Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

szary kot

Użytkownik
 • Zawartość

  89
 • Rejestracja

 1. Bywało lepiej. Zaniepokojona, zmęczona, chora. Oby przeszło do jutra.
 2. szary kot

  Lęk przed koronawirusem

  Obawiam się długofalowych skutków zachorowania na koronawirusa, że obniży on jeszcze bardziej moją odporność na różne infekcje i pogorszy przebieg przewlekłych chorób. Oraz że będą wciąż nowe odmiany koronawirusa i nigdy nie będzie bezpiecznie, a może nawet będzie coraz bardziej niebezpiecznie, bo ludzie się znudzą i przestaną przestrzegać wytycznych i wirus będzie się jeszcze bardziej rozprzestrzeniał. I jeszcze obawiam się, że będą coraz większe niepokoje społeczne. Ogólnie w sprawie pandemii jestem raczej pesymistką i mam dużo lęków z tym związanych
 3. Psychicznie nawet ok, ale fizycznie bardzo źle. Głównie dokucza mi ból gardła i ból głowy. Myślałam, że antybiotyk pomoże, ale na razie nie widać efektów... Jestem na siebie zła, bo ile można chorować
 4. @Lilith Będę oglądać transmisję Mszy (Maskacjusz TV), następnie obiad - dziś gotuje moja mama, więc tylko będę jeść ;). A po południu, jeśli będzie pogoda i będę mieć siły, to może spacer? A jak nie, to pooglądam jakiś film lub poczytam książkę.
 5. @Lilith Hej, miło, że pytasz Lekarz przepisał mi antybiotyk, mówił, że mogę mieć przewlekłe zapalenie zatok i dlatego tak ciągnie się choroba. Psychicznie czuję się coraz lepiej, chyba pojawiła się u mnie nadzieja. Ale nie chcę nic zapeszyć, więc odpukać w niemalowane. A jak u Ciebie? Pogodziłaś się już z jesienią? Jak się trzymasz?
 6. Trochę chora i zmęczona, ale psychicznie ok
 7. szary kot

  Jednak bez leków

  @zarr Nie wiem, czy to Cię w jakimś stopniu uspokoi, ale zauważyłam, że teraz (od czasów pandemii) ludzie obawiają się się nawet odezwać. Parę razy, gdy podczas spaceru mówiłam "dzień dobry" (staram się ćwiczyć swoje umiejętności społeczne), jedynie patrzyli na mnie z przestrachem. A utrzymywałam dystans i miałam maseczkę, i ogólnie na groźną osobę nie wyglądam. Myślę, że jest naprawdę mało prawdopodobne, że ktoś Cię zaczepi. Poza tym możesz schować prawie całą twarz za maseczką i wtedy nikt Cię nie rozpozna.
 8. @DOMINIKKKK Nie patrzą. Są zmęczeni, martwią się swoim życiem, śpieszą sìę gdzieś, coś ich zirytowało, może to zwyczajny wyraz ich twarzy. Jeśli wydaje Ci się, że ludzie przyglądają Ci się w określony sposób, zdecydowanie polecam wizytę u psychologa.
 9. szary kot

  Cześć

  @karolina1992 Cześć, witaj na forum Z czym się zmagasz?
 10. @DOMINIKKKK Wybacz, ale nie rozumiem pytania. Na co ludzie reagują? Jak reagują? I jacy ludzie?
 11. @DOMINIKKKK W takim razie tym bardziej ważne jest, abyś ćwiczył takie codzienne interakcje. Warto, żebyś przygotował sobie wcześniej, co chcesz powiedzieć. I moim zdaniem to normalne i zrozumiałe, że się denerwujesz. Spokój i pewność siebie przyjdą z czasem. A porozmawiać z terapeutą zawsze warto, poszukaj takiego z wizytami online.
 12. szary kot

  Witam

  @Magandsepl witaj
 13. @DOMINIKKKK Też tak mam. Zauważyłam jednak, że pierwsza interakcja w danym dniu jest najbardziej stresująca, ale każda kolejna już powoduje mniejszy stres. Więc rada pierwsza: jak najwięcej takich interakcji, aby się przyzwyczaić. Rada druga: ja zazwyczaj wyobrażam sobie, że sprzedawca stresuje się bardziej ode mnie Rada trzecia: nie rozgaduj się. Przygotuj sobie w myślach wypowiedź, rzeczowo powiedz, czego potrzebujesz. Mówiąc dużo, będąc zdenerwowanym, można się poplątać. Szczególnie, gdy krążą Ci po głowie różne myśli i boisz się, jak Cię ocenią. Rada czwarta: spokojny oddech, zrelaksowana postawa ciała, spokojne ruchy. Mnie to bardzo pomaga. Jeśli jesteś zagranicą, to może przeszkodą w kontakcie ze sprzedawcą jest bariera językowa? Co do terapii można znaleźć psychoterapeutę, który poprowadzi taką terapię np. przez skype.
 14. U mnie też dzisiaj lepszy dzień Głowa wprawdzie dalej boli, ale mam zdecydowanie lepszy nastrój. Przybijam więc piąteczkę @Efemeryczna, @Illi, @acherontia styx.
×