Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłość, związki, ślub, ciąża - ze schizofrenią w tle


Anna1990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Miło mi Was wszystkich wirtualnie "poznać". Jestem dziennikarką i aktualnie piszę książkę na temat tego, jak wygląda życie z chorobą psychiczną w Polsce. Interesują mnie różne aspekty życia z przewlekłą chorobą "w tle" - praca, samodzielność, mieszkanie, leczenie. Ale też: życie uczuciowe, poznawanie potencjalnych partnerów, związki, budowanie rodziny, podejmowanie decyzji o posiadaniu (lub nie) dzieci albo nawet adopcji dziecka. I właśnie w tej drugiej sprawie zwracam się do Was o pomoc. Może ktoś z Was, forumowiczów, chciałby opowiedzieć mi - oczywiście anonimowo - o swoich doświadczeniach w tej materii? O tym, czy i jak choroba przeszkodziła Wam (lub zupełnie nie - niczego nie zakładam:)) w zbudowaniu rodziny, związku, podjęciu decyzji o dziecku? Jak Wasi partnerzy albo partnerki reagowali na informację o Waszej diagnozie? Czy - tu pytanie do kobiet - boicie się decyzji o zajściu w ciążę ze względu na przykład na konieczność odstawienia leków na ten czas? A może wasi lekarze potrafią wam w tym jakoś pomóc? To są takie pytania pomocnicze, generalnie interesuje mnie każda historia okołozwiązkowa/małżeńska lub około-rodzicielska, jeśli tylko Wasza choroba miała na nią wpływ. Tworzę ten wątek na subforum dla osób ze schizofrenią, ale gorąco zachęcam też do kontaktu osoby z depresją, nerwicą, CHAD - jeśli tu zajrzą i to przeczytają. Jeżeli ktoś z Was chciałby się ze mną skontaktować, to piszcie proszę w wiadomości prywatnej - ja oczywiście udzielę wtedy wszelkich dodatkowych informacji na temat książki itd. Jeszcze raz zapewniam, że gwarantuję pełną dyskrecję 🙂 Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×