Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki przy zaburzeniach depresyjno-lękowych


eleniq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zdiagnozowane F41.2 - zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane. Chodzę na psychoterapię ponad 2 lata i idzie w dobrym kierunku.

 

Jaki 1 lek lub kombinacja maksymalnie 2 leków będzie dobra przy tym zaburzeniu? Mam też skłonność do nadciśnienia jak coś...

 

UWAGA! Wyłączając leki o działaniu cholinergicznym (TLPD, lewomepromazyna, olanzapina, chlorprotiksen) i te, które powodują znaczną hiperprolaktynemię (sulpiryd, amisulpryd).

 

I proszę nie pisać, że mam z tym iść do lekarza, bo mam taką sytuację z lekarzem, że ciężko już dobierać leki... ja tylko pytam z ciekawości co wy polecacie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 16:28, MarekWawka01 napisał:

Mam zdiagnozowane F41.2 - zaburzenia depresyjno-lękowe mieszane. Chodzę na psychoterapię ponad 2 lata i idzie w dobrym kierunku.

 

Jaki 1 lek lub kombinacja maksymalnie 2 leków będzie dobra przy tym zaburzeniu? Mam też skłonność do nadciśnienia jak coś...

 

UWAGA! Wyłączając leki o działaniu cholinergicznym (TLPD, lewomepromazyna, olanzapina, chlorprotiksen) i te, które powodują znaczną hiperprolaktynemię (sulpiryd, amisulpryd).

 

I proszę nie pisać, że mam z tym iść do lekarza, bo mam taką sytuację z lekarzem, że ciężko już dobierać leki... ja tylko pytam z ciekawości co wy polecacie 🙂


Brałem amitryptylinę, lewopromazyne, zalastę i chlorproxiten, solian i sulpiryd  na każdy leku robiłem badania z ciekawości prolaktyny i wynik był w pełnej normie około 5, ja nie wiem skąd wy czytacie o tych głupotach że te leki dają taki skutek uboczny ?, Nie wspomnę juz o testosteronie koło 600 zawsze wychodził...

Edytowane przez reebok91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 17:29, reebok91 napisał:


Brałem amitryptylinę, lewopromazyne, zalastę i chlorproxiten, solian i sulpiryd  na każdy leku robiłem badania z ciekawości prolaktyny i wynik był w pełnej normie około 5, ja nie wiem skąd wy czytacie o tych głupotach że te leki dają taki skutek uboczny ?, Nie wspomnę juz o testosteronie koło 600 zawsze wychodził...

 

Z tą prolaktyną to zależy od wrażliwości danego pacjenta na nią. Widać jesteś znacznie mniej wrażliwy, a brałeś naprawdę mocne neuroleptyki, więc zazdroszczę... choć są przypadki że nawet kwetiapina (neuroleptyk najsłabiej podnoszący prolaktynę) podwyższa komuś prolaktynę bardzo mocno... ja akurat brałem kwetiapinę 200mg ale nie badałem prolaktyny a szkoda... 

 

Tu masz więcej o tym: https://podyplomie.pl/psychiatria/16028,schizofrenia-problemy-zwiazane-ze-zmiana-i-kombinacja-lekow-czesc-i?page=5

 

A tak swoją drogą ten solian działa przeciwdepresyjnie? Brałeś go solo? Bo jestem go ciekaw...

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×