Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę Bromergon, uważam, że nakręcenie receptorów dopaminowych to jedyny sposób wychodzenia z takich sytuacji. Dopisałem coś w moim wątku o bromokryptynie - niestety nie widać tego, bo admin włączył opcję powodującą że dopisek nie wyświetla się jako nowy post :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

już troszkę o tym było, ale chętnie usłyszałabym więcej.

 

- czy rzeczywiście, kiedy brałyście seronil (lub wasze partnerki, jeśli czytają to panowie) orgazm odszedł w zapomnienie? (przez cały okres leczenia?)

- a ochota na seks zniknęła zupełnie czy tylko się zmniejszyła?

 

- wyczytałam jeszcze taką ciekawostkę (pewno bardzo rzadko się to zdarza, a brzmi jak gag z serialu o lekarzach) o orgaźmie podczas kichania. jakieś doświadczenia ;) ?

 

pozdrawiam i cieszę się z góry na szczere odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy rzeczywiście, kiedy brałyście seronil (lub wasze partnerki, jeśli czytają to panowie) orgazm odszedł w zapomnienie? (przez cały okres leczenia?)

Nie

- a ochota na seks zniknęła zupełnie czy tylko się zmniejszyła?

Ani jedno ani drugie.

- wyczytałam jeszcze taką ciekawostkę (pewno bardzo rzadko się to zdarza, a brzmi jak gag z serialu o lekarzach) o orgazmie podczas kichania. jakieś doświadczenia ;) ?

Żadnych w tym temacie.

 

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu skończyłem 29 lat, od 10 lat biorę różne leki psychotropowe, jedne pomagały mi bardziej, inne mniej, jeszcze inne wcale. Od trzech i pół roku biorę trilafon. Od maja 2009 do grudnia 2009 brałem seroxat, w dawce 20 mg... gry brałem oba te leki moja seksualność uległa otępieniu, nie miałem orgazmu, bardzo trudno było doprowadzić mnie do wytrysku, ale i tak nie miałem z seksu prawie żadnej przyjemności. Odstawiłem seroxat, ale doznań właściwie nie ma. Jedyną różnicą jest to, że mam przedwczesny wytrysk, więc chyba nawet jest gorzej... :/

 

Może wiecie co mógłbym zrobić w swojej sytuacji? Trilafonu pewnie nie uda mi się odstawić, ponieważ każda taka próba kończyła się nasileniem różnych przykrych objawów, z psychotycznymi włącznie :/ A ponieważ objawy depresyjne jakby powracają, pewnie będę musiał wrócić do jakiegoś leku antydepresyjnego. Może znacie jakieś sposoby na odzyskanie seksualności...? Przy czym nie chodzi mi o libido, zainteresowanie seksem, które też po seroxacie bardzo zmalało, ale jednak trochę go zostało, tylko o jakieś normalne odczucia podczas współżycia :/

 

Może są jakieś substancje które działają właśnie na ten problem, np. coś w rodzaju johimbiny... tylko czy to jest bezpieczne i zadziała z neuroleptykami... :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczenie zaburzonej seksualności jest problemowe gdy występują zaburzenia pschotyczne. Bo bierzesz neuroleptyk, który blokuje dopaminę by nie dopuścić do takich zaburzeń, ale to właśnie blokowanie dopaminy zaburza Twoją seksualność. Na poprawienie libido i zmniejszenie seksualnej anhedonii bierze się leki pobudzające dopaminę, a więc w Twoim przypadku niewskazane. A co mówi lekarz na Twój problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się u dwóch lekarzy - oboje są specjalistami od nerwic, bo ja mam raczej zaburzenia osobowości a nie chorobę psychiczną, ale moje objawy, jakie pojawiały się w ciągu tych 10 lat były często równie uciążliwe jak psychoza... a co do seksu. Jeden z lekarzy powiedział, że mam problem egzystencjalny, muszę się zdecydować na czym bardziej mi zależy, na zdrowej psychice, czy na udanym seksie... Umówiłem się z nim że odstawię seroxat, będę brać trilafon (ale masz rację, ten lek nie dopuszcza do powstania orgazmu, dopiero niedawno to sobie uświadomiłem - wcześniej myślałem, że to może jakieś moje problemy emocjonalne czy osobowościowe zaburzają te doznania) a jeśli pojawią się stany depresyjne to włączę lerivon... Właściwie jestem chyba skazany na eksperymenty, tak zresztą powiedział mój lekarz. I chyba dopóki biorę neuroleptyki, to nie będę mieć normalnego życia seksualnego... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No neuroleptyki na pewno są problemem w zdrowej seksualności. To jest właśnie niedoskonałość medycyny psychiatrycznej i farmakologii na dziś dzień - albo zdrowa psychika albo udany seks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Problem zaburzeń seksualnych podczas stosowania leków psychiatrycznych jest bardzo czesty, a lekarze raczej nie znaja problemu i nie potrafia mu odpowiednio zaradzić. Najczęściej skupiaja sie na opanowaniu objawów i jesli już dobiorą odpowiednie leki, to poźniej niechętnie je zmieniają. Jest sporo leków, które nie powoduja takich zaburzen; kwestia pogłówkowania, zmodyfikowania terapii, dołozenia takiego czy innego leku, ale komu sie chce? Jesli już czujemy się dobrze, to chcialibyśmy też normalnie funkcjonować. Skoro Twój lekarz powiedział, że jestes skazany na eksperymenty, to dlaczego nie próbowac cos zmienić. Jeżeli Twoje problemy sa z krebu zaburzen nerwicowych, a nie strikte psychotycznych, to proponowałbym zastosować inny neuroleptyk w małych dawkach, który nie powinien miec taki działań ubocznych. Jesli możesz otrzymac recepte na P, to proponuje spróbowac choćby Rispoleptu na poczatek w małej dawce wieczorem np. 0,5-1,0mg. Ma on naprawde bardzo dobre działanie stabilizujace, wyrównujące nastrój, nie jestes nakręcony, pobudzony, masz poczucie spokoju wewnetrznego, a Twój "mały" (nie wiem...) robi sie większy. Przy takiej dawce nie powinno byc problemów z wytryskiem/orgazmem. Przetestowałem. Miałem problem z depresja i też borykałem się z problemami, o których piszesz, po zazyciu kilku tabletek nastapiła zdecydowana poprawa. Aktualnie nie stosuję, bo nie ma takiej potrzeby. Sa oczywiście inne możliwości jeśli chodzi o neuroleptyki, ale na pierwszy rzut proponowałbym Rispolept. Pisałeś tez, że stosowałeś paroxetyne. Jesli chodzi o problemy z libido/ wzwodem/wytryskiem, to najgorszy wybór z możliwych (no jeszez zostaje amitriptylina i klomipramina). Radziłbym zastosować citalopram w małej dawce np. 10mg; pomoże na depresje oraz byc może opoźni wytrysk (pisałeś, że jest z tym problem)... Nie wiem czy moje rady cos pomogły, ale twierdzenie lekarza, że albo zdrowie albo sex jest co najmniej nie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W depresji seksualnosc ludzka jest zaburzona własnie przez rozregulowana gospodarke hormonalną ... SSRI zaburzają jeszcze bardziej tą sfere ale wybór miedzy mozliwscia wyleczenia depresji a i tak juz obecnych zaburzen seksualnych nie powinien byc dla chorego trudny... często hiperseksualność jest zwiastunem zaburzeń w sferze emocji i prowadzic moze bądź jest konsekwencją zaburzeń depresyjnych,nerwicowych,lękowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może faktycznie zmienić ten trilafon na jakiś inny, ale jaki...? Mam za sobą już kilka nieudanych prób zmiany (kiedy to przestano produkować trilafon i musieliśmy go czymś zastąpić) i dr T. uważa że lepszego leku nie znajdziemy, w co i ja chyba już zacząłem wierzyć :/ Brałem rispolept, 1 mg na noc, wytrzymałem na nim tylko 3 dni i 3go dnia z płaczem poszedłem do dr T. żeby mi go odstawiła, bo miałem taką akatyzję, że cały dzien chodziłem po dworze... a dodatkowo tak mnie otępiał że popadałem w stupor, z którego wyrywał mnie tylko przymus chodzenia... to najgorszy lek chyba jaki brałem. Pernazyna była za słaba, za dużo tików, za dużo jakichś schizotypowych objawów, i za dużo - chyba - akatyzji. Chodziłem na tyle długo i intensywnie na spacery, pomimo dużego zmęczenia, że zrobił mi się obrzęk na nodze :) ... Na ketrelu wytrzymałem 2 dni i było koszmarnie, czułem się jak worek kartofli... chociaż mam wrażenie, że ten lek daje jednak po pewnym czasie przyjemny nastrój... A czy zachowywałbym się na nim normalnie - trudno powiedzieć. Mam jeszcze w szafce 4 słoiczki. Zyprexa nie pomagała na zespól natręctw, czy też tików, który miałem 2 lata temu. Czy teraz byłoby na niej dobrze - nie wiem - tiki są minimalne, ale... to samo z ketrelem, bo rispoleptu chyba nie spróbuję... Ciekawi mnie arypiprazol, dr K. go proponował, ale po nim podobno już nie da się usiedzieć w miejscu, odczuwa się ciągły niepokój i konieczność ROBIENIA CZEGOŚ. No ale jednak robienie czegoś to nie bezcelowe chodzenie po dworze od rana do nocy, chociaż u mnie pewnie tak skończyłoby się branie tego leku...

 

W sumie z tych nowych to już chyba tylko zyprazydon został, o którym w ogóle mało kto coś pisze na polskich stronach i solian, ale on chyba za słaby... A o klozapinie lepiej nie myśleć...

 

W każdym razie dziękuję za rady, jak poeksperymentuję, to napiszę na forum, jakie są tego rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecze sie na nerwice depresyjna z lekkimi natrectwami (obsesje).

 

Obecnie biore:

 

- Trittico CR 75 mg

- Lerivon 5 mg (pol tabletki)

- Anafranil 5 mg (pol tabletki).

 

Wczesniej bralem tyle samo Lerivonu, 50 mg Trittico i 10 mg Anafranilu. To ostatnie chce odstawic calkowicie, gdyz

za bardzo mnie zamula i kladzie moje libido. Przeszedlem wiec na schemat, ktory podalem na poczatku. Wiecej

Trittico super wyeliminowalo moje leki i poprawilo nastroj. Zaczely mnie jednak nekac natrectwa. Czuje lekki

chaos w glowie, na co nie moge sobie pozwolic.

 

Doradzcie co dorzucic zamiast Anafranilu tak, zeby miec sprawny umysl i libido na w miare mozliwosci dobrym poziomie.

 

Czy wieksza dawka Lerivonu zadziala w ten sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×