Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test na styl osobowości <zaburzenia>


rookie

Rekomendowane odpowiedzi

Test na styl osobowości

Twój styl osobowości to:

Skłonny(a) do depresji

Twoje wyniki testu sugerują, że Twój styl osobowości wiąże się z: Tym, że niekoniecznie cierpiąc na depresję kliniczną, jesteś osobą z natury ponurą i pesymistyczną, doświadczającą w życiu niewiele radości. Z powodu przytłaczającego i mrocznego charakteru Twoich myśli możesz czasami odczuwać opóźnienie psychomotoryczne (dotyczy to sytuacji, w których Twoje myśli zwalniają prawie do zatrzymania) i podczas takich ataków melancholii i przygnębienia możesz być całkowicie niezdolny(a) do odczuwania przyjemności. Kiedy próbujesz się pozbierać, odczuwasz przytłaczające poczucie rezygnacji; poczucie, że "życie się skończyło" i że nie ma sensu walczyć o odzyskanie radości i lepszej pozycji w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne style osobowości

O jejku! Albo wybrałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ dla zbyt wielu pytań, które tak naprawdę Ciebie nie dotyczyły, albo masz wiele równoważnych stylów osobowości. Jest całkiem możliwe, że masz kilka stylów osobowości, które są dość wyraziste i które w Tobie współistnieją. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawdę cechują Cię różne style osobowości, czy po prostu wybierałeś(aś) odpowiedź ‘Zgadzam się’ zbyt pobłażliwie, dlatego też nie jesteśmy w stanie podać Ci bardziej osobistego opisu. Możesz jednak zapoznać się z poniższymi wykresami, aby zobaczyć, dla którego ze stylów uzyskałeś(aś) najsilniejszy wynik.

erghtrwhtrhgwfwergt5rgtrg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tararara bum cyk cyk :P nie wiedziałam, że coś mnie tak dziś rozbawi :P

Chyba powinnam ten test rozwiązać przy trochę zniżkowym samopoczuciu i wyciągnąć średnią :D

 

ps. moim osobistym hitem było pytanie z "budowaniem bazy na księżycu" ❤️

 

tab.png.0eef7091acd419733490fe2bdf1e282d.png

Edytowane przez karanfil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Style osobowości przedstawiają bardziej dynamiczny i płynny aspekt osobowości niż bardziej zorganizowane właściwości mierzone przez Test typu jungowskiego lub Test Wielkiej Piątki.

Pytanie tylko, czy można na nich polegać.

 

Wziąwszy pod uwagę, że w zakładce "Articles" znajduje się multum artykułów poświęconych i apologetycznych wobec słynnego testu MBTI (Myers-Briggs, słynne 16 czynników), jestem sceptyczny wobec tego testu i proponuję rozważyć przeniesienie tematu do działu "zabawy".

 

Also, znalazłem takie cóś:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Anomka napisał:

Jak wiele testow, moze miec "mankamenty" ;) Dlatego niegdy nie bierze sie ich jako 100% pewnika

Cóż... Wszelkie testy niemające podstaw naukowych, niezweryfikowane empirycznie, traktowałbym jako zabawę, zamiast jako rzetelne narzędzia z pewnymi "mankamentami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 15:04, Anomka napisał:

@Psychoanalepsja_SS mysle, ze wszyscy wiedza jakiego pochodzenia sa te testy i tylko lekarz moze stwierdzic czy i co nam dolega, wiec moja wypowiedz byla wystarczajaca ;) Moje podejscie do testow ma zdrowy dystans ;)

Oj myślę, że nie wszyscy niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest to jakieś profesjonalne kryterium diagnostyczne, obrazujące w jakiś rzeczowy sposób strukturę osobowości osoby, która się temu testowi poddaję. Robiłem go 2 razy czysto hobbystycznie, w przeciągu 2 dni i była duża dysproporcja wyników xd. Jednak w moim przypadku, jeżeli chodzi o niektóre kwestię mogłem się jak najbardziej zgodzić z wynikami tekstu, powielały się one z moim wglądem w sposób mojego zachowania i myślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72949293_849501295464977_514507128958877

Twoje wyniki testu sugerują, że Twój styl osobowości wiąże się z: Tym, że istnieje znaczna różnorodność cech stylu osobowości, który jest najsilniej wskazany przez Twoje odpowiedzi (styl schizotypowy). Jednak Twoją podstawową cechą wydaje się być pewna osobliwość - osobliwość w myśleniu, osobliwość w zachowaniu, osobliwość w mowie i osobliwość w postrzeganiu. Twoje "dziwne" wyobrażenia bywają albo złudne w swojej istocie (np. skłonność do myślenia magicznego), albo cechują się skłonnością do podejrzeń w tym sensie, że myślisz, że osoby obce są dziwne, groźne lub ich celem jest wyrządzenie Ci krzywdy. Nawet osoby Tobie najbliższe czasami myślą, że jesteś ‘nieobecny(a),’ bardziej pochłonięty(a) swoimi własnymi myślami niż tym, co dzieje się wokół Ciebie.

 

W punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 15:58, karanfil napisał:

ps. moim osobistym hitem było pytanie z "budowaniem bazy na księżycu"

Mam koleżanke, ktora na to pytanie odpowiedzialaby "zdecydowanie tak" i skoro jeszcze nie myslala o budowaniu bazy na ksiezycu znaczy, ze nikt jej jeszcze tego pomysłu nie podsunął :D

 

U mnie typ kompulsywny, nadmiernie kontrolujący. To się zgadza, bo zasadniczo myślę,  że świat i ludzie są piękni, ale przeraża mnie myśl o oddaniu kontroli, to jest taki mój prymarny lęk, napędzający całe moje życie. 

Trochę głupio, że wg testu jesteś takim typem, w ramach którego masz największą ilość procentów, a wydaje mi się dosyć ważne to, co idzie w parze. Skłonny do depresji, lękliwy, hipomaniakalny - też pasują, w końcu mam mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne ;) Nie wiem tylko co oznacza "dramatyczny" :D

 

 

 

grafika3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zrobiłam i ja sobie z ciekawości czy pokryje się z tym, co mi wychodziło na innych testach osobowościowych :D Przy oficjalnej diagnostyce SCID u psychologa wyszła mi osobowość unikająca.

Muszę przyznać, że większość się nawet zgadza...  Tylko nie dałabym tyle % na niesamodzielną a już na pewno na masochistyczną 😂

 

 

global-style.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ehempatia Zachęciłaś mnie do wypełnienia testu. Lubię testy i jak jakieś widzę, to od razu chcę wypełniać. Ale nie sądzę, aby było ze mną aż tak źle, jak wyszło na diagramie. Dotąd sądziłam, że jestem całkiem normalna :D Ale ogólnie wyszedł mi typ 100 procent skłonna do depresji, 86 lękliwa i 71 niesamodzielna - i to prawda.

 

Edytowane przez szary kot
chyba nie umiem wstawić obrazka, więc zrezygnowałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×