Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.12.2022 o 11:59, Szczebiotka napisał:

Zaglądam tutaj tak nieśmiało do was. Chciałam trochę się pochwalić. Dobra nie trochę, bo jestem mega dumna z siebie 😁 przełamałam dzisiaj swój największy lęk. Pojechałam do miasteczka, pierwszy market lekki strach, sucho w ustach, ból " serca" ( raczej nerwoból 🤪) itp, ale dałam radę zrobić zakupy. Później do innego marketu, dwa razy zrobiło mi się słabiej ale było ok. No i mówię " pojedźmy do biedry", był mały szok że chce tam iść, bo odkąd w czerwcu dostałam tam mega ataku tak bardzo się bałam nawet być w pobliżu tego sklepu. Weszłam, myślałam że ucieknę ale o dziwo zaczęłam nawet robić zakupy 🤨 odeszłam nawet od męża i córki i chodziłam sama😱 jestem mega zadowolona z tego że w końcu mi się udało. Co prawda nie wiem czy sama dała bym radę tam wejść i zrobić zakupy, albo czy dała bym radę robić dłużej tam zakupy ale to nie ma teraz znaczenia, najważniejsze jest to że udało mi się w ogóle tam wejść 😁. Czy zatem mogę napisać że paro zaskakuje w końcu coraz lepiej? Mam nadzieję że tak 😉 

Miłego piątku wam życzę. 

No to super Ja zwiększyłem sobie dawke so 50 i zero ubokow miałem Myślałem że będę miał sedacje przy takiej dawce ale jestem pełen energii i czuję się naprawdę super Tylko mam nadzieję że za tydzień nie będę tutaj pisał że mam dola 🤣

Ale narazie jest dobrze i mam ochotę na życie i to jest najwazniejsze😉

Trzymaj się @Szczebiotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lukaszroz napisał:

Ja zwiększyłem sobie dawke so 50 i zero ubokow miałem

To super. Fajnie że obyło się bez jazd tym razem 😉 

14 minut temu, Lukaszroz napisał:

Myślałem że będę miał sedacje przy takiej dawce ale jestem pełen energii i czuję się naprawdę super

A tego to ci zazdroszczę, też chce energii 🤨 

15 minut temu, Lukaszroz napisał:

Tylko mam nadzieję że za tydzień nie będę tutaj pisał że mam dola 🤣

Całkiem możliwe że wtedy będziemy razem tutaj o tym pisać 😅 

15 minut temu, Lukaszroz napisał:

Trzymaj się @Szczebiotka

Ty również. Naprawdę się cieszę że jest ok u ciebie i trzymam kciuki by było już tylko lepiej🖤 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 12:59, Szczebiotka napisał:

Zaglądam tutaj tak nieśmiało do was. Chciałam trochę się pochwalić. Dobra nie trochę, bo jestem mega dumna z siebie 😁 przełamałam dzisiaj swój największy lęk. Pojechałam do miasteczka, pierwszy market lekki strach, sucho w ustach, ból " serca" ( raczej nerwoból 🤪) itp, ale dałam radę zrobić zakupy. Później do innego marketu, dwa razy zrobiło mi się słabiej ale było ok. No i mówię " pojedźmy do biedry", był mały szok że chce tam iść, bo odkąd w czerwcu dostałam tam mega ataku tak bardzo się bałam nawet być w pobliżu tego sklepu. Weszłam, myślałam że ucieknę ale o dziwo zaczęłam nawet robić zakupy 🤨 odeszłam nawet od męża i córki i chodziłam sama😱 jestem mega zadowolona z tego że w końcu mi się udało. Co prawda nie wiem czy sama dała bym radę tam wejść i zrobić zakupy, albo czy dała bym radę robić dłużej tam zakupy ale to nie ma teraz znaczenia, najważniejsze jest to że udało mi się w ogóle tam wejść 😁. Czy zatem mogę napisać że paro zaskakuje w końcu coraz lepiej? Mam nadzieję że tak 😉 

Miłego piątku wam życzę. 

Cześć. Jak długo na paro i jaka dawka? Widocznie paro pokazał swój potencjał, może dalej się rozwijać, zależy od dawki i czasu brania. Czasem trzeba potrzeba większej dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mistrzu napisał:

Cześć. Jak długo na paro i jaka dawka? Widocznie paro pokazał swój potencjał, może dalej się rozwijać, zależy od dawki i czasu brania. Czasem trzeba potrzeba większej dawki. 

Wróciłam po kilku latach do paro. Kiedyś brałam 20mg i to wystarczało. Teraz już lecę na 40mg. Zaczynałam od małych dawek tak mniej więcej w połowie lipca, dopiero na 40 coś się ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukaszroz napisał:

No to super Ja zwiększyłem sobie dawke so 50 i zero ubokow miałem Myślałem że będę miał sedacje przy takiej dawce ale jestem pełen energii i czuję się naprawdę super Tylko mam nadzieję że za tydzień nie będę tutaj pisał że mam dola 🤣

Ale narazie jest dobrze i mam ochotę na życie i to jest najwazniejsze😉

Trzymaj się @Szczebiotka

Hmmm, ja na 40mg to musiałem używać rąk i nóg żeby powieką mrugnąć, na 50mg musiałbym się zgłosić do CERNu i poprosić żeby za pomocą LHC wyprodukowali mi tabletkę z antymaterią która zniesie oddziaływanie materii neutronowej, sporo w tej chemii jest fizyki😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Szczebiotka napisał:

Wróciłam po kilku latach do paro. Kiedyś brałam 20mg i to wystarczało. Teraz już lecę na 40mg. Zaczynałam od małych dawek tak mniej więcej w połowie lipca, dopiero na 40 coś się ruszyło.

Jakiś powód nawrotu choroby? 

Lepiej cieszyć się, że w ogóle zadziałała, bywa że już za kolejnym razem nie chce zatrybić. W skali 0-10 jak oceniasz poprawę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mistrzu napisał:

Jakiś powód nawrotu choroby? 

Lepiej cieszyć się, że w ogóle zadziałała, bywa że już za kolejnym razem nie chce zatrybić. W skali 0-10 jak oceniasz poprawę? 

Nerwica wraca mi co jakiś czas. Życie mnie nie oszczędza. I za każdym razem jest tylko gorzej. Gdybym miała na dzień dzisiejszy dać ocenę to tak chyba 7-8 🤔 chciała bym dać 10 ale nie jest jeszcze aż tak dobrze.

10 minut temu, DEPERS napisał:

Hmmm, ja na 40mg to musiałem używać rąk i nóg żeby powieką mrugnąć, na 50mg musiałbym się zgłosić do CERNu i poprosić żeby za pomocą LHC wyprodukowali mi tabletkę z antymaterią która zniesie oddziaływanie materii neutronowej, sporo w tej chemii jest fizyki😂

Spróbuj 🤪 ja się boje co wymyśli mój lekarz z paro. Bo będę mu musiała powiedzieć że energii brak i mega leń jest 😏 

A dzisiaj to nawet na mnie grawitacja działa mocniej niż zwykle 🤪

2 minuty temu, Mistrzu napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szczebiotka napisał:

Nerwica wraca mi co jakiś czas. Życie mnie nie oszczędza. I za każdym razem jest tylko gorzej. Gdybym miała na dzień dzisiejszy dać ocenę to tak chyba 7-8 🤔 chciała bym dać 10 ale nie jest jeszcze aż tak dobrze.

Spróbuj 🤪 ja się boje co wymyśli mój lekarz z paro. Bo będę mu musiała powiedzieć że energii brak i mega leń jest 😏 

A dzisiaj to nawet na mnie grawitacja działa mocniej niż zwykle 🤪

No, ale 10 mg mi czasoprzestrzeni nie zagina jak na razie. Powiedz, opisz wszystko, obowiązkiem jego jest Ci pomóc. Lekarze to taka grupa ludzi od których ja akurat oczekuję, bo bierze za to kasę. Ja też świadcze jakieś tam usługi i ja się poczuwam do tego żeby robotę zrobić dobrze, więc lekarz tym bardziej ma tego obowiązek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DEPERS napisał:

No, ale 10 mg mi czasoprzestrzeni nie zagina jak na razie. Powiedz, opisz wszystko, obowiązkiem jego jest Ci pomóc. Lekarze to taka grupa ludzi od których ja akurat oczekuję, bo bierze za to kasę. Ja też świadcze jakieś tam usługi i ja się poczuwam do tego żeby robotę zrobić dobrze, więc lekarz tym bardziej ma tego obowiązek

On mnie udusi za to że podniosłam dawkę sama🤪 ale w sumie sam mówił że jak 30 nie będzie trybić to wchodzimy na 40mg. Może jutro zadzwonię żeby się w końcu umówić. Kasy trochę bierze za wizytę to niech słucha mnie chociaż 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał:

On mnie udusi za to że podniosłam dawkę sama🤪 ale w sumie sam mówił że jak 30 nie będzie trybić to wchodzimy na 40mg. Może jutro zadzwonię żeby się w końcu umówić. Kasy trochę bierze za wizytę to niech słucha mnie chociaż 😅

Szczerze powiedziawszy to dziwne, że lekarz mówi pacjentowi co zrobi na następnej wizycie jak dotychczasowe leczenia nie przyniesie skutku, to po co ta następna wizyta? Aaaaa, już wiem:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DEPERS napisał:

Szczerze powiedziawszy to dziwne, że lekarz mówi pacjentowi co zrobi na następnej wizycie jak dotychczasowe leczenia nie przyniesie skutku, to po co ta następna wizyta? Aaaaa, już wiem:) 

Dlaczego dziwne🤨 ja ostatnio panikowałam jak kazał mi wejść na 30mg, to mi powiedział że jeśli 30 nie będzie działać to wchodzimy na 40mg. A wizyta no cóż🤪 Pieniążki 😅 no i leki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szczebiotka napisał:

Dlaczego dziwne🤨 ja ostatnio panikowałam jak kazał mi wejść na 30mg, to mi powiedział że jeśli 30 nie będzie działać to wchodzimy na 40mg. A wizyta no cóż🤪 Pieniążki 😅 no i leki. 

No to zaoszczędziłaś jedną wizytę, bo skoro zwiększyłaś, a nie jest do końca dobrze to będzie musiał myśleć co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 08:13, Szczebiotka napisał:

Dlaczego dziwne🤨 ja ostatnio panikowałam jak kazał mi wejść na 30mg, to mi powiedział że jeśli 30 nie będzie działać to wchodzimy na 40mg. A wizyta no cóż🤪 Pieniążki 😅 no i leki. 

Dogadaj  się z lekarzem, żeby Ci podał swój numer/maila do kontaktu w razie potrzeby, wtedy może reagować od razu zalecając zmniejszenie/zwiększenie dawki. Ja ze swoją lekarką większość leczenia tak załatwiam :D przez to wizyty mam co 3-4 miesiące, a bywało i tak, że nawet co pół roku w stabilnych okresach, ale moja lekarka nie ma problemu z przepisaniem leków na maksymalny okres, na który może wydać apteka leki, czyli właśnie na pół roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia styx napisał:

Dogadaj  się z lekarzem, żeby Ci podał swój numer/maila do kontaktu w razie potrzeby, wtedy może reagować od razu zalecając zmniejszenie/zwiększenie dawki. Ja ze swoją lekarką większość leczenia tak załatwiam :D przez to wizyty mam co 3-4 miesiące, a bywało i tak, że nawet co pół roku w stabilnych okresach, ale moja lekarka nie ma problemu z przepisaniem leków na maksymalny okres, na który może wydać apteka leki, czyli właśnie na pół roku. 

A "Twoja lekarka" nie wie, że na jednej recepcie można wypisać 12op leku z realizacją na 1 rok hmmmm? Ja miałem tak przepisaną wenlafaksynę od psychiatry, teraz mam tak od psychiatry sulpiryd, a od kardiologa xarelto i polpril i wizyta na rok, a nie na pół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DEPERS napisał:
14 godzin temu, acherontia styx napisał:

 

A "Twoja lekarka" nie wie, że na jednej recepcie można wypisać 12op leku z realizacją na 1 rok hmmmm?

Wie, ale ja mówię o ilości, którą mogę jednorazowo odebrać z apteki. A wizyty co roku by nie przeszły. Minimum raz na pół roku i tak muszę się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, acherontia styx napisał:

Wie, ale ja mówię o ilości, którą mogę jednorazowo odebrać z apteki. A wizyty co roku by nie przeszły. Minimum raz na pół roku i tak muszę się pojawić.

Mój lekarz zapisał mi leki za pierwszym razem dwa opakowania bo chciał zobaczyć jak będzie działać. Na drugiej wizycie dał mi 6 opakowań, pytalam go nawet wtedy czy mi tyle dadzą w aptece to mi odp że może mi dać 12 opakowań jednorazowo, ale na większą ilość leków przejdziemy później jeśli lek zaskoczy. Właśnie będę dzwonić i umawiać wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, acherontia styx napisał:

Wie, ale ja mówię o ilości, którą mogę jednorazowo odebrać z apteki. A wizyty co roku by nie przeszły. Minimum raz na pół roku i tak muszę się pojawić.

Aha. Rozumiem, no ja nigdy dużo opakowań nie brałem tylko realizowałem e-receptę i zazwyczaj raz na miesiąc, bo ja nawet tych leków to bym  nie miał gdzie trzymać i tak ledwo się szafki zamykają, bo to i leki dzieci w tej dolnej, a w górnej moja fabryka chemikali 😂 Jesso ona aż się świeci w nocy:), ale te długie ważności recept weszły chyba w życie wraz z pojawieniem się e-recept, nie kojarzę tego z czasu poprzedzającego pandemię. No i tą receptę jak się napocznie w jednej aptece no to już dany lek tylko tam można wykupywać, bynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szczebiotka napisał:

Mój lekarz zapisał mi leki za pierwszym razem dwa opakowania bo chciał zobaczyć jak będzie działać. Na drugiej wizycie dał mi 6 opakowań, pytalam go nawet wtedy czy mi tyle dadzą w aptece to mi odp że może mi dać 12 opakowań jednorazowo, ale na większą ilość leków przejdziemy później jeśli lek zaskoczy. Właśnie będę dzwonić i umawiać wizytę.

Nie wiem dlaczego ale urwało mi część wypowiedzi, może jakoś usunęłam 😏 

O tel nigdy nie pytałam lekarza, zapytam teraz czy jest taka możliwość. On ogólnie mi mówił że jak mam za dużo kasy to mogę chodzić do niego nawet co tydzień🤪 a że wie jak jest to stara się robić inaczej, niestety jako że to mój początek leczenia to musiał mnie częściej wzywać do siebie. Dzwoniłam teraz tam nie mogłam się dodzwonić, ale oddzwonili i wizytę mam już w piątek, i tym razem nie wieczorem jak zwykle a o 13 🤨 także jest ok 😁 

14 minut temu, DEPERS napisał:

Aha. Rozumiem, no ja nigdy dużo opakowań nie brałem tylko realizowałem e-receptę i zazwyczaj raz na miesiąc, bo ja nawet tych leków to bym  nie miał gdzie trzymać i tak ledwo się szafki zamykają, bo to i leki dzieci w tej dolnej, a w górnej moja fabryka chemikali 😂 Jesso ona aż się świeci w nocy:), ale te długie ważności recept weszły chyba w życie wraz z pojawieniem się e-recept, nie kojarzę tego z czasu poprzedzającego pandemię. No i tą receptę jak się napocznie w jednej aptece no to już dany lek tylko tam można wykupywać, bynajmniej u mnie tak jest

Ja też nie pamiętam żeby były wcześniej takie długie recepty. Fakt rodzinny zazwyczaj wypisuje mi na kilka miesięcy leki, ale co miesiąc mam receptę oddzielną. Co do tych długich recept to prawda, jak kupisz chociaż jedno opakowanie w danej aptece to resztę już też musisz chodzić tam kupować. 

Co do leków, nie wiem czy mnie przebijesz 🤪 ja już naprawdę nie mam gdzie trzymać ich, bo szafka to za mało więc leżą jeszcze na górnej szerokiej półce w kuchni🤦 ale u mnie kilka osób bierze na stałe leki plus dla dzieci takie w razie w 🤪 aptekę mogła bym otworzyć 😅 

A wracając do tematu mam nadzieję że zostawi mi paroxinor. Będę rozmawiać czy da się coś zrobić abym miała więcej chęci do robienia czegokolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szczebiotka napisał:

pytalam go nawet wtedy czy mi tyle dadzą w aptece to mi odp że może mi dać 12 opakowań jednorazowo

Wydać jednorazowo apteka może na 180 dni. Jakbyś miała na 12 opakowań, to i tak byś na co najmniej 2x musiała odbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, acherontia styx napisał:

Wydać jednorazowo apteka może na 180 dni. Jakbyś miała na 12 opakowań, to i tak byś na co najmniej 2x musiała odbierać.

To jest chyba też od okoliczności zależne bo ja akurat polprilu to na rok mam 24op na recepcie, czyli na 180dni to by było jednak tych 12 opakowań, a nie 6, więc to też jest pewnie od zalecenia no bo jak masz 2 razy dziennie to by się uszczupliło z 6 miesięcy na 3, aż się dowiem z ciekawości w aptece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DEPERS napisał:

To jest chyba też od okoliczności zależne bo ja akurat polprilu to na rok mam 24op na recepcie, czyli na 180dni to by było jednak tych 12 opakowań, a nie 6, więc to też jest pewnie od zalecenia no bo jak masz 2 razy dziennie to by się uszczupliło z 6 miesięcy na 3, aż się dowiem z ciekawości w aptece

 

Cytat

Od dnia 1 stycznia 2020 roku termin ważności e-recepty nie może przekroczyć:

(...)

  1. 365 dni od daty wystawiania lub naniesionej daty realizacji od dnia, dla recept elektronicznych, na których osoba uprawniona oznaczyła, że recepta taka ważna jest na 365 dni. Okres terapeutyczny, na jaki lekarz może zaordynować leku dla takiej recepty wynosi 360 dni. Realizacja recepty następuje z uwzględnieniem możliwości jednorazowego wydania leku na okres 180 dni.

 

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/recepty-leki-apteki/informacje-ogolne/ogolne-zasady-wystawiania-recept/

 

Nie za wiele masz do wyjaśniania w aptece, bo przepisy są jasne. Lekarz może wystawić zapas leku na 360 dni (ale musi zaznaczyć, że recepta jest ważna rok), ale apteka jednorazowo wyda tylko na 180 dni. Po jakimś czasie drugą część leków z apteki można odebrać. Nic z recepty się nie traci, żadne opakowanie, jeśli trzyma się terminów (rozpocznie realizację do 30 dni).

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, acherontia styx napisał:

 

 

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/recepty-leki-apteki/informacje-ogolne/ogolne-zasady-wystawiania-recept/

 

Nie za wiele masz do wyjaśniania w aptece, bo przepisy są jasne. Lekarz może wystawić zapas leku na 360 dni (ale musi zaznaczyć, że recepta jest ważna rok), ale apteka jednorazowo wyda tylko na 180 dni. Po jakimś czasie drugą część leków z apteki można odebrać. Nic z recepty się nie traci, żadne opakowanie, jeśli trzyma się terminów (rozpocznie realizację do 30 dni).

"aż się dowiem z ciekawości" Ja do wyjaśniania to nie mam nic, a nie niewiele:) być może tak jest, skoro pracujesz w temacie to się orientujesz bardziej, ja musiałbym pytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia styx napisał:

Wydać jednorazowo apteka może na 180 dni. Jakbyś miała na 12 opakowań, to i tak byś na co najmniej 2x musiała odbierać.

Możliwe nie znam się na tym 😅 ostatnio się dziwiłam że mogłam kupić od razu całą receptę i tyle opakowań. Bo zawsze myślałam że takie leki jednak nie są sprzedawane jednorazowo w takich ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Szczebiotka napisał:

Możliwe nie znam się na tym 😅 ostatnio się dziwiłam że mogłam kupić od razu całą receptę i tyle opakowań. Bo zawsze myślałam że takie leki jednak nie są sprzedawane jednorazowo w takich ilościach.

No po trzy opakowania to ja załatwiam przez receptomat, ostatnio nawet tak mirtę zamawiałem i nawet aplikację ich sobie ściągnąłem i jako stały klient mam rabaty, a porada tam to tylko 69zł bez czekania i wychodzenia z domu. Ty masz ciężej bo Tobie jest potrzebna też porada, ewentualnie zmiana leku, bądź manipulacja dawką, ale tam też są teleporady i w tej samej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×