Skocz do zawartości
Nerwica.com

Interpretacja wyników testów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z interpretacją wyników testów  (nie znam skal), które zostały zrobione w poradni psychologicznej. Na badania skierował mnie neurolog, ponieważ od dłuższego czasu skarżę się na osłabienie pamięci, zdolności koncentracji, również zacząłem robić dużo błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Sytuacja ta szczególnie nasiliła się po przebyciu covida. Bardzo proszę o pomoc.

Poniżej podaję nazwy testów jakie miałem zrobione oraz wyniki, które uzyskałem.

 

Test Ravena II > 132

Test Bender 80

Test Bentona +3, -3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W opinii do neurologa znalazłem pewne informacje na temat testu Ravena. Niestety co do reszty badań nie mam pojęcia co oznaczają te wyniki. Czy mieszczę się w normie, a może są już poniżej? Kompletnie żadnych informacji. W internecie też nie ma za bardzo  podanych skal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 
Przedstawione przez Pana wyniki są tzw. wynikami surowymi. Nie możemy ich zinterpretować bez przeprowadzenia wywiadu, obserwacji oraz innych niezbędnych formalności, czyli tych procedur, które zastosował psycholog diagnosta przeprowadzający badanie.  

 

Wyniki testów psychometrycznych nie są odpowiednikami wyników badań medycznych. Nie ma podanych sztywnych norm, jak to bywa przy badaniach fizykalnych 😄 - nie znajdzie ich Pan w Internecie. 

 

To co możemy zrobić, to wskazać do czego służą testy psychologiczne. Test Ravena służy do pomiaru inteligencji ogólnej. Test Bender najczęściej stosowany jest do diagnozy oceny funkcjonowania neuropsychologicznego. Test Benton służy ocenie pamięci wzrokowej. Dzięki wynikom testów, diagnosta przekazuje opinię z uwzględnieniem efektów procesu diagnostycznego i wraz ze szczegółowym opisem Pana funkcjonowania. 

 

Proszę zgłosić się do ośrodka wykonującego badanie, aby tam psycholog diagnosta mógł odpowiedzieć na tutaj postawione przez Pana pytanie. 

 

Dziękujemy.

Nina Borecka, Ani Ceta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×