Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

@chester tak, w przeszłości 2 lata i w zeszłym roku parę miesięcy. Teraz nie chcę, to byłaby kolejna zmiana lęku a mam tego serdecznie dość. Jedyne co to pogadam z lekarzem i poproszę go o amisulpryd, może da radę załagodzić ten syf z którym się zmagam i będę mógł chociaż ograniczyć benzodiazepiny. No i może 60 mg duloksetyny jeszcze się rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne po dulo że mało nie rozerwie brzucha ? Wiatry przelewanie itd . Od początku tak było i minęło ale działania nie odczułem specjalnie od 3 dni 90 mg i od nowa to samo . Dla mnie to ten lek jest za mało noradrenergiczny. Ale nie pojmuję że np reboksetyna działa od pierwszej tabletki a później słabnie działanie . Po klonidynie fatalnie, dół ospałość i lęki. Czy są jakieś snri o przewadze noradrenaliny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duży7 jeśli tak potrzeba ci noradrenaliny to jest jeszcze atomoksetyna, stosowana przy ADHD, i oczywiście bupropion. Ale duloksetyna też mocno działa na noradrenalinę, dużo bardziej niż wenlafaksyna. Brałem reboksetynę, to chyba niestety normalne że przestaje działać po czasie. A co do wenlafaksyny jeszcze, ona ma bardzo duży zakres dawkowania, 75 - 450 mg, w dawkach od 225 mg w górę zdaje się że porządnie już trzepie noradrenalinę.

Jest jeszcze mirtazapina, w dawce 45 mg i wyżej, zwłaszcza w combo z SNRI też może być grubo.

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak mówię noradrenaliny bo przed laty takie leki pomagały . Teraz wykryto problem z tarczycą i gdy poziom hormonów spada to mam dziwne objawy . Dygoty mięśni rąk ,nóg ,gula w gardle ,niepokój i edronax na to pomagał albo zwiększenie euthyroxu. Tylko gdy zwiększę euthyrox to robi się ogromne pobudzenie psychoruchowe że usiedzieć nie mogę wstaje, chodzę , kładę się ,wyszedł bym z siebie dosłownie .Ciśnienie rośnie wtedy do 160/115 leki nie zbijają go ,potrafię robić się bardzo senny że nie sposób funkcjonować a zasnąć też nie mogę . Wyniki badań niezbyt dobre i jakby za mało hormonów tarczycy a organizm tak wyczulony przez niedobór że gdy zwiększę to mam objawy jak przedawkowania . Tylko wyniki niezbyt to wskazują. Pozostaje albo czekać albo zwiększać powoli . Już tak miałem kiedyś że wyniki złe i podobne objawy . Tylko teraz zwiększę to od razu objawy wzmagają się . Jeszcze dochodzą przelewania w brzuchu a po duloksetynie  wzdęcia ogromne . Ratuje się małymi dawkami pregabaliny bo nie dało by rady inaczej . Zauważyłem że gdy lepiej chwilowo się robi to natychmiast libido w górę. Tak jakby albo hormony albo dopamina w górę szła.

Edytowane przez Duży7
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testosteron tak był w normie trochę nisko ale mieścił się . Dostałem od Endo wtedy bromergon i z 2 tyg było sennie a później całkiem ok . Niestety prolaktyna spadła poniżej normy i trzeba było odstawić i się zaczęło piekło. Lęki dół i koszmar ogólnie . Duloksetyna teraz 90 i 106 euthyroxu. Tętno obecnie 127 ciśnienie 132/92. Poty mocne ale coś powstrzymuje ten lęk niepokój nie wiem jak nazwać . Takie pobudzenie że wyszedł bym z siebie ,nie moglem usiedzieć wstawałem chodziłem czasem po 125 euthyrox to od 7 do 21 nie usiadłem nogi bolały ,rwały z bólu i zmęczenia . Po noradrenergicznych lekach to jakoś łagodniało . Tylko że edronax pomagał na to od 1 tabl a później słabło działanie . No i to drżenie mięśni oraz tętno i ciśnienie nie jest normalne. Biorę lercapin od niedawna . To wygląda jakby nadwrażliwy układ noradrenergiczny był . Z braku noradrenaliny receptory wyczulone są i chyba stąd tak źle . Euthyrox jeszcze uwrażliwia receptory dodatkowo stąd u chorych z nadczynnością tachykardia jest . No dziwne to jest że to co stymuluje mnie uspokaja paradoksalnie . No jakbym na głodzie był narkotykowym . Tyle że ja nigdy nic nie używałem takiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się! Dołączyłem do biorących dulo 😅 Dziś dopiero drugi dzień. Miałem zacząć od 30mg, jednak setki małych kuleczek wewnątrz kapsułki przekonały mnie do brania całych 60mg...

Wczoraj było czuć takie wewnętrzne napięcie, roztrzęsienie. Być może od noradrenaliny. Wciąż też jestem jeszcze na paro, ale już będę odstawiać, bo to mała dawka. 

Zastanawiam się czy Pregabalina byłaby dobrym dodatkiem, ale chyba poczekam z tym i zobaczę jak radzi sobie sama dulo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Happyandsad napisał:

Stało się! Dołączyłem do biorących dulo 😅 Dziś dopiero drugi dzień. Miałem zacząć od 30mg, jednak setki małych kuleczek wewnątrz kapsułki przekonały mnie do brania całych 60mg...

Wczoraj było czuć takie wewnętrzne napięcie, roztrzęsienie. Być może od noradrenaliny. Wciąż też jestem jeszcze na paro, ale już będę odstawiać, bo to mała dawka. 

Zastanawiam się czy Pregabalina byłaby dobrym dodatkiem, ale chyba poczekam z tym i zobaczę jak radzi sobie sama dulo. 

No to witamy w klubie🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś nie bardzo jest . Zwiększona dawka do 90 i rano nie dość że ciśnienie duże odwodnienie to jakieś stałe napięcie żeby lek nie nazwać . Dusi w gardle ,zimno,dreszcze trzęsie mnie ,ból głowy . Biorę 25 pregabaliny to nie usypia a trochę łagodzi . Ale jest to co na edronaxie aż wysikać się nie mogę normalnie tylko po trochę . To związane jest z alfa receptorami coś bo na prostatę używają ludzie alfa blokerów. Też po np amitryptylinie miałem początkowo spadki ciśnienia . Długo te receptory się odwrazliwia? Czy w ogóle to możliwe ? Bo do kitu tak . Ciśnienie częstomocz ,odwodnienie a efekty trochę jak po noradrenalinowych  lekach. Jak brałem mirtazapine która stymuluje alfa 1 to nie nadawało się dłużej brać . Lepiej było mianseryną co blokuje te alfa 1 receptory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artur00 napisał(a):

Czy podczas brania leku Depratal można pić herbatę z melisy kilka godzin po wzięciu? Wiem że tu lekarzy nie ma... ale może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? Czy herbatka z melisy może mieć jakąś interakcje z tym antydepresantem?

Można. Możesz nawet pić po wzięciu leku 🤷 zaleca się picie do 4 szklanek melisy dziennie, nie więcej. Ja rozmawiałam na ten temat z lekarzami bo mam świra na punkcie ziół, i jedyne co odradzają to dziurawiec. Najlepiej zalać ją gorąca wodą i przykryć na minimum 15-20 minut wtedy to co w niej najlepsze zostaje nam w kubku a nie odparuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mich.9 napisał(a):

Czy po duloksetynie może spaść apetyt na jedzenie i w konsekwencji waga? Czy prędzej po innym leku? Który lepszy z tych znanych?

Tak ja schudłam już 3kg. 

 

@duzy7 najnajbardziej z leków które brałam działał na noradrenalinę Wellbutrin. Ale mi to przeszkadzało, chodziłam wciąż wkurzona i lek nie miał na mnie działania antydepresyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Orzeszkowa napisał(a):

Tak ja schudłam już 3kg. 

Hej, to fajnie, że Ci waha poszła po dulo. Mogę dopytać? W jakim czasie? To, jak rozumiem, jest związane z małym apetytem i tym samym ograniczeniem podjadania i mniejszą podażą kalorii? Bo raczej to nie przyspieszony metabolizm na dulo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 11:17, Duży7 napisał(a):

Mnie coś nie bardzo jest . Zwiększona dawka do 90 i rano 

Mam pytanie, w innym wątku napisałeś że zwiększyłeś dawkę bo palisz- jaki to ma związek? ja się waham między 60 a 90, lekarka kazała mi spróbować zwiększoną dawkę, ale istotnej różnicy w samopoczuciu nie widzę. na pewno więcej się pocę w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orzeszkowa nikotyna zmniejsza stężenie leku o ileś tam %. Dlatego taka dawka 60mg w rzeczywistości może być jak, np. 40mg gdy ktoś pali.

 

U mnie tydzień na dulo 60mg (plus odstawienie paro). W ciągu dnia jestem senny, a w nocy różnie. Trochę lepiej mi się śpi, wciąż jednak się często budzę. Wieczorem najczęściej brak sił i po prostu o tej 22 już chcę zasnąć, nie robić nic. Pobudzenia brak. Nastrój neutralny. Niepokój wewnątrz najczęściej odczuwalny do południa (lek biorę rano o 9). 

Cóż... to pierwszy tydzień, więc nie spodziewałem się efektów. Tym bardziej, że organizm przestał otrzymywać dawkę Paro. Może się rozkręci. Oby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czytałem w ulotce o tym wpływie nikotyny na stężenie duloksetyny. Tyle że palę bardzo dużo a za pierwszym razem dulo niesamowicie mocno mnie kopała, zastanawiam się czy jakoś mnie to nie dotyczy, czy może jednak gdybym nie palił byłoby jeszcze lepiej. Jednak faktem jest że kiedy działanie 60 mg osłabło i wszedłem na 90, nie odczułem żadnej pozytywnej różnicy. Teraz biorę duloksetynę 60 mg ale z innymi lekami a nie solo jak za pierwszym razem i trochę jestem zawiedziony, nie ulodczuwam tej aktywizacji a i działanie przeciwlękowe nie jest takie jakbym chciał. Rozważę w przyszłości jeszcze raz 90 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×