie powoduje, tylko czegoś zaczyna brakować i nie ma płynności działania UN. Może elektrolity. Na pewno gdyby mnie to dotyczyło, to bym zaczął od najprostszych sposobów przed szprycą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DEPERS napisał(a):

 Także sama nerwica to tych trików nie powoduje, tylko czegoś zaczyna brakować

Właśnie próbuje powiedzieć że powoduje. Nic nie brakuje, żadne choroby somatyczne, wszystko przez kuku w głowie. Mi wybadali każdy pierwiastek chyba, z 2 szpitali wypuścili jako zdrowa, a funkcjonować nie mogłam. Niestety, gdybym sama nie poprosiła lekarza na wizycie z maślanym oczami, ukorzona, o ratunek, to nikt by mnie nie pokierował "pani, niech pani idzie do psychiatry ". Ubolewam że tak można wypuścić pacjenta jako zdrowego i nigdzie go nie pokierować, nie doradzić, a z pacjentem takie rzeczy jak na wspomnianych nagraniach. Nie mile rzeczy bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×