Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cnoty niewieście


Illi

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Barbecue napisał:

Każdy może być taki jaki chce, dopóki to nie godzi w dobro innych i ich nie obraża. Dzisiejsza pożal się Boże młodzież to porażka. Wulgarny język, brak szacunku dla starszych. 

Mówisz, jak każde stare pokolenie. Dzisiejsza młodzież po raz pierwszy w historii może być, jaka chce. Chłopcy malują paznokcie i to jest OK. Mogą być sobą. W jaki niby sposób miałoby to obrażać kogokolwiek? I w czym, Twoim zdaniem, przejawia się brak szacunku dla starszych? Bo brzmi to jak gadanie starego człowieka, który zazdrości innym młodości.

Chyba że mnie trollujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie chłopcy malują paznokcie, zakładają sukienki i staniki jeszcze do tego wypychają. Brak szacunku u dzisiejszej młodzieży widać najbardziej w zachowaniu, w wulgarnym odnoszeniu się na ulicy do innych często starszych ludzi. I mylisz się, takiej "młodości" nikomu nie zazdroszczę, bo to wstyd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barbecue może obracamy się w innych środowiskach (współczuję Ci Twojego). W moim nikt z młodych nie jest wulgarny czy niemiły wobec starszych. Wręcz przeciwnie; mówią "dzień dobry", ustępują miejsca itd.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, z o.o. napisał:

Mówisz, jak każde stare pokolenie. Dzisiejsza młodzież po raz pierwszy w historii może być, jaka chce.

A kiedy nie można było?

20 godzin temu, z o.o. napisał:

Chłopcy malują paznokcie i to jest OK. Mogą być sobą.

Dla mnie istotne jest czemu to robią. Skąd wynika twoja aprobata?

20 godzin temu, z o.o. napisał:

W jaki niby sposób miałoby to obrażać kogokolwiek? I w czym,

Obraza miałaby wynikać z przyczyn dla których to robią.

21 godzin temu, Barbecue napisał:

Każdy może być taki jaki chce, dopóki to nie godzi w dobro innych i ich nie obraża. 

Zgadzam się.

 

Miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, johnn napisał:

A kiedy nie można było?

Dla mnie istotne jest czemu to robią. Skąd wynika twoja aprobata?

Zawsze była jakaś wojna, komuna itd.

Nie muszę tłumaczyć, dlaczego uważam, że każdy powinien być wolny i robić to, na co ma ochotę. To oczywiste. Raczej Ty wytłumacz mi, dlaczego miałoby tak nie być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerzę nie wiem, co jest w tym dziwnego. Większość wybrała partie konserwatywną, a więc realizują oni program, który jest bliski ich ideologii. Gdybyśmy wybrali lewicową partię to by było coś przeciwnego. Czemu jesteśmy zdziwieni? Konserwatyzm taki jest, sam jestem konserwatystą, tylko ja akurat chcę zmian w tym kraju i nie przepadam za tym betonem i zacofaniem. Prawdziwi konserwatyści są na zachodzie, gdzie panuje największa wolność jednostki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, z o.o. napisał:

Dlatego właśnie wyjechałam z Polski i już do niej nie wrócę.

Też chciałbym uciec z tego kraju. Moi przodkowie byli Niemcami i zabrano nam w Polsce wszystko, cały majątek. Moja rodzina przez cały PRL tułała się po kraju nie mając, gdzie się podziać. Ja dzisiaj nie mam, gdzie się podziać w tym kraju i to jest straszne. Mam nadzieję, że pewnego dnia stąd wyjadę. Chciałbym mieć normalne życie, a w tym kraju można tylko, co najwyżej wegetować, jak roślina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, z o.o. napisał:

Zawsze była jakaś wojna, komuna itd.

Nie muszę tłumaczyć, dlaczego uważam, że każdy powinien być wolny i robić to, na co ma ochotę. 

Zawsze można robić co się chce. Z wolnością wiąże się odpowiedzialność. 

19 godzin temu, z o.o. napisał:

To oczywiste. Raczej Ty wytłumacz mi, dlaczego miałoby tak nie być?

Aby nikomu nie działa się krzywda. Czy chcesz aby ktoś wbrew twojej woli rozporządzał twoim ciałem lub mieniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, johnn napisał:

Aby nikomu nie działa się krzywda. Czy chcesz aby ktoś wbrew twojej woli rozporządzał twoim ciałem lub mieniem? 

W jaki sposób moje prawo do wolności miałoby wyrządzić komukolwiek krzywdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 22:06, Barbecue napisał:

Każdy może być taki jaki chce, dopóki to nie godzi w dobro innych i ich nie obraża. Dzisiejsza pożal się Boże młodzież to porażka. Wulgarny język, brak szacunku dla starszych. 

O każdej młodzieży tak się mówi. Jak byłem nastolatkiem to mówiono o nas to samo, że nie wychowani, że piją i ćpają, zresztą już w starożytnym Rzymie i Grecji tak pisano o młodzieży.  Po prostu jest inna a nie gorsza, bo gdyby było tak w rzeczywistości to świat by już nie istniał od tego rzekomego ciągłego pogłębiania się demoralizacji młodszych pokoleń.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 12:50, Barbecue napisał:

A niech sobie chłopcy malują paznokcie, zakładają sukienki i staniki jeszcze do tego wypychają. Brak szacunku u dzisiejszej młodzieży widać najbardziej w zachowaniu, w wulgarnym odnoszeniu się na ulicy do innych często starszych ludzi. I mylisz się, takiej "młodości" nikomu nie zazdroszczę, bo to wstyd. 

A mi jedna pani 80 letnia i to z Warszawy czyli rzekomego centrum zepsucia, powiedziała że tak wspaniałej młodzieży jak dzisiaj nie było nigdy i że najgorsi to są właśnie ludzie w jej wieku. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, ale takie gadanie jak straszna jest współczesna młodzież to wg mnie trochę obraza dla intelektu. Ja jestem po 40-ce i widzę w wielu sprawach poprawę , np obecnie jest jednak mniej wandalizmu niż było w latach 90-tych, chłopacy są chyba mniej agresywni( ale dziewczyny bardziej ). Oczywiście wkurzac u młodych  może to ciągłe  siedzenie nosem w smartfonie, ale takie mamy czasy kiedyś były książki, później telewizja a dziś smartfica.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wieczniezagubiony napisał:

Też chciałbym uciec z tego kraju. Moi przodkowie byli Niemcami i zabrano nam w Polsce wszystko, cały majątek. Moja rodzina przez cały PRL tułała się po kraju nie mając, gdzie się podziać. Ja dzisiaj nie mam, gdzie się podziać w tym kraju i to jest straszne. Mam nadzieję, że pewnego dnia stąd wyjadę. Chciałbym mieć normalne życie, a w tym kraju można tylko, co najwyżej wegetować, jak roślina. 

Moi też byli Niemcami i też zabrano majątek, a zwrócono tylko ziemię i to nie całą. Ale Polski jako takiej tego nie obwiniam, przyszli komuniści i robili to co kazano im w Moskwie, łącznie z wsadzeniem dziadków do więzienia. Tak wyglądało w każdym kraju pod wodzami wielkiego brata.  O wyjeździe za granicę już nie myślę, w Polsce też da się przyzwoicie zarobić, zwłaszcza jak się jest singlem i ma darmowe lokum, gorzej jakbym miał na utrzymaniu rodzinę, czy trzeba byłoby wynajmować, opłacać kredyt za mieszkanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Tu jest fajnie.Jeżeli się nie mieszać do religii i polityki. Ja się zajmuję sobą.

Tyle że to polityka i religia miesza się w moje osobiste sprawy. Nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exodus! napisał:

a jak rozwiązałaś sprawy odnoście leczenia w Czechach? Ty potrzebujesz stałej opieki zdrowotnej, łącznie z przyjmowanymi lekami...!

Mieszkam przy granicy z Polską, dostaję kod z receptą od lekarza rodzinnego i wykupuję receptę po polskiej stronie.

 

2 godziny temu, johnn napisał:

Wchodzisz do kogoś domu i nie chcesz go opuścić mimo próśb właściciela. 

tak pojmujesz wolność? W takim razie takie osoby jak Ty faktycznie nie powinny zaznać wolności.

 

Godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

Czy czujesz się prześladowana .Przez katolików ?

Nie tyle katolików, co polityków i kościół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, johnn napisał:

Tak pojmuje twoje rozumienie wolności a nie swoje. 

dlaczego piszesz za mnie co ja uważam? brzmiało to, jakbyś pisał o sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, z o.o. napisał:

dlaczego piszesz za mnie co ja uważam? brzmiało to, jakbyś pisał o sobie.

Odpowiadam na twoje pytanie (poniżej) dotyczące twojego rozumienia wolności. 

W dniu 27.07.2021 o 15:34, z o.o. napisał:

W jaki sposób moje prawo do wolności miałoby wyrządzić komukolwiek krzywdę?

 

Miałem wrażenie, jesteś przeciw słowom (poniżej) jego z użytkowników forum 

W dniu 25.07.2021 o 22:06, Barbecue napisał:

Każdy może być taki jaki chce, dopóki to nie godzi w dobro innych i ich nie obraża. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×