Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ewa Pawela i jej teorie - a wasze zdanie!


Grzesiek5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przypomniałem sobie o tym forum i tym że kiedyś tu pisałem na temat moich obaw odnośnie mojego zdrowia psychicznego. Jednak tamten temat już dawno umarł a więc zakładam nowy, na inny, lecz równie ciekawy temat.


Temat kontroli umysłu przewijał się na tym forum wielokrotnie, ale dziwi mnie że przy okazji żadnej z dyskusji na ten  temat nie pojawiła się postać Ewy Paweli - najsłynniejszej osoby zajmującej się tym tematem w polskim internecie - oraz jej teorii. Jak brzmią jej teorię? Tutaj posłużę się cytatem z artykułu na niezależna.pl autorstwa Jerzego Targalskiego który zgrabnie podsumował to co ona głosi:

Cytat

Pawela od kilku lat czynna jest w ruchu antyszczepionkowym, a pojawienie się technologii 5G i wpływ skrajnie prorosyjskiej i chorobliwie antysemickiej wolnej Polski pozwoliły jej na stworzenie teorii likwidacji życia na ziemi.

Przymusowe szczepienia mają z jednej strony doprowadzić do wywołania pandemii w celu ograniczenia liczby ludzi na ziemi do 0,5 mln, a z drugiej wraz ze szczepionką mają być wprowadzane do organizmu nanocząsteczki, które za pomocą fal niskich częstotliwości wysyłanych m.in. przez Wi-Fi umożliwią sterowanie ludzkim umysłem i zachowaniem.

Technologia 5G ma w ciągu trzech pokoleń spowodować zanik życia na Ziemi, wszystko to zostało już postanowione na konferencji w Warszawie w 1973 roku. Sama Pawela jest tak groźna, że światowi globaliści wprowadzają ją w letarg za pomocą fal niskich częstotliwości. Jej filmiki oglądają tysiące ludzi i już jesteśmy świadkami powstawania ruchu przeciwko 5G. Wrogą technologię oczywiście opracowano w Izraelu w celu zniszczenia życia i narodu polskiego.

 

Linków do filmików z jej wykładami  nie będę tutaj zamieszczał by nie zostać posądzony o spamowanie.

Niby nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że temat sieci 5G i jej szkodliwości podchwycił poseł Robert Majka (dawniej Kukiz, obecnie Konfederacja) który złożył w Sejmie interpelację przeciwko budowie sieci 5G. Co ciekawe ten pomysł nie jest wcale niesłuszny: sieć 5G nie została przebadana pod kątem wpływania na organizmy żywe, mówi się o powodowaniu rozstroju zdrowia u osobników głównie ssaków przebywających w silnie napromieniowanym przez fale 5G terenie. Wśród zarzutów wymienia się powodowanie raka, impotencji, zwyrodnień płodu, poronień i upośledzenia u płodu. Dodatkowo są niebezpieczne dla ptaków.

Tak więc pomysł zablokowania budowy masztów 5G do czasu wykonania należytych badań naukowych jest słuszny. NO ale czy to potwierdza w takim razie teorie Ewy Paweli? Czy rzeczywiście powinniśmy wierzyć jej na słowo że jest jak ona wiarygodnym źródłem informacji i niezależnym ekspertem czy tylko psychicznie chora kobietą której już nie ma co słuchać? A może powinniśmy się bać? Czy jest na forum ktoś komu dobrze znane są tego typu postacie? Czy według was to jest osoba która jest warta zaufania i posłuchania

Zapraszam do dyskusji.

 

Grzesiek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to odrobinę wyjaśnień: w zacytowanym artykule Targalski nie popiera teorii Paweli a wręcz przeciwnie, gani je jako brednie.

Sam nie jestem pewien co o tym myśleć.

Prawdą jest że 5G nie jest przebadane pod kątem wpływania na organizmy żywe, a pojawiają się raporty o powodowanie rozstroju zdrowia u ludzi. Np. szkodliwego wpływania na płody, rodzenie się zdeformowanych płodów, poronienia itp.

Także powinno się powstrzymać przed budową tej infrastruktury do momentu przebadania wpływu fal 5G. To rzekłszy uważam jednak że to co mówi Ewa Pawela to już jednak o krok za daleko, biorąc pod uwagę to że Pawela znana jest z tego że praktycznie każdą rzecz jest w stanie powiązać z kontrolą umysłów i "planem nikczemnych, złych, przebrzydłych żydów, dzieci i sług diabła na zniszczenie życia, religii chrześcijańskiej, narodu polskiego, cywilizacji słowiańskiej i rasy aryjskiej"

Tak więc jeśli złapałeś dzisiaj gumę w samochodzie, rozdarłeś sobie gacie albo twój pies dostał rozwolnienia, to wiedz że według E.P to też jest część spisku żydów przeciwko Bogu i Aryjczykom.

Sytuacja przedstawiona wyżej jest oczywiście tylko metaforą na to jak Pawela postrzega świat. Niektórzy ludzie być może nawet słusznie podejrzewają ją o chorobę psychiczną. Ja nie jestem tu żeby osądzać, chciałbym jedynie poznać wasze zdanie na ten temat.

Żarty się jednak skończyły gdy pod wpływem jej wypowiedzi odrodziły się u mnie stany lękowe i paranoidalne, znowu czuję jakby ktoś był w moim pokoju mimo iż nikogo w nim nie ma, znowu nie mogę spać, jeść, załatwiać się, myć się. Już było dobrze ale zawsze jednak jest tak, że nie ma tego dobrego, co by się prędzej czy później nie popsuło.

Szukam wsparcia, jakiegoś punktu odniesienia jak powinienem patrzeć na tego typu rewelacje i ludzi je głoszących. Ciężko mi jest radzić sobie samemu z tym zagadnieniem.

Pozdrawiam.

Grzesiek5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 17:09, Grzesiek5 napisał:

Co ciekawe ten pomysł nie jest wcale niesłuszny: sieć 5G nie została przebadana pod kątem wpływania na organizmy żywe, mówi się o powodowaniu rozstroju zdrowia u osobników głównie ssaków przebywających w silnie napromieniowanym przez fale 5G terenie. Wśród zarzutów wymienia się powodowanie raka, impotencji, zwyrodnień płodu, poronień i upośledzenia u płodu. Dodatkowo są niebezpieczne dla ptaków. 

Tak więc pomysł zablokowania budowy masztów 5G do czasu wykonania należytych badań naukowych jest słuszny.

"Mówi się" - kto mówi i w oparciu o co mówi? Mówi się różne rzeczy, łatwo jest puścić w eter fake newsa, który potem stanie się takim właśnie "mówi się". Czemu 5G by miało być niezdrowe? Jaka ma być tego fizyczna podstawa? Zwykłe pole elektromagnetyczne, obojętne dla ludzkiego zdrowia.

Nie wiem, kim jest Ewa Pawela, ale pobieżny przegląd wyników wyszukiwania daje mi odpowiedź: nikim wartym choćby dalszego zaznajomienia się z jej twierdzeniami i poglądami. Poseł Majka jest może ledwie tylko bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Nie wiem, czy Pawela jest chora psychicznie, może jest po prostu opłacana.

 

Rozumiem, że tacy ludzie potrafią wzbudzić lęki, zwłaszcza wśród osób na lęki podatnych. Dobrą praktyką jest po prostu nieinteresowanie się ludźmi uznawanymi za teoriospiskowców. Ci ludzie poświęcili wiele lat na doskonalenie swoich bzdur. Jeżeli w danej dziedzinie nie mamy większej wiedzy pozwalającej na obalenie tychże bujd, tacy ludzie niekiedy zaczynają brzmieć wiarygodnie, prawdopodobnie i wydają się mówić z sensem. Tak nie jest. Co np. z wyznawcami teorii płaskiej Ziemi? Niejeden z nich na poczekaniu może wyciągnąć z rękawa "fakty" i "dane", które zbiją każdy argument laika. Takich ludzi najlepiej jest po prostu marginalizować i unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bełkot.

 

To już nie pierwszy raz jak nowoczesna technologia "obrywa" od wszelkiej maści "znawców teorii wszystkiego". Brakuje jeszcze, by ta kobieta zaczęła sprzedawać "tabletki chroniące przed 5G". Znając umysłowy stan polskiego społeczeństwa, znaleźli by się i tacy co by to kupili.

 

I oni nie mają zdiagnozowanej schizofrenii? Przecież to widać, że jest to bełkot chorego umysłu.

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×