Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

rookie

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam. Prawdopodobnie dopiero w przyszłym miesiącu udam się na wizytę do psychiatry. Od na pewno ponad pół roku sam próbuję zdiagnozować swoją przypadłość. Nie ukrywam, że dochodzę do różnych wniosków i niemalże każde zaburzenie psychiczne sobie przypisywałem. Wiem, że mam depresje, ale czy to współwystępuję z jakąś inna chorobą? Czy depresja w moim przypadku jest objawem, a nie przyczyną? Nie wiem. http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-i-zaburzenia-psychiczne,schizofrenia---objawy--przyczyny-i-leczenie-choroby-psychicznej,artykul,1586921.html Po przeczytaniu tego artykułu (już dawno) nic nie oddaje tak dobrze moim wewnętrznym odczuciom jak opis objawów negatywnych na tej stronie. Już nie będę się rozczulał na objawach typowo depresyjnych, jednak opisywane tam zaburzenia poznawcze i zaburzenia efektu to cały ja. Zastanawiałem się na objawami pozytywnymi, czy one występują. Czy odczucie, że moje myśli, nie są moje może na to wskazywać? Czy trudność w elokwentnym, zrozumiałym dla otoczenia wysławianiu się, dziwna treść myśli i ich chaotyczność oraz natłok, też może budzić mój niepokój? Czy fakt, iż w mojej głowie oprócz wewnętrznego monologu dyskutuje z kimś w głowie ((z samym sobą?), czasami dialog w mojej głowie przypomina dialog kilku osób o różnych stanowiskach, gdzie jeden podpowiada mi tak, a z kolei potem ta opinia jest skontrowana i te moje myśli są skierowane do mnie (zwracają się bezpośrednio do mnie), czy to tylko moje myśli, czy jednak "głosy"? Uważam, że występuje u mnie jakieś zaburzenie procesów myślowych, przez które mam problemy z utrzymaniem koncentracji, jestem cały czas zmieszany (JESTEM STRASZNIE ROZKOJARZONY) czasami nie rozumiem prostych zdań skierowanych do mnie... Mam problem z oglądaniem jakiegoś filmu dłużej niż 30 min (nie zawsze, ale często). To może być schizofrenia, czy jednak bardziej ADHD (może) i zaburzenia nerwicowo-depresyjne (to moja własna diagnoza, jednak fakt, że mogę mieć schizofrenie budzi mój niepokój, po marihuanie, której już notabene nie palę ewidentnie dostawałem czegoś w rodzaju psychozy, miałem takie paranoje i urojenia, że szok)...
 2. rookie

  Samotność

  Nie mów tak. Samotność też mi doskwiera, brakuje mi osoby, z którą mógłbym dzielić się swoimi problemami nie narażając się na dziwne, ironiczne, szydzące reakcje, nie ufam ludziom... Brakuje mi osoby o podobnych zainteresowaniach, poglądach o podobnym spojrzeniu na świat, brakuje mi bratniej duszy... Samotność jest straszna, boję się, że wraz z upływającym czasem stracę obecnych znajomych, nie poznam nowych, nie zakocham się (ze wzajemnością). Ta wizja mnie przeraża.
 3. rookie

  HIT czy KIT?

  hit sok pomidorowy?
 4. rookie

  zadajesz pytanie

  Mieszkam w domu, uważam, że to daje pewien komfort, więcej pomieszczeń, więc można sobie lepiej i użytecznie zagospodarować przestrzeń, w dodatku działka daje możliwość odpoczynku, grillowania, hodowli zwierząt domowych, zależnie od miejsca zamieszkania też tych na ubój. Jednakże, nie miałbym problemu, żeby mieszkać w bloku. Wiadomo trzeba się pilnować, żeby nie przeszkadzać sąsiadom, jednocześnie samemu jest się czasami skazanym na jakieś hałasy. Na pewno w domu jest większy spokój, jeżeli mam wybierać to wybieram dom xd Zwiedzanie architektury dużego, pięknego, nowoczesnego miasta wraz z wszelkimi dorobkami kulturowymi i dziełami sztuki, czy wypoczynek na egzotycznej plaży?
 5. rookie

  HIT czy KIT?

  hit filmy Patryka Vegi?
 6. rookie

  zadajesz pytanie

  Ja generalnie od podstawówki pasjonuje się rapem i tym polskim jak i tym za oceanu, bliżej na pewno jest mi rap niosący jakieś wartości. Moi ulubieni hiphopowi artyści to Pezet, DonGuralesko, Paktofonika, Kaliber 44, Bisz, OSTR, Peja, Polska Wersja, Epis Dym KNF, Słoń, Ten Typ Mes, Bisz, JWP, Eminem, 2pac, Nas, Rakim, Big L, BigPun, Biggie, JayZ, Snoop Dogg, Tree Six Mafia, Cypress Hill, Asap Rocky, Lil Skies, Ski Mas The Slump God, Zillakami, Denzel Curry, Travis Scot, Kanye West i wielu wielu innych xd. Jeżeli chodzi o rock nie jestem aż tak rozeznany i tak naprawdę nie jestem czasem pewny, czy to czego słucham można zaliczyć do tego gatunku muzycznego, ale moi ulubieni artyści rockowi to: Red Chot Chilli Peppers, Republika, PinkFloyd, Gorillaz, Arctic Monkeys, Metalica, Queen, Korn, Limp Bizkit, Linkink Park i paru by się znalazło. Poza tym lubię stare polskie piosenki w tym niektóre Disco Polo, lubię słuchać takich zespołów jak np. Lady Pank, Perfect, happysad, Wideo etc. Co do muzyki Disco Polo, to nie podoba mi się postawa niektórych traktująca odgórnie tę muzykę z uprzedzeniami, podzielając opinię, że jest to muzyka dla wieśniaków. A ja tak nie uważam, owszem zgadzam się, że nie jest to muzyka ambitna, ale niosąca pozytywne emocje, idealna do takich typowych, wiejskich zabaw, wesel itp. Ogólnie dobra muzyka do tańczenia, sam osobiście nie słucham, a jak już coś to bardzo rzadko. Podoba mi się muzyka Bilie Eilish, jej depresyjny klimat utworów (większości) połączony z ciekawym, orginalnym brzmieniem, oraz charakterystyczną liryką, poza tym ma piękny głos. Uważam, że jej twórczość można określić mianem sztuki, ale ma dość spie*dolony fanbase, trafia w podobny target co One Direction, czy Ariana Grande i dużo ludzi uważam nie rozumie klimatu jej utworów. Czy uważasz, że presja narzucana przez społeczeństwo, zdrowy tryb życia, ładne sylwetki i ekskluzywny tryb życia promowane przez instagram, ta kultura pieniędzy, ten wyścig szczurów w jakim biorą udział ludzie o pozycje, przeświadczenie, że albo jesteś kimś albo jesteś nikim, są przyczyną depresji? Nie dostosowanie się do wymóg rzucanych przez społeczeństwo... Czy nie uważasz, że odmóżdża to młodzież ślepo w to zapatrzonych? Czy nie uważasz, że osoby wrażliwe, krytyczne wobec siebie, nie do końca pewne siebie mają trudniej ze sprostaniem wyzwaniom, ale i możliwościom jakie mamy?
 7. rookie

  nienawidze pisu

  Generalnie nie znam się za bardzo na polityce, choć jak miałem 12 lat się nią interesowałem. miałem poglądy bardzo prawicowe i konserwatywne. Teraz uważam się za radykalnego liberała, poniekąd za anarchistę (choć nie mam kosmopolitycznych poglądów, uważam, że tożsamość narodowa jest spoko, ale bez deprecjonowania innych narodów). Co do PiSU to je*ać ich, chociaż i tak darzę ich większą "sympatią" niż tych wieśniaków PO. Jednak jestem zdania, że nieważne jaka partia będzie u władzy, bo i tak na realne zmiany w gospodarce państwa, które przyczyniły się do mniejszego bezrobocia, lepszych zarobków oraz większego komfortu życia dla każdego, poprawy takich struktur w państwie jak opieka medyczna, infrastuktura drogowa i turystyczna, nowe linie metra, poprawienie jakości środków komunikacji itd nie ma co liczyć. Dla tego nie chodzę na wybory, bo uważam, że niestety władza może się zmienić, ale zmiana władzy nie koreluje ze zmianami w państwie...
 8. Mam zamiar nadrabiać zaległości z zakresu matematyki, gdyż w przyszłym roku matura, a po mimo moich zdolności do uczenia się tego przedmiotu to 3 ostatnie lata przespałem, lecz ciężko mi się do tego zabrać, potem wezmę pieska na spacer i będę próbował go wytresować (na razie reaguje tylko na siad i leżeć mam zamiar go nauczyć dzisiaj dawać łapę - 5 miesięczny pies w typie rasy golden retriever, wygląda dokładnie tak jak golden lecz nie ma rodowodu). A wieczorem mam zamiar obejrzeć odyseję kosmiczną i kilka odc darka i poszukać jakiś ogłoszeń pracy może coś się znajdzie.
 9. Czuję się w miarę pozytywnie aczkolwiek nie mam nic ciekawego do roboty. Doskwiera mi samotność.
 10. rookie

  zadajesz pytanie

  Podoba mi się mój dystans do mojej osoby, moje poczucie humoru, mój gust filmowy i muzyczny, to, że potrafię zrozumieć poczynania drugiej osoby oraz zauważyć z jakich pobudek to wynika i to zaakceptować (empatia oraz odczytywanie ludzkich emocji oraz zamiarów), a także to, że myślę, że raczej w miarę wyróżniam się inteligencją (choć tam gdzie nią błyszczę na tle innych, to w innych sferach jestem amebą umysłową, choć iq mam raczej dość wysokie). Nie podoba mi się moje rozkojarzenie, nieumiejętność utrzymywania uwagi na czymś, prokrastynacja, brak opanowania, wieczne zamyślenie, to, że nie mam pomysłu na swoje życie, moja lękliwość, moje fobie, nieumiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi, mój pesymizm, usprawiedliwianie moich zachowań, to, że nic nie robię ze swoim życiem, nie rozwijam się, mój brak energii i kilka by się jeszcze znalazło. Oldschoolowy hip hop z dobrą warstwą liryczną i przekazem, czy newschoolowy rap stawiający na nowoczesne brzmienie, flexowanie się i bawienie się formą i muzyczną jak i tekstową. Rap, rock, techno czy pop? Co sądzicie na temat disco polo? Ulubieni wykonawcy?
 11. Introwertyzm sam w sobie nie jest zły, ograniczanie kontaktów do osób z którymi realnie chcesz się spotykać, gadanie na tematy tylko dla ciebie interesujące oraz oddawanie się swoim fantazjom i refleksjom w własnych 4 ścianach jest generalnie spoko. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boisz się ludzi, ciężko ci się rozmawia z kimkolwiek i ciężko ci zagadać, gdy chcesz to zrobić i ciężko ci rozmawiać, bo nie wiesz o czym. I fakt, kobiety z reguły oceniają mężczyzn powierzchownie, a najlepsze pierwsze wrażenie wywołują mężczyźni towarzyscy, pewni siebie, manipulujący kobiety, zabawni oraz wyglądający na majętnych. Niestety uważam, że płeć piękna nie zwraca uwagi na takie cechy jak: inteligencja, empatia, wartość poglądów, szczerość, prawdziwość etc. i bardzo często deprymują mężczyzn nieśmiałych.
 12. rookie

  zadajesz pytanie

  Z rzeczy, których nigdy nie zrobię z powodu, że nie chcę tego robić, a nie z przyczyn mi niezależnych to na pewno nie będę próbował udawać zainteresowania w sytuacji, która jest dla mnie nużąca, nieciekawa. A i nigdy nie podam żadnego narkotyku dożylnie i nigdy nie będę uprawiał seksu z innym mężczyzną (jestem hetero i to się nigdy nie zmieni, choć nie przeszkadza mi to, że ktoś ma inne upodobania seksualne, ogólnie jestem radykalnym liberałem raczej, niech każdy sam decyduje za siebie o ile jest to zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi). A skoro już wywołałem ten temat to jak się odnosisz do legalizacji związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji, marihuany i innych narkotyków?
 13. rookie

  ulubione Seriale

  Jeżeli rzeczywiście jest równie dobry jak 2 sezon, który był genialny i znajduje się na liście moich ulubionych seriali (nie wiem czy nie na 1 miejscu), to rzucam wszystko i idę oglądać xd
 14. rookie

  ulubione Seriale

  Jestem przy 5 odc Darka. Bardzo dobry serial. Ostatnio oglądalem Russian Doll serial sam w sobie w miarę dobry rewelacyjna rola Natashy Lyonne. Czarnobyl tez znakomity serial jeden z lepszych jakie oglądałem (na pewno najlepszy jaki widziałem w tym roku).
 15. rookie

  Księga myśli i refleksji

  Psychopaci w żadnym wymiarze nie kwalifikują się na orzeczenie o niepełnosprawności, ponieważ najczęściej są to wysoko funkcjonujące jednostki, np. bardzo często okupujące wysokie stanowiska w firmach. Takie cechy jak zdolność do manipulacji, gra na emocjach, opanowanie, aktorstwo (idealne wręcz dostosowanie się do sytuacji) sprzyjają karierze zawodowej.
×