Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę to brać ponieważ teścia chce se lekko podnieść no i popęd na babeczki :D
Wg mnie lepiej zmienić lek, paroksetyna bardzo mocno działa na osłabienie popędu. Wątpię, żeby te zioła pomogły, ale może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, wiesz mało snu, ciągle człowiek chce być w ruchu, ma dużo energii. Jeszcze jedno spotkanie z dziewczyną zakończyło się nieciekawie, bo zacząłem ją podrywać, a ona nie za bardzo tego chciała. :lol: Wiąże się ta mania też z agresją, ale wtedy to nie było takiej agresji jak teraz... Lekka mania (hipomania) sprzyja twórczości, Van Gogh w tym stanie namalował 300 obrazów w ciągu roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja juz nie czekam az mi zelzy nerwica. pomału wracam do życia poszedłem do pracy od poniedziałku, co raz wiecej oporów przełamuje, jeżdżę do znajomych, odbieram telefony. Nie jest leko, ale daje radę. Odrealnienia, ktore miałem 24 h kompletnie mi przeszły jak zmniejszyłem dawkę paro z 3/4 do pól tabletki. Mam czasem na krótko, ale to nie jest to co bylo. Zmniejszyło się też przewrażliwienie na dźwięk.

 

To pokonywanie ograniczeń kosztuje mnie dużo stresu, ale czuje ze więcej mogę. Inaczej też ocenię sytuacje - na przyklad to co iedyś interpertowałem jako "jak ja mogę tak mysleć, ze ma jest coś nie tak." teraz podchodze barziej rozumowo. Na przykład dzis bylem w pracy i stwierdziłem, ze to jest

faktycznie bardzo hałaśliwe miejsce w którym moje miejsce do pracy jest prawdziwe dyskomfortowe ponieważ jest kolo kuchni i łazienki i non stop ktoś się szwenda otwiera sie i zamykają drzwi - a te skrzypią i jutro weme smar żeby to wyeliminować. Słychać te odgłosy z kuchni. Monitor mam na wierzchu. Nie ma jak nawet spokojnie sprawdzić stan konta w banku. Najciekawsze jest to że kiedyś sam sobie to miejsce wybrałem... Teraz nie muszę myśląc o tym w kagorii lęku przed przyjsciem do biura a moge myśleć w katgorii niechęci, zmęczenia tym miejscem i innych racjonalnych powodów. My w ogóle za dużo zwykłych rzeczy ładujemy sobie w objaw a pożniej nic nie mozemy z tym zrobić poza - pani szanowna wyleczy mnie z nerwicy.

 

Ale jeśli nie ide w objaw tylko głos rozsądku to znaczy, że realnie rozpoznaje prawdziwe przyczyny i mogę coś z tym zrobić na przykład zmienić biuro

na spokojniejsze i nie mysleć o tym jako o ucieczce przed jakiś lękiem, który wpędzi mnie w kolejny lęk, lecz zmiana wynikająca z rzeczywistych przyczyn.

A to jest duża różnica. O jejku chociazby czeciowe takie reagowanie rozsadkiem jest lepsze niż ładownie wszystkiego w objaw.

 

-- 03 paź 2013, 00:59 --

 

trzeba nawiazac konakt ze swoimi uczucami i ZUFAĆ im - one pokazuja nam droge i kierunek i sa dogowskazem do wyjścia z nerwicy.

 

-- 03 paź 2013, 19:42 --

 

Osz kurecz, ale bylem madry wczoraj, ale powiem wam ze na jakis czas przeszly mi objawy nerwicowe. Miałem bardzo spokojna noc.

Ale dzis poszedlem do biura, i wiele żeczy wróciło. Najbardziej wlaśnie z tym dziwekiem z tymi rozmowami, teraz wytłumaczylem to sobie

że mam przerważliwienie na dzwiek i rzeczywiśice wróciło.

 

A co tam u Was słychać?

 

Pozdrawiam

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie Bogu dzieki wszystko ok, mam powera, sprzätam chate, myje okna, ramy okienne itp hahahahahhahha

to akurat nie zaszkodzi :yeah:

powoli zaczynam pakowac torby na wyjazd,

 

objawöw choroby od kiedy weszlam na 30 mg nie mam zupelnie, co bardzo mnie cieszy,

i mysle ze zostane na 30mg

jak jestem nizej to mnie szarpie i spac mi sie non top chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj taki trochę trudniejszy dzień, ale ogólnie lepiej niż tydzień temu, co daje najdziej ze za kolejny tydzień bedzie lepiej niz teraz. Zaczalem chodzic do pracy, co tam nie kosztuje troche stresa, ale widze ze mam wieksze mozliowsci. Co do samochodu to Edytka, to gratuluj ze Towj przeszedl kontrole. Nie wiem jak bedzie z moim bo mi progi poszly i zrobiłem je na piance budowlanej i szpachli. Moge kupic inne auto.

 

omeeena, będzie tort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy,biore paroksetyna od 4 dni przez pierwsze 3 dni brałem po 10 mg teraz mam brac stale 20 mg

w trzecim dniu wziela mnie calodzienna sennosc moze to przez pogode ale mam pytanie czy to zamulenie po Paro to tylko mit? mam nadzieje ze tak bo nie nawidze chodzic jak zombie...powiedzcie cos o tym leku.Z góry dziękuje

a i jeszcze czy lepiej brac rano czy wieczorem ? wziolem raz na wieczor to nie spalem pol nocy... wiec wrocilem do rannego brania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to kogoś zaciekawi to jeśli sie pali fajki to paroksetyna silniej działa, ma moc..ostatnio miesiąc nie pale i czuje sie w depresji, podwyższenie dawki na chwile tylko działa teraz..ehh musiałem dołożyć buspiron..ostatnio zainteresował mnie temat wpływu palenia na leki antydepresyjne...okazuje sie że w tytoniu jest aldehyd octowy który w organizmie wytwarza inhibitory mao, a co za tym idzie serotonina,dopamina, noradrenalina u palaczy średnio o 30 % wolniej się rozkłada niż u niepalących co działa jak lek antydepresyjny...wnioski są takie że u palących wystarczą mniejsze dawki leków antydepresyjnych bo ich efekty są nasilane przez antydepresyjny wpływ dymu tytoniowego...teraz już wiadomo że papierosy są tak silnie uzależniające nie przez samą nikotyne lecz połączenie tego związku wraz z dymem tytoniowym który działa antydepresyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×