Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Bielsko-Biała]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam,ja tez jestem z BB,od piątku chodzę na terapię grupową na Olszowki,teraz tam pracuje pani Urszula Nikiel.bylam tez w Ustroniu tam leczyla mnie Pani Barbara Tengler,do Grazyny Liany chodzilam prywatnie

 

odważny krok adwentystko. Fakt pani Nikiel jest jak majstersztyk w swojej dziedzinie - osobiście po terapii myślałam, że rozwałkuje swoją głowę sama jak teorię strun lub raichmana ale z czasem się pokulało w dół. przegapiłam wszystkie znaki stop i zrobiłam sobie ała. Teraz teorie strun czytam 10 tki razy i nadal nie pamiętam przeciążyłam system bo dokonałam wielu nie właściwych wyborów. Czasami warto posłuchać takich osób jak pani Nikiel bo jest ich naprawdę nie wiele - nawet nie wiem czy w Polsce 10...

 

 

gorzej dodam wam jeśli trafi się na człowieka z tytułem psychologa, który robi tylko szkody wtedy chyba lepiej zdać się na instynkt samozachowawczy bo źle położone kafelki w kuchni się skuje i zapłaci podwójnie a głowy się nie obetnie i nie wprawi nowej choć frankensztajnowskie próby były już dokonywane.

 

Fakt co do jednego z pierwszych wątków. W grupie się czuło jak w rodzinie. Czasami chciałbym zatrzeć to wspomnienie stało się tak iluzoryczne i prawdziwe jak piękny obrazek - lubiłam za oknem na Sobieskiego tą falującą brzozę o różnych porach roku i obrazek ze schodami, który pojawiał się swojego czasu w Charakterach od 1998 do po 2000.

 

Zła jestem na siebie, że więcej wtedy nie powiedziałam o sobie - zostało mnóstwo pytań i brak powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No odświeżam wątek ja też z Bielska ;) Z nerwicą zmagam się juz 7 lat :) U mnie tylko leki.

 

Chodziłam na psychoterapię oddział dzienny z Panią Nikiel i jeszcze jedną taką. Wytrzymałam tam 4 dni :lol::lol: Później chodziłam na indywidualną terapię też porażka, później zaczęłam brać leki i wróciłam do normalności, teraz jestem na etapie zmiany leków.

 

Terapia grupowa tam na olszówce dla mnie porażka. Jak tylko przeczytałam życiorys to stamtąd uciekłam. Przytłoczyły mnie problemy innych, ocenianie obcych osób, zwalanie winy na moich rodziców. Nie wiem jak teraz się taka terapia odbywa i jak ona wygląda tam teraz. Szkoda, że głównym nurtem był nurt psychodynamiczny, w nerwicach powinno się od tego odchodzić. No i wg mnie nie była to terapia nastawiona stricte na nerwicę niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem z okolic Bielska i nigdy nie angażowałam się w tego typu fora. Z nerwicą mam do czynienia od 12 lat ale dopiero 3 tygodnie temu doprowadzilam sie do takiego stanu, ze nie wiem co mam ze sobą zrobić. Zwykle byłam w stanie panować nad lękiem ale od końca sierpnia, od wizyty u kardiologa dostałam pierwszego ataku paniki i w zasadzie nie jestem w stanie funkcjonować bez xanaxu. Tyle przepisal mi lekarz... Moja nerwica skupiła się na sercu i wlasciwie jedynym jej objawem sa codzienne kołatania, dodatkowe uderzenia, palpitacje i inne różne cuda, które wyrządza serce. Lęk jest nie do ogarnięcia. Fikołki serca dosłownie zgniatają moje poczucie wartości do poziomu zero, a lęk nie pozwala tych symptomów w żaden sposób zaakceptować. Poszukuję psychiatry z Bielska, prywatnego. Orientujecie się jakie są ceny? Czy macie jakieś opinie na temat pani Rutkiewicz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaha

Jeśli wciąż szukasz dobrego psychiatry mogę polecić Panią doktor przyjmującą w Skoczowie co prawda ale w bardzo fajnej prywatnej przychodni no i przede wszystkim bardzo miła kobieta.

 

Najlepiej sprawdź linka http://www.gruszczyk.pl/?m=kontakt

 

A ceny to zazwyczaj 100 -150zł niżej nie schodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji chciałbym dodać że z chęcią nawiązałbym kontakt z kobietą cierpiącą na nerwice czy jakieś fobie społeczne, lub po prostu samotną. Ja wiek 28 lat cierpię na nerwice jakieś 12 lat z różnym nasileniem, leczyłem się głównie samodzielnie, wiele doświadczyłem, myślę że mógłbym się podzielić przemyśleniami. Obecnie czekam na swój termin rozpoczęcia terapii (jeśli mnie przyjmą) na dziennym w Olszówce.

Pozdr.

Bartosz

arcan87@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jakiś czas temu postanowiłam, że sprobuję sama poradzić sobie z problemem do czasu wizyty u psychiatry, ktora zostala wyznaczona na koniec października. Nie mialam nic do stracenia. Po tygodniu brania odstawilam xanax. Zaczęłam od uzupełnienia magnezu i kupiłam też witaminy "na stres" typu tiamina. itp. Zaczełam regularnie stosować trening Shultza i Jacobsona. Na You tubie zainteresowalam sie kanałem Divo Vica. Wtedy po raz pierwszy w zyciu uwierzyłam, ale tak szczerze, że wszystko co dzieje sie z moim organizmem to tylko stan moich emocji. Od tego czasu staralam sie ignorować objawy itd. I przeszlo szybciej niz sie tego spodziewalam. Doskonale wiem, że nerwica to paskuda, ktora wraca ale na te chwile czuje sie na tyle silna, że sama małymi krokami staram sie zmieniac swoje myśli i nastawienie do zycia. Mimo ogromnych zmian w zyciu w ostatnim miesiacu czułam sie tak dobrze (sama nie wierzę, że to piszę), że zapomnialam o wizycie u psychiatry :-D i nie poszlam. Wszystko może brzmi tak sielsko łatwo, bo tak to opisalam ale wcale łatwo nie było.

Tears_in_rain chętnie nawiązałabym kontakt ale byłoby to nie fair w stosunku do mojego męża :-D.

Życze wszystkim powodzenia, mam nadzieję, że nie będą juz potrzebowała terapii ani leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tej strony 27 letni introwertycza dusza . Chętnie poznam osoby z Bielska lub okolic ;) Jeżeli chodzi o mnie głównie interesuje się bushcraftem, filmami animowanymi, snami dokładniej świadomymi snami, grami typowo na PC&Switch oraz tradycyjne typu planszówki, karcianki, . Zbytnio nie umiem o sobie opowiadać łatwiej jest mi jak się zadaje pytania :P NIestety nie posiadam praktycznie znajomych w swoim życiu być może uda mi się tutaj to odmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 23:44, Madalain napisał:

Hej 🙂 Mam 25 lat, jestem introwertykiem. Nie mam znajomych, chetnie wyszłabym i poznalabym nowe osoby. Do Assama albo na herbate czy w gory? Nie wiem gdzie poznac kogos bo obecnie siedze caly czas w domu XD 

Chętnie bym z Tobą wyszła, ale też nie wychodzę z domu 🙆‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 00:39, UnityMitford napisał:

Chętnie bym z Tobą wyszła, ale też nie wychodzę z domu 🙆‍♂️

 

czemu nie wychodzisz?

 

Ja bym chętnie wyszedł z domu, i nie bójać się jak pajac sam po miescie nawet nie mócz kim pogadać jak wczoraj.

Boli mnie to ze ludzie się dobierają spedzaja razem czas, ja mimo ze mam rodzinę braci nie mam jakis wiezi głębszych i czuje ból z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×