Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Więc i radzę wiele rzeczy. To nie są żadne gotowe rozwiązania, bo psyche ani nieświadome nie jest poddane deklaracjom ani egotycznym gotowcom ani poczuciu sprawiedliwości. To tak nie działa. Należy te wątki przemyśleć, przepracować, skonfrontować się z innym punktem widzenia, czego nie robisz i nie umiesz zrobić. Ja/ego nie zrobi tego, bo z zasady się broni i samooszukuje (opór).

Zakładam że te wszystkie posty o tym, że ktoś nie zrozumiał twoich pogmatwanych wpisów są projekcją twojego własnego niezrozumienia. To nie my nie rozumiemy a po prostu ty. Tak działa nieświadome.

Jak słusznie napisała @Miss Worldwide, poziom piętnastolatki, sorry.

Dobra, można tak długo, ale ja jak twój eks- też odmawiam rozmowy na poziomie twojej manipulacji tą zmienną historią i głupiej bezproduktywnej szarpaniny. Może on też miał dość takich rozmów.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@doi Powodzenia. O tej porze to raczej Do widzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, doi napisał:

Więc i radzę wiele rzeczy. To nie są żadne gotowe rozwiązania, bo psyche ani nieświadome nie jest poddane deklaracjom ani egotycznym gotowcom ani poczuciu sprawiedliwości. To tak nie działa. Należy te wątki przemyśleć, przepracować, skonfrontować się z innym punktem widzenia, czego nie robisz i nie umiesz zrobić. Ja/ego nie zrobi tego, bo z zasady się broni i samooszukuje (opór).

Zakładam że te wszystkie posty o tym, że ktoś nie zrozumiał twoich pogmatwanych wpisów są projekcją twojego własnego niezrozumienia. To nie my nie rozumiemy a po prostu ty. Tak działa nieświadome.

Jak słusznie napisała @Miss Worldwide, poziom piętnastolatki, sorry.

Dobra, można tak długo, ale ja jak twój eks- też odmawiam rozmowy na poziomie twojej manipulacji tą zmienną historią i głupiej bezproduktywnej szarpaniny. Może on też miał dość takich rozmów.

Dobranoc.

Poprostu masakra.

Czytam to wszystko i dziewczyno jestes tak zaklamana, ze nawet nie chce sie z taka osoba gadac. Co innego jak ktos sie mota w swoich emocjach a co innego jak stara sie wciskac kity na prawo i lewo. Kazde twoje zdanie to zaprzeczenie poprzednigo. Ciekawa jestem czy ty w to wierzysz co piszesz i naprawde co chwila masz inne zdanie na kazdy temat bo akurat tak czujesz i myslisz ( to juz choroba psychiczna chyba) czy poprostu masz taki paskudny charakter i chcesz manipulowac tutaj ludzmi majac nadzieje, ze jakos wszystkich zmanipulujesz i beda ci wierzyc w to co piszesz w danym momencie bo akurat tak chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Miss Worldwide to nie rozmawiaj skoro tak uważasz :). Ja twojego zdania nie będę zmieniała ponieważ mi sie nie chce. Wierzyć nie musisz. Przez Internet ciężko kimś manipulowac, coś o tym wiesz bo z tego co pisałaś sama manipulujesz mężczyznami w rzeczywistości- czy to już nie choroba psychiczna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze potrzebujecie się powyzywać, czy już wam wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie zaczęłam pierwsza nikogo wyzywać, ale jeżeli ktoś to robi w stosunku do mnie nie będę udawać że tego nie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Loginn napisał:

Ja nie zaczęłam pierwsza nikogo wyzywać, ale jeżeli ktoś to robi w stosunku do mnie nie będę udawać że tego nie robi. 

On nie napisal,.ze ktos kogos wyzwal. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Loginn napisał:

I nie zrozumialas. Dawalam przyklad,ze to juz by moglby byc jakis problem psychiczny ale nie w zlym tego slowa znaczeniu tylko ze wtedy wymaga to leczenia. A ja mam chorobe psychiczna tak jak wiekszosc ludzi tutaj ale widze, ze ty jedyna nie.

Co do manipulacji. To na odwrot. Jak chcieli mna manipulowac to nigdy sie nie dalam bo ukrucalam problem przy samej dupie. I wychodzilo na moje bo jak sie nie dajesz manipulowac to zawsze wychodzi na twoje. Przynajmniej u mnie tak bylo. No ale to za duzo by bylo pisania zeby dokladnie wytlumaczyc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

I nie zrozumialas. Dawalam przyklad,ze to juz by moglby byc jakis problem psychiczny ale nie w zlym tego slowa znaczeniu tylko ze wtedy wymaga to leczenia.

To co tutaj się dzieje między Autorką a nami to tzw. komunikacja pozorna, gaslighting. Jesteś zmuszana do tłumaczenia się, do zaangażowania, analizy treści, wersje się zmieniają a w nacisku na szczegóły (w stylu: "to było pięć miesięcy temu a nie cztery, głupia jesteś, nic nie rozumiesz") ginie sedno, właściwy schemat. Być może to część nieświadomego postępowania Autorki, które ma na celu nie dopuścić do świadomości niechcianych treści, realnego odrzucenia czy dyskomfortu.

Przypuszczam że tak samo funkcjonował opisywany tutaj związek, stąd niechęć byłego partnera do komunikacji, rozmów i jednoznacznego pożegnania. Więc i brak jednoznacznej żałoby.

Dla mnie pouczająca obserwacja mimo że internetowa, bo w realu też ucinam manipulację w zarodku.

Edytowane przez doi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@doi o czym tu piszesz?! Kto Cię zmuszał do czekokolwiek i w jaki sposób.

Kpina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Loginn napisał:

@doi o czym tu piszesz?! Kto Cię zmuszał do czekokolwiek i w jaki sposób.

Kpina

🤦‍♀️  nie chodzi o to ze ktos kogos zmuszal w czystym tego slowa znaczeniu. Tak jak sie mowi np jestem zmuszona pic herbate bez cukru bo nie kupilam wczoraj, to nie znaczy, ze ktos mi karze na przymus pic herbate bez cukru. Hehe nie wiem jak ci to wytlumaczyc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak ktoś nie chcę, niech nie odpisuje a nie pisze że jest zmuszany 🤦‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2020 o 18:18, Loginn napisał:

To jak ktoś nie chcę, niech nie odpisuje a nie pisze że jest zmuszany 🤦‍♀️

Tego juz nie bede komentowac bo widze,.ze nie ma sensu.

Powiem tyle. Jak kiedys dotrzesz do psychologa to poczytaj mu to co tutaj pisalas. Na pewno zrozumie lepiej twoja osobowosc i tobie tez otworzy oczy i moze ci pomoze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Miss Worldwide Ok, nie chcesz nie odpisuj. Jeżeli pokaze psychologowi twój pomysł czyli jeżeli chłopak będzie chciał sie spotkać to się nie spotykaj udawaj że nie masz czasu to nie wiem czy to pochwali bo to jest dopiero zachowanie 15latki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Loginn napisał:

@Miss Worldwide Ok, nie chcesz nie odpisuj. Jeżeli pokaze psychologowi twój pomysł czyli jeżeli chłopak będzie chciał sie spotkać to się nie spotykaj udawaj że nie masz czasu to nie wiem czy to pochwali bo to jest dopiero zachowanie 15latki. 

To lec jak bedzie sie chial spotkac w koncu jasnie pan. Niech wie, ze jestes na jego zawolanie. 😁 To jest zachowanie dojrzalej i inteligentej osoby hehe. 

(To co napisalas w tym poscie to jest chyba jeszcze mniejsza dojrzalosc niz 15 lat. Moj siostrzenic takie rozmowy prowadzi a ma 6 lat. Na serio masz problem i musisz cos z tym dzialac bo bedzie ci bardzo ciezko w zyciu. )

Do psychologa sie chodzi we wlasniej sprawie bo ma tobie pomoc a nie ludziom z forum. Ale jak chcesz sie zajmowac ze swoim.psychologiem ludzmi z forum to spoko. Pozniej napisz co powiedzial. Kazda wskazowka mi sie przyda 😁 Ja u swojego nie analizuje innych ludzi tylko siebie. Ale to twoj wybor. Ty zmieniaj wszystkich tylko nie siebie bo ty jestes super i to swiat ma sie zmienic a nie ty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi