Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Szczebiotka napisał:

I jak po zwiększeniu?

Szalejesz z resztą😅 ja bym się bała🤪 

 

Lepiej po zwiększeniu, ale ciekawe na jak długo. Widac moja fobia społeczna jest głęboka, ale ja mam tez dolegliwość fizyczne jak np. oczopląs ktore to wzmagaja moje problemy w relacjach z ludzmi. Popek przyjął chyba z 10 kwasów wtym jeden sobie na oko przykleił, to i ja dam rade 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucy32 napisał:

To naprawde super ,jesli odczuwasz radosc,tzn Paro jednak dobrze dziala,a gorsze dni widze ze wszyscy mamy na lekach zjazdy male,ja tez miewam gorsze dni a potem znow jest dobrze.I tak o wiele lepiej niz jeszcze pol roku temu👍

O tak zgadzam się. I nawet nie wiesz jak się cieszę że w końcu zaskoczyło, bo ile można było czekać? Od połowy lipca się męczyłam z paro i już byłam pewna że nie ruszy się nic. Co do gorszych dni, chciała bym żeby ich nie było ale wtedy myślę sobie o tym co przechodziłam latem😱 i wtedy od razu czuję się ciut lepiej, bo to co było latem to był koszmar.

3 minuty temu, neon napisał:

 

Lepiej po zwiększeniu, ale ciekawe na jak długo. Widac moja fobia społeczna jest głęboka, ale ja mam tez dolegliwość fizyczne jak np. oczopląs ktore to wzmagaja moje problemy w relacjach z ludzmi. Popek przyjął chyba z 10 kwasów wtym jeden sobie na oko przykleił, to i ja dam rade 😀

Wiesz ja fobię też mam silną,i to w sumie jak tak analizuje siebie to od dziecka. Co jest najlepsze w tym wszystkim chciała bym mieć kontakt z ludźmi a zarazem ich unikam🤦 gdyby nie net to była bym całkiem sama, bo tylko w necie nawiązuje znajomości. Ja już nie wiem czy kiedykolwiek wyjdę z fobii tak do końca. Chociaż były lata gdzie jeździłam na duże zgromadzenia, gdzie występowałam przed duża ilością ludzi ( chociaż akurat wtedy się bałam😅). 

Tylko nie rób tego samego co on😅

Myślę że i u ciebie paro w końcu zaskoczy. Najgorzej to jest przetrwać te wszystkie jazdy na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lucy32 napisał:

To tez widze brales amerykańska dawke Mirty heheh,A mi Dulo wykastrowala tez emocje ale mi tam to pasi,mam więcej odwagi ,bo nie boje sie mowic co chce,szkoda tylko ze nie potrafie tak naprawdę odczuwac radości ,tak szczerze i naturalnie jak kiedys,jak dziecko..tez tak macie?

Oj mirty to dawki były, że ho ho:) wiesz co, najbardziej to radości pozbawiają neuroleptyki, przy ciągach w stosowaniu powodowały u mnie anchedonie i byłem wtedy ogołocony z wszystkiego. Czas się zatrzymał, a ja po prostu byłem, nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DEPERS U mnie największe wyłączenie i anhedonię dawał Topiramat. Brałem 3 tygodnie, podczas których widziałem swe życie w slow motion. Przez ten czas zgubiłem dowód osobisty, rozwaliłem samochód, a jak jechałem metrem przegapiłem stację i ocknąłem się na końcu trasy. Bezpieczny lek miał być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukaszroz napisał:

@Szczebiotka ja tez nie chce zmieniac leku bo jak pomysle o początkach to aż się boję 🤪

Może coś mi lekarz dorzuci do paro i wszystko sie ustabilizuje. Nie mogę sobie wybaczyć że przerwałem leczenie ...

No cóż trzeba czekać może będzie lepiej.

 

 

Nie wiem czy cię pociesze ale od wczoraj wieczora ja się źle czuje🤦 tak jakoś dziwnie. Dziwne uczucie w głowie, lekka panika że umieram itp🤬 więc jak widać gorsze dni były, są i będą nawet na lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Szczebiotka napisał:

Nie wiem czy cię pociesze ale od wczoraj wieczora ja się źle czuje🤦 tak jakoś dziwnie. Dziwne uczucie w głowie, lekka panika że umieram itp🤬 więc jak widać gorsze dni były, są i będą nawet na lekach.

Ten nastrój zmienia się jak w kalejdoskopie. 

Ja dzisiaj znowu czuję się lepiej .Idę w polsce do psychiatra spytam może o zmianę leku na Escilatopram Już sam nie wiem ...

Wiesz jak jest za parę dni znowu będzie lepiej ...

Trzymaj się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chester napisał:

@DEPERS U mnie największe wyłączenie i anhedonię dawał Topiramat. Brałem 3 tygodnie, podczas których widziałem swe życie w slow motion. Przez ten czas zgubiłem dowód osobisty, rozwaliłem samochód, a jak jechałem metrem przegapiłem stację i ocknąłem się na końcu trasy. Bezpieczny lek miał być :D

No ja na sulpirydzie nie raz wyjeżdżałem z domu i przytomiałem na miejscu, nie pamiętając drogi bo myślami byłem gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukaszroz napisał:

Mam pytanie

Czy ktoś z Was zmienił paro na escitalopram Co myślicie o tym leku Jest warty żeby go wypróbować 

Moim zdaniem to nie jest wart uwagi ten lek, chyba, że chcesz mieć do lęków dołączoną sraczkę. Ja jakbym miał zmieniać paro i zresztą tak robiłem to przesiadałem się na wenlafaksynę. Bezkolizyjny przeskok

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DEPERS napisał:

Moim zdaniem to nie jest wart uwagi ten lek, chyba, że chcesz mieć do lęków dołączoną sraczkę. Ja jakbym miał zmieniać paro i zresztą tak robiłem to przesiadałem się na wenlafaksynę. Bezkolizyjny przeskok

No ok

Zobacze czy mi te pari zaaskoczy Poczekaam do konca roku.A jsk przechodziles z jednego leku ns drugi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukaszroz napisał:

No ok

Zobacze czy mi te pari zaaskoczy Poczekaam do konca roku.A jsk przechodziles z jednego leku ns drugi .

Tak, że jednego dnia brałem 40mg paro, a na drugi dzień już 150mg wenli. Jedyne co to trochę wytrzeszczu, tak ze dwa dni, ale nic więcej. Jak z wenli wchodziłem na paro, to ta sama kombinacja tyle, że na odwrót i delikatne zapy tylko odczuwałem po paru dniach. Wenlafaksyna silniej blokuje transport serotoniny niż paroksetyna, do tego trochę noradrenaliny i subtelne blokowanie dopaminy, daje efekt mniej sedujący niż paro, która mnie niestety wgniata, ale jej nie skreślam, bo coś tam mi pomagała. No zrobisz jak uważasz za stosowne, zawsze możesz lekarza poinformować, że już długo jesteś na jednej dawce, a nie ma efektu terapeutycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DEPERS napisał:

Tak, że jednego dnia brałem 40mg paro, a na drugi dzień już 150mg wenli. Jedyne co to trochę wytrzeszczu, tak ze dwa dni, ale nic więcej. Jak z wenli wchodziłem na paro, to ta sama kombinacja tyle, że na odwrót i delikatne zapy tylko odczuwałem po paru dniach. Wenlafaksyna silniej blokuje transport serotoniny niż paroksetyna, do tego trochę noradrenaliny i subtelne blokowanie dopaminy, daje efekt mniej sedujący niż paro, która mnie niestety wgniata, ale jej nie skreślam, bo coś tam mi pomagała. No zrobisz jak uważasz za stosowne, zawsze możesz lekarza poinformować, że już długo jesteś na jednej dawce, a nie ma efektu terapeutycznego

Tak też zrobie ...poczekam jeszcze trochę i zobaczę czy sie mi te paro załaduje Choć jest coraz więcej lepszych fni niż tych gorszych...

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DEPERS napisał:

Oj mirty to dawki były, że ho ho:) wiesz co, najbardziej to radości pozbawiają neuroleptyki, przy ciągach w stosowaniu powodowały u mnie anchedonie i byłem wtedy ogołocony z wszystkiego. Czas się zatrzymał, a ja po prostu byłem, nic więcej

Dlatego ja nie ruszam neuroleptykow jesli nie jest to jeszcze konieczne.Czasami mysle ze jednak fajne jest to wywalenie ,te trzymane w ryzach emocje,bo nikt nie jest w stanie chyba mnie skrzywdzic,obrazic bo mam to gdzies ,i gdzies mam co ktos o mnie mysli ,czy mnie lubi czy nie🤣jakos tak nawet mnie to bawi,ze ignorowac mozna czyjes zle nastawienie do nas,jakby sie mialo wieksza pewnosc siebie🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DEPERS napisał:

Tak, że jednego dnia brałem 40mg paro, a na drugi dzień już 150mg wenli. Jedyne co to trochę wytrzeszczu, tak ze dwa dni, ale nic więcej. Jak z wenli wchodziłem na paro, to ta sama kombinacja tyle, że na odwrót i delikatne zapy tylko odczuwałem po paru dniach. Wenlafaksyna silniej blokuje transport serotoniny niż paroksetyna, do tego trochę noradrenaliny i subtelne blokowanie dopaminy, daje efekt mniej sedujący niż paro, która mnie niestety wgniata, ale jej nie skreślam, bo coś tam mi pomagała. No zrobisz jak uważasz za stosowne, zawsze możesz lekarza poinformować, że już długo jesteś na jednej dawce, a nie ma efektu terapeutycznego

Witam.mam pytanie.biore paro w dawce 25mg plus miansa 70mg od dwoch lat i chcialbym ta paroksetyne zmienic na wenle i czy moge na zakladke wziac zamiast paro wenle w dawce75? Te paro to na lęki dzialalo ale na depresje kompletnie nic dopiero pozniej lekarz dorzucil

mi mianse to bylo znacznie lepiej ale ostatnio cos srednio sie czuje no i ta paroksetyna leń po niej :( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukasz82 napisał:

Witam.mam pytanie.biore paro w dawce 25mg plus miansa 70mg od dwoch lat i chcialbym ta paroksetyne zmienic na wenle i czy moge na zakladke wziac zamiast paro wenle w dawce75? Te paro to na lęki dzialalo ale na depresje kompletnie nic dopiero pozniej lekarz dorzucil

mi mianse to bylo znacznie lepiej ale ostatnio cos srednio sie czuje no i ta paroksetyna leń po niej :( pozdrawiam

Spokojnie możesz brać na zakładkę, moim zdaniem nawet powinieneś żeby nie było zespołu odstawiennego po paroksetynie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz82 napisał:

Witam.mam pytanie.biore paro w dawce 25mg plus miansa 70mg od dwoch lat i chcialbym ta paroksetyne zmienic na wenle i czy moge na zakladke wziac zamiast paro wenle w dawce75? Te paro to na lęki dzialalo ale na depresje kompletnie nic dopiero pozniej lekarz dorzucil

mi mianse to bylo znacznie lepiej ale ostatnio cos srednio sie czuje no i ta paroksetyna leń po niej :( pozdrawiam

To czy możesz to zapytaj lekarza, czy w Twoim przypadku ona jest stosowna, bo może niektórym podkręcić lęk na początku i spowodować misz-masz w emocjach i nie będziesz wiedział co zrobić. Moim zdaniem jak i Chestera wenlafaksyna jest lepsza z tym, że tak nie seduje jak paro bo w wyższych dawkach rusza też norę i dopę,  którą najlepiej czuć przy 300mg, ale też wysoki stosunek serotoniny ją trochę przytłacza i tu już trzeba nauczyć się korzystać z potencjału leku obserwując siebie i wyuczać sobie nawyki które z czasem wchodzą w krew. Jeśli chodzi o przeskok z paro na wenle, to możesz mieć parę dni wytrzeszczu i potów jeśli chodzi o fizyczne boty, a w psychice może nasilić się lęk, ale nie koniecznie bo paro może jeszcze działać, a potencjał przeciwlękowy wenlafaksyny w tym czasie zacznie robić robotę i będzie bezkolizyjnie. Napewno coś się zmieni w psychice i musisz być na to gotowy i nie wpadać w panikę

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chester napisał:

Spokojnie możesz brać na zakładkę, moim zdaniem nawet powinieneś żeby nie było zespołu odstawiennego po paroksetynie. 

Najlepiej zapytać lekarza bo każdy z nas jest inny i może inaczej reagować bądź mieć choroby przy których czegoś tam nie można brać. 

16 minut temu, DEPERS napisał:

To czy możesz to zapytaj lekarza, czy w Twoim przypadku ona jest stosowna...

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×