Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hania, nie ma co tak wszustkiedo zwalac na paro. Wazne jest nastawienie do leku. Od jutra zaczynam brać równolegle inny lek (przez tydzien wytrzymalem, zeby o nim nie czytac, dzis wieczorem go kupie). Po zmniejszeniu dawki zmniejszyła mi się derealka, ale nasilily leki. Wczoraj zarzylam afobam, pierwszy raz od chyba 2 tygodni. Jestem rozdrażniony, dzwoniłem dziś do lekarza i po zmniejszeniu dawki to tak moze byc. Może ten nowy lek coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweety, Twoja wlasna decyzja czy konsultowas to z lekarzem? Ja juz kupiłem ten nowy lek i zaczynam brac od jutra.

Wszyskie te zmiany emocjonalne pokazuja jak wazna jest chemia mozu. Zwiekszenie dawki takie akcje - zmniejszenie tez akcje.

Swetty a jak ty sie czujesz?

 

-- 24 wrz 2013, 19:56 --

 

W sunmie na 3/4 tabetki czulem sie lepiej ale mialem te cholerne odrealnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza i powiedział że jak nie ma poprawy mam zwiększyć dawkę,ogólnie to mam po prostu codziennie dopołudniowy atak lękowy dość silny,tak że muszę brać afobam,chyba już sobie go utrwaliłam czy co że zawsze przychodzi w podobnej godzinie :( I ciśnienie mi hula...a tak poza tym w miarę ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweety, mialem tez taki okres, powiem Ci ze poszedłem na terapie poznawczo behawioralna i tam dostałem kartki, które wypełniałem. Z opisem

myśli, która wywołała napad, reakcji organizmu. Po jakimś czasie okazało sie, ze jest duża powtarzalność tego wszystkiego a przedw wszystkim myśli, które je wywołują. Przynosiłem po parę kartek na spotkanie co parę dni. Pewnego dnia jak zrezygnowałem z tej terapii bo juz nie chciałem tych , kartek wypełniać jakoś napady minely same. Generalnie im wiecej im poswiecasz uwagi tym bardziej sa.

 

Wpisz w google Judith Bemis Amr Barrada "OSWOIĆ LĘK" tam jest to wszystko dobrze opisane. Czytałem to wieczorami i trochę mi nawet

pomogła ta ksiazka. Dobrze działa tez nasennie:). Nie doczytałem tego do końca bo czcionka mala i oczy bola, ale tekst jest OK.

Zmien sobie stopkie na inna bo po co masz sie sama dołować. Wpisz sobie na przykład "Żaden lęk nie trwa wiecznie", albo coś innego

pozytywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania nie mam wrazliwej sköry, mysle ze akurat ten objaw to sobie wymyslasz :smile:

pewnie zawsze mialas sklonnosc do siniaköw, ale teraz bardziej obserwujesz swoje cialo i rözne reakcje,dlatego tez to zauwazasz

 

 

sweety zadziala napewno

30mg to juz dawka ok na nasze dolegliwosci

tez biore 30 mg i nie mam zamiaru z niej schodzic. :D

 

 

wieslaw jestem z ciebie dumna, ze sie trzymasz i nie czytasz cholernych!!! ulotek.

oby tak dalej :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytka1976, no może to i dobrze, ale z drugiej strony nic nie wiem o leku który biorę. A napięcia mam większe niz wcześniej powiedzmy tydzień temu. Z drugiej strony robie rzeczy, których wcześniej sie obawiałem. Dzisiaj na przyklad pojchalem do znajomych 24 km od mieszkania, a dawniej pamiętam ze balem sie nawet wyjechać wieczorem do sklepu. Mimo wszytko siedzac u nich

czulem przypływu napięc i lęków. Nie wiem moze to tez kwestia zmniejszenia dawki paro i z drugiej strony wchodzenia tego nowego leku. Mysle ze to przejściowe. Tydzien temu żyłem spokojniej, nie wyjeżdżałem za dnia i nie pakowałem się w korki. Odpuszczałem sobie niektóre sprawy biznesowe, jak miałem jeden trudniejszy dzień na drugi nie pracowałem. Przy takim oszczędnym trybie życia bylem spokojniejszy, ale to zycie zaczynało mi się nudzić... Chyna trzeba bedzie wiecej rzeczy sobie odpuszczac... Wiecej spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslaw lepiej ze wiesz nie wiele o nowym leku, wazne ze lekarz ktöremu ufasz wie.

a spokojniej zyc musisz napewno.

ciesze sie ze tak daleko oddaliles sie od domu, to juz sä ogromne postepy :brawo:

my z naszä chorobä nie mozemy pozwalac sobie na "szalenstwo" w zyciu.

powinno byc ono unormowane i w miare mozliwosci bezstresowe.

ja napewno pröbuje tak zyc.

kiedys jak swirowalam z np koszeniem trawy i myciem okiem w jednym, dobrze sie to nie skonczylo.

a teraz wszystko powoli, wiem co moge a czego powinnam unikac i jest oki

w pazdzierniku jade na urlop do Miedzyzdrojöw az na 4 dni!!!!

ostatni raz na urlopie bylam prawie 4 lata temu, bo kazdy spedzalam w domu, wiec jest poprawa :great:

bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mysle ze powinienes wiecej osöb ci zaufanych wtajemniczac w twojä chorobe, wtedy bedziesz czul sie pewniej.

i wiesz mi, nikt nie bedzie cie ocenial ani pietnowal, a dla ciebie bedzie to poczucie bezpieczenstwa, ze oni wiedzä

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak nie wytrzymałem i sprawdziłem co to za lek jest to Coaxil, jak się okazuje się ze żaden tam straszny lek. Były takie, jak pernazyna że włos sie jezył na głowie jak czytałem. Jak sie okazuje, ten lekarz nie przepisuje mi jakichś piorunów i leków bardzo silnych. Myślałem może jakiś przeciwpadaczkowy, albo w ogóle cos mega. Czytanie o ubokach mnie nie wystraszyło, bo i tak mniejsze niz na paro. Zresztą mnie tam

prawie wszytko jedno byle zadziałało.

 

-- 27 wrz 2013, 15:26 --

 

edytka1976, Medzyzdroje - ładnie brzmi. Pewnie bedzie tam spokojnie, szum morza, głosy rybitw. Gratuluje przelamania lekow przed wyjazdem. Czesto po czyms takim czlowiek robi sie jeszcze odważniejszy i ma do siebie i swochi mozliwosci wieksze zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można stosować tribulusa-(buzdyganek ziemny) łącznie z paroksetyną.?????

 

Wchodzi to ziele w jakieś interakcje,osłabia działanie paro?????

 

Chcę to brać ponieważ teścia chce se lekko podnieść no i popęd na babeczki :D

Do tego wale ZMA czyli cynk,b6, i magnez i chcialbym wlasnie to jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do cholery na ja popęd nie narzekam. Co dziwne nawet bardzo podobają mi się dziewczyny. Jak na taka patrze na taką która mi się podoba, to przez pare sekund czuje jakieś fajnie pozytywne i optymistyczne emocje. Czasami stoja na przystankach fajne sztuki. Kiedyś jak jezdzilem komunikacja to mozna bylo jeszcze popatrzyc w autobusach. Teraz jezdze autem co z jednej strony jest duzoa wygoda, ale juz nie ma na kim zawiesic oka. Ech jakbym nie mial tej nerwicy to znalezabym sobie dziewczyne, ale niesety walka z objawami wysuwa sie na pierwszy plan.

 

Co sie tyczy libido to moge Ciekalikali1, posieszyć, że po jakims czasie wszytko wracja do normy, to znaczy

po jakims pol roku. Nie potrzeba ziół do tego. Ale jak sprawa pilna to co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzdyganek naziemny jest używany w medycynie chińskiej i indyjskiej Ayurvedzie przede wszystkim jako środek tonizujący (wzmacniający). Inny indyjski system medycyny – Unani – uznaje buzdyganek za afrodyzjak, lek uspokajający i moczopędny. Mysle , ze można laczyc z paro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buzdyganek naziemny jest używany w medycynie chińskiej i indyjskiej Ayurvedzie przede wszystkim jako środek tonizujący (wzmacniający). Inny indyjski system medycyny – Unani – uznaje buzdyganek za afrodyzjak, lek uspokajający i moczopędny. Mysle , ze można laczyc z paro :D
Że co? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×