Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spokojnie to tylko panika!.......


Szukamwsparcia

Rekomendowane odpowiedzi

... tak mi kiedyś ktoś powiedział....

Hej.. od 13 lat walczę z nerwica lękowa, próbowałam i stosowałam się do wszystkiego... również psychoterapie, prawie mi się udało,  czułam się super, ale chyba znowu mi to wraca... wy jak sobie poradziliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neon napisał:

Od 3 lat w terapii, miesiac temu/dwa odstawilem leki i teraz raz lepiej raz gorzej. Ile czasu byłas w terapii?

Najpierw pół roku, przestałam bo terapeuta nic nie robił,  a teraz skończyłam roczną terapie. I odstawiłam lęki po pół roku, bo dłużej ich brać nie można. jest troche lepiej, ale czasami jescze miewam lęki. Jak tobie idzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tanti napisał:

Witam, ja dopiero niedawno odkryłam, że cierpię na nerwicę lękową. Szukam wsparcia, samo czytanie forum bardzo mi pomaga, bo myśl, że nie jestem sama, że nie jestem jedyna z chorą głową pomaga mi wstać dnia następnego... 

Hej, może chcesz pogadać w prywatnych? Jam tak to napisz 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapia jest na zaburzenia lękowe lepsza od leków, ale samej/samemu trzeba dużo z siebie dać.

Liczy się przede wszystkim dobra relacja z terapeutą/terapeutką i jej/jego zrozumienie dla naszych problemów. Zdarzało mi się że trafiłem na sensownego terapeutę, ale jakoś nie zaiskrzyło między nami; zdarzyła mi się też kompetentna terapeutka, która jednak miała tendencję do przedstawiania własnej aksjologii (poglądów na świat i życie) jako najlepszych - to mnie od niej odwiodło.

Nie mam doświadczeń z terapią grupową, ale ona podobno też dobrze działa.

Nie mam też wielkiego przekonania do ustawicznego grzebania w smrodach własnego dzieciństwa podczas terapii. Jeśli ktoś ma takie dzieciństwo świeżo za sobą, to może i to ma jakiś większy sens; ale dla ludzi w wieku średnim już mniej.

Ważne jest, by zrozumieć, co nam ciało robi i jak my możemy temu na przeciw wyjść.

Ponadto genialnie byłoby się nauczyć, jak złość i irytację zastąpić uprzejmością, a w razie konieczności zimną asertywnością.

Na drugim biegunie od zaburzeń lękowych znajduje się osobowość psychopatyczna - ludzie podli, wyrachowani, notoryczni kłamcy, nie mający żadnego współczucia i skrupułów - terapia też powinna uczyć wykrywania takich i eliminowania z własnego życia - im wcześniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rudi napisał:

Psychoterapia jest na zaburzenia lękowe lepsza od leków, ale samej/samemu trzeba dużo z siebie dać.

Liczy się przede wszystkim dobra relacja z terapeutą/terapeutką i jej/jego zrozumienie dla naszych problemów. Zdarzało mi się że trafiłem na sensownego terapeutę, ale jakoś nie zaiskrzyło między nami; zdarzyła mi się też kompetentna terapeutka, która jednak miała tendencję do przedstawiania własnej aksjologii (poglądów na świat i życie) jako najlepszych - to mnie od niej odwiodło.

Nie mam doświadczeń z terapią grupową, ale ona podobno też dobrze działa.

Nie mam też wielkiego przekonania do ustawicznego grzebania w smrodach własnego dzieciństwa podczas terapii. Jeśli ktoś ma takie dzieciństwo świeżo za sobą, to może i to ma jakiś większy sens; ale dla ludzi w wieku średnim już mniej.

Ważne jest, by zrozumieć, co nam ciało robi i jak my możemy temu na przeciw wyjść.

Ponadto genialnie byłoby się nauczyć, jak złość i irytację zastąpić uprzejmością, a w razie konieczności zimną asertywnością.

Na drugim biegunie od zaburzeń lękowych znajduje się osobowość psychopatyczna - ludzie podli, wyrachowani, notoryczni kłamcy, nie mający żadnego współczucia i skrupułów - terapia też powinna uczyć wykrywania takich i eliminowania z własnego życia - im wcześniej tym lepiej.

U mnie niestety bez leków się nie obejdzie, miałam juz bardzo silne ataki paniki, najwyższy poziom podobno, leki brane pół roku pomogły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×