Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Ja i Ojciec jedno jesteśmy (Jn 10:30) = ...gdyż Ojciec jest większy niż ja (Jn 14:28)

White Rabbit, jeśli dalej interesuje Cię odpowiedź, to podam Ci komentarz z Biblii Tysiąclecia do 14:28: "Mówi to Bóg wcielony: chwała Syna, równa chwale Ojca ... została w czasie ziemskiego bytowania przesłonięta (1,14). Chrystus jako człowiek jest niższy od Ojca".

Biblię trzeba odczytywać w określonym kluczu. Jednym z metod interpretacji Biblii jest wyszukiwanie podobnych zwrotów/słów w innych miejscach. Takie pozorne sprzeczności, ułatwiają zrozumienie co autor chce nam przekazać, np. kiedy Jezus mówi że "Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani", a w innym miejscu (mówiąc o modlitwie) podaje przykład kobiety która się naprzykrza i przez swoje natręctwo zostaje wzięta w obronę.

Są też nieścisłości wynikające z ówczesnej wiedzy o świecie, historii, błędy w tłumaczeniach, jest wiele opracowań które o nich mówią. W skrócie ujmują to tak, że Biblia była pisana przez Boga i człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, ja nie mam zadnych wielkich przemyslen. Po prostu czuję ze Jezus swoim dzialaniem chcial trafic do prostych* ludzi poczatku naszej ery. Nieuczonych galilejskich rybakow. Stad wiele przypowiesci i porownan w Jego mowie.

Wiedzial jednak ze spisana Biblia przetrwa o wiele dluzej i postaral sie abysmy i my wspolczesni mogli znalezc 2i 3 sens zapisanych slow ;)

 

* zawsze mnie rozczula prostota jesli nie infantylnosc ewangelisty - "spisal to ktory widzial a swiadectwo jego jest prawdziwe"

:angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w piatek bralem udzial w mszy z modlitwa o uzdrowienie na warszawskiej pradze z udzialem ojca Johna Bashobory z ugandy.niezwykly klimat byl.kilka godzin stania bylo warte zeby przezyc to.ta msza pomogla mi troszke.na drugi dzien obudzilem sie bez lęku i niepokoju.a to juz cos.niestety zaburzenia nastroju nadal mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję tych modlitw charyzmatycznych, co mi szkodzi.

Doberman, chyba Jezus wymaga od nas wiary, jak mowi dzisiejsze czytanie

 

(Mt 15,21-28) Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję tych modlitw charyzmatycznych, co mi szkodzi.

Doberman, chyba Jezus wymaga od nas wiary, jak mowi dzisiejsze czytanie

No to u mnie z wiarą jest bardzo kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bang Bang ! ;D

 

Byłem raz na modlitwach wstawienniczych i chętnie bym przyprowadził wszystkich niewiernych na coś takiego :DDD

Czy zostaniesz uzdrowiony czy nie , to zależy od samego Boga. A może właśnie ta choroba to jakiś drogowskaz, ja w to wierze, bo sam mam nerwice.

Ale to nie jest najważniejsze, teraz wiem, że bez Boga nie dałbym rady, a dzięki takim modlitwą moja wiara się umacnia. ;]

Ale sorry, to nie miał być opis moich przeżyć. :D

 

Niech każdy najpierw spróbuję a później ocenia, bo bez wiary i bez zmiany swojego życia uzdrowienia nic nie dadzą. :]

A najlepiej na jakieś większe, gdzie prowadzone są egzorcyzmy, gdzie naocznie można zobaczyć potęgę Pana Jezusa.

 

A i najpierw bałem się i w sumie troche nie chciałem jechać a jak pojechałem i to chciałem tam zostać. Mimo przerażających krzyków w pewnym momencie poczułem się bezpieczny.

 

Pozdrawiam wszystkich chorych. Bóg nas kocha ! Uwierzcie w to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeśli to od tego Twojego boga zależy czy wyzdrowieje czy nie. To znaczy, ze nie chce mnie uzdrowić i to przez niego tak cierpie.

Przeklinam tego Twojego boga.

Przeklinam go.

Niech będzie przeklęty.

 

I jeszcze wbijają tu takie typy jak Ty, aby nas cierpiących ludzi dodatkowo dreczyc. Po prostu wyśmiewacie się z naszego bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanczezrodrigez, wybacz ale nie wierze w Boga tak samo jak w zycie po smierci , jestesmy tu i teraz i tyle naszego ile z zycia sami dla siebie wezmiemy , ile przezyjemy . I wyzdrowieje tylko dzieki pracy nad soba anie dzieki modlitwie do kogos kogo nie ma. Widac niewierzacy maja wiecej rozumu i taktu zeby swojej niewiary nie narzucac wszem i wobec. Chcesz to wierz prosze bardzo Twoja wola ale nie narzucaj tego innym ludziom.Kazdy Twoj post jest jednak o jednym Bog, Bog , Bog. Pomysl najpierw czy druga strona chce caly czas o tym samym czytac.

 

-- 17 paź 2014, 18:24 --

 

I jeszcze jedno jakby Bog byl i bylby taki milosciwy to w zyciu by nie pozwolil chociazby na to zeby cierpialy i umieraly malenkie dzieci .... :?:?:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanczezrodrigez, jak się odniesiesz do psalmów?

zacytować?

 

Szczęśliwy, kto ci odpłaci za zło, które mi wyrządziłaś!

Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje dzieci (Ps 137,8n).

 

Już nie wspomnę o tym jak biblia mówi o tym że powinno się wszystkich homoseksualistów zajebać w pizdu. No ale tak, katole o tym nic nie mówią.

 

 

Jakbym sobie otworzył Pismo Święte na byle jakiej stronie, to przeczytałbym między innymi o tym , że Abraham miał niewolnicę albo nie będę zbawiony bo nie jestem obrzezany. Jeśli jesteś inteligenty to wiesz, że Pismo Święte jest trudną księgą pełną symboli oraz najważniejsze trzeba ją impretować jako całość a nie jako wyrywki. Zadaj to pytanie jakiemuś teologowi, albo księdzu, to może Ci odpowie.

Ja jestem jeszcze daleko z tyłu jeśli chodzi o pojęcie wszystkich prawd mojej wiary, ale staram się. Pewne rzeczy zrozumię dopiero na drugim świecie, albo nawet tego mi się nie uda.

Jeśli Bóg nie uzdrawia Cie,to może ma w tym jakimś cel ? Nigdy nad tym się nie zastanawiałaś ? Przeczytaj sobie na przykład ostatnie wywiady Anny Przybylskiej.

Sądzicie, że wszystko zło, jest wyrządzone przez Boga. A może to wszystko zło powstaję z powodu jego braku . Z powodu wielu naszych złych uczynków ? Nie wiem. Próbuję to jakoś tłumaczyć, nie od razu obrażać Boga.

 

http://www.tajemnicamilosci.pl/przydatne-ciekawostki/bog-a-nauka-historia-z-zycia-alberta-einsteina.html

 

A po za tym, czemu ja przeżywam nerwicę ? Czemu często myślę, że umieram ? Wiara jest trudna i ciężka. Pełna wyrzeczeń i Krzyża. Czyli CIERPIEŃ.

 

"KRZYŻ TO PLUS DLA CZŁOWIEKA, TYLKO SKŁADA SIĘ Z DWÓCH MINUSÓW BÓL I PONIŻENIA."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś inteligenty to wiesz, że Pismo Święte jest trudną księgą pełną symboli oraz najważniejsze trzeba ją impretować jako całość a nie jako wyrywki. Zadaj to pytanie jakiemuś teologowi, albo księdzu, to może Ci odpowie.

Twierdzenie, że inteligencja warunkuje rozumienie "Biblii" jako 'trudnej księgi pełnej symboli...' jest niepoważne. Tak samo jak bycie inteligentnym nie warunkuje rozumienia "Biblii" jako starożytnego, chaotycznego zbioru nietolerancyjnych, seksistowskich, autorytarnych i zbrodniczych historii i anegdot oraz zbiornicy magii i zabobonów, choć ta druga interpretacja jest bądź co bądź bardziej...racjonalna.

 

ale chyba offtopy walimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 'religijnym' i wszystkim którzy nadal tkwią gdzieś w dupie swojej świadomości.

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCinvwSeMdmuuzyMWrS0tGTg Wykłady BillaDonahue akurat ...no bo fajnie rozjasnia i umiejętnie^^

..po Angielsku akurat ..no ale jak ktoś nie zna to może gdzieś tłumaczenia są lub ktoś opowiada o ...Słońcu podążającym po sinusoidzie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy to jest off-top . Jak nie patrząc rozmawiamy o wiarygodności Boga, czyli o wiarygodności Modlitw charyzmatycznych, które opisałem bo sam byłem ICH uczestnikiem.

Nie rozumiem dlaczego wyskoczono, z ocenianiem mnie i mojej postawy. Ale spoko luz, no problemo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uote]

. Tak samo jak bycie inteligentnym nie warunkuje rozumienia "Biblii" jako starożytnego, chaotycznego zbioru nietolerancyjnych, seksistowskich, autorytarnych i zbrodniczych historii i anegdot oraz zbiornicy magii i zabobonów, choć ta druga interpretacja jest bądź co bądź bardziej...racjonalna.

 

 

 

 

 

Muszę to zapamiętać ,bardzo udana charakteryzacja na temat tego czym jest Biblia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×