Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli leki homeopatyczne działają to dlaczego firmy które je produkują nie przeprowadziły badań żeby to udowodnić?

 

zapytaj firmy.

 

CO do struktury wody to rzeczywiscie ciekawa kwestia. Czytałam na ten temat. Tam, gdzie działy się w przeszłości nieciekawe wydarzenia, woda ma zmienioną strukturę na niewłaściwą. Mąż sie tym szerzej interesuje. ALe to fakt.

 

Więc myślisz, że to nie jest ciekawa kwestia dlaczego firmy produkujące leki homeopatyczne nie chcą zarabiać więcej i być dofinansowane przez publiczną służbę zdrowia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. :smile: Nie wiem, co tu udowadniać, skoro jest udowodnione. Poza tym, nie wiem czy to taka prosta sprawa-bo homeopatia leczy tak, że nie stajesz sie pacjentem do końca życia. I gdzie tu biznes? A farmakologia właśnie tak. Zatem, byłaby to spora konkurencja dla nich, więc tu może leżeć problem. Farmakologia stosuje praktyki monopolistyczne a dowodem jest ostatnia sprawa w sądzie zgłoszona przez bodajże Rzecznika Praw Pacjenta.

W Anglii np homeopatia jest refundowana, a sądzę, że to te same firmy co w Polsce. Także jeśli badania są warunkiem, to takie muszą być zrobione. Także obstawiam, że problem leży po stronie koncernów farmaceutycznych. Tak jak z paliwem na wodę albo inne ekologiczne patenty-są, działają, badania są a nie ma na rynku-dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. :smile: Nie wiem, co tu udowadniać, skoro jest udowodnione. Poza tym, nie wiem czy to taka prosta sprawa-bo homeopatia leczy tak, że nie stajesz sie pacjentem do końca życia. I gdzie tu biznes? A farmakologia właśnie tak. Zatem, byłaby to spora konkurencja dla nich, więc tu może leżeć problem. Farmakologia stosuje praktyki monopolistyczne a dowodem jest ostatnia sprawa w sądzie zgłoszona przez bodajże Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Badania skuteczności w medycynie polegają na przeprowadzeniu prób z placebo, lekarz nie wie czy daje placebo czy lek, potem skuteczność jest porównywana. Nie musisz nawet wiedzieć jak lek działa żeby przejść te próby, jedynie ważna jest skuteczność mówię o takim dowodzie. Jednocześnie taki dowód sprawia, że lek staje się częścią medycyny konwencjonalnej bo to jest jedyna różnica między konwencjonalną i niekonwencjonalną medycyną.

 

Farmakologia stosuje praktyki monopolistyczne a dowodem jest ostatnia sprawa w sądzie zgłoszona przez bodajże Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Nijak to co napisałaś wydaje się związane z tematem, dlaczego piszesz takimi ogólnikami?

 

W Anglii np homeopatia jest refundowana, a sądzę, że to te same firmy co w Polsce. Także jeśli badania są warunkiem, to takie muszą być zrobione.

 

Nie gdyby przeszły badania o których mówię to by były częścią "normalnej" medycyny i wszędzie by były refundowane.

 

Także obstawiam, że problem leży po stronie koncernów farmaceutycznych. Tak jak z paliwem na wodę albo inne ekologiczne patenty-są, działają, badania są a nie ma na rynku-dlaczego?

 

To, że jest patent to nie znaczy, że działa. Jak wierzysz w to, że nie ma rynku na samochody napędzane wodą? Że nie ma nikogo bogatego kto nie ma złóż ropy i by nie był zainteresowany inwestycją w takie silniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest patent to nie znaczy, że działa. Jak wierzysz w to, że nie ma rynku na samochody napędzane wodą? Że nie ma nikogo bogatego kto nie ma złóż ropy i by nie był zainteresowany inwestycją w takie silniki?

Oczywiście, że są....ale po kiego inwestować w coś na wodę, wodą musi być tania....skoro jest ROPA. I koncerny będą blokować wszelakie projekty aut napędzanych inaczej...... easy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do struktury wody to rzeczywiscie ciekawa kwestia. Czytałam na ten temat. Tam, gdzie działy się w przeszłości nieciekawe wydarzenia, woda ma zmienioną strukturę na niewłaściwą. Mąż sie tym szerzej interesuje. ALe to fakt.
To jest głupie i nieprawda.

Cząsteczka wody to mały magnesik, przyłożysz do kubka z wodą pole magnetyczne, to może na moment wszystkie magnesiki ułożą się wzdłuż linii pola, ale gdy wyłączysz magnes, to woda ponownie zacznie poruszać się chaotycznie i nie ma na to żadnej siły. Pamięć wody to kolejna ściema.

 

O lekach homeopatycznych:

[videoyoutube=K2yrCpJF780][/videoyoutube]

One mogą leczyć tylko jako placebo, ale równie dobrze można wziąć łyżkę cukru i traktować ją jako lek.

Widziałem ostatnio skład leku homeopatycznego, ale niestety opisu żadnego z kilku składników nie udało mi się znaleźć w internecie, więc ciężko stwierdzić co to jest i ile tego w tym leku się znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest patent to nie znaczy, że działa. Jak wierzysz w to, że nie ma rynku na samochody napędzane wodą? Że nie ma nikogo bogatego kto nie ma złóż ropy i by nie był zainteresowany inwestycją w takie silniki?

Oczywiście, że są....ale po kiego inwestować w coś na wodę, wodą musi być tania....skoro jest ROPA. I koncerny będą blokować wszelakie projekty aut napędzanych inaczej...... easy.

 

Po tego, że zarobisz na produkcji samochodów, nie wszyscy bogaci mają złoża ROPY, boże pomyśl trochę. Firmy to nie jest monolit który dba o wspólny interes, różne firmy mają różne interesy. Nikt nie wyjaśnił jak te koncerny mogą blokować te projekty, dlaczego koncerny nie zablokowały biopaliw jak mają taką kontrole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk, a może TY pomyśl trochę...a ile aut jeździ na tych biopaliwach? Dlaczego nie jeździ więcej aut skoro te paliwa są tańsze i bardziej przyjazne środowisku ? Ktoś to blokuje..... pewnie, ze nie wszyscy bogaci mają złoża ropy - tylko ci którzy się liczą na rynku ją mają, i oni nie pozwolą by ropa straciła swoją "pozycje" na świecie......

 

-- Pn kwi 11, 2011 2:36 pm --

 

One mogą leczyć tylko jako placebo, ale równie dobrze można wziąć łyżkę cukru i traktować ją jako lek.

A to ciekawe... że lek na kaszel - działający jak placebo - DZIAŁAŁ nawet jak nie wierzyłam w jego skuteczność..... co więcej działa na dzieci które nie zdają sobie sprawy co to placebo i skutek psychologiczny leczenia nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk, a może TY pomyśl trochę...a ile aut jeździ na tych biopaliwach? Dlaczego nie jeździ więcej aut skoro te paliwa są tańsze i bardziej przyjazne środowisku ? Ktoś to blokuje..... pewnie, ze nie wszyscy bogaci mają złoża ropy - tylko ci którzy się liczą na rynku ją mają, i oni nie pozwolą by ropa straciła swoją "pozycje" na świecie.....

 

Nie są tańsze tylko dużo droższe, większość ceny benzyny to podatki, poza tym nie ma wystarczająco miejsca żeby sadzić rośliny wykorzystywane do biopaliw, ceny ropy się zmieniją i tak kiedy ceny ropy rosną to więcej się produkuje biopaliw jestem ciekaw jak dokładnie te koncerny które nie mogą powstrzymać duzch podatków nakładanych na paliwo/rope ani dofinansowywania przez różne państwa biopaliw nie pozwalają na to żeby biopaliwa miały coraz większą część rynku co się teraz dzieje, czekają pewnie z tym swoim planem na jakiś kulminacyjny moment.

 

 

O boże na jakim rynku? Na rynku produkcji samochodów? Co producenta samochodów obchodzą zyski kogoś innego które ma na sprzedaży ropy?

 

One mogą leczyć tylko jako placebo, ale równie dobrze można wziąć łyżkę cukru i traktować ją jako lek.

A to ciekawe... że lek na kaszel - działający jak placebo - DZIAŁAŁ nawet jak nie wierzyłam w jego skuteczność..... co więcej działa na dzieci które nie zdają sobie sprawy co to placebo i skutek psychologiczny leczenia nim ;)

 

Branie pigułek ma efekt placebo nawet jak nie wierzysz w ich skuteczność, zresztą jestem ciekaw po co byś brała leki jakbyś myślała, że one nie mogą być skuteczne. Nie trzeba wiedzieć co to placebo, żeby mieć efekt placebo lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk,

O boże na jakim rynku? Na rynku produkcji samochodów? Co producenta samochodów obchodzą zyski kogoś innego które ma na sprzedaży ropy?

Pewnie, :lol: co go obchodzą......... nie dogadamy się jak widać.

 

Nie trzeba wiedzieć co to placebo, żeby mieć efekt placebo lol.

Ty dalej mnie nie rozumiesz, ale jak widać muszę napisać baaardzo prosto to o co mi chodzi:

Zdarza się, że placebo pomaga pacjentom, którym nie można podać właściwego leku. Jeśli nie w sposób bezpośredni, to pośredni, przez poprawę stanu psychicznego.

Natomiast zdarza się, ze leki homeopatyczne podaje się dzieciom które nie wiedzą że w ogóle dostają leki - czaisz czy nie bardzo??? I one zdrowieją, czują się lepiej....

 

zresztą jestem ciekaw po co byś brała leki jakbyś myślała, że one nie mogą być skuteczne

Jak się bierze 15 lek na daną chorobę i nie działa, to się przestaje wierzyć w skuteczność leków.... czasem wykraczasz poza granice własnego toku myślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boże na jakim rynku? Na rynku produkcji samochodów? Co producenta samochodów obchodzą zyski kogoś innego które ma na sprzedaży ropy?
Pewnie, :lol: co go obchodzą......... nie dogadamy się jak widać.

 

Bo nie dajesz żadnej odpowiedzi, jak to możliwe, że nikt nie chce zainwestować w silnika na wodę na których by zrobił miliardy i jak to jest możliwe, że żadna fabryka która ma interes w sprzedaży samochodów by nie chciała ich produkować chociaż by schodziły jak woda.

 

Nie trzeba wiedzieć co to placebo, żeby mieć efekt placebo lol.

Ty dalej mnie nie rozumiesz, ale jak widać muszę napisać baaardzo prosto to o co mi chodzi:

Zdarza się, że placebo pomaga pacjentom, którym nie można podać właściwego leku. Jeśli nie w sposób bezpośredni, to pośredni, przez poprawę stanu psychicznego.
Natomiast zdarza się, ze leki homeopatyczne podaje się dzieciom które nie wiedzą że w ogóle dostają leki - czaisz czy nie bardzo??? I one zdrowieją, czują się lepiej....

 

To nie jest to samo co napisałaś wcześniej, a czy tak się zdarza to ja wiem jak zwykle piszesz ogólnikami, dzieci też zdrowieją z kaszlu bez podania żadnych leków więc bez porównania statystycznego jak można zweryfikować taką informację?

 

zresztą jestem ciekaw po co byś brała leki jakbyś myślała, że one nie mogą być skuteczne
Jak się bierze 15 lek na daną chorobę i nie działa, to się przestaje wierzyć w skuteczność leków.... czasem wykraczasz poza granice własnego toku myślenia?

 

Nie czytać w myślach jeszcze nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe... że lek na kaszel - działający jak placebo - DZIAŁAŁ nawet jak nie wierzyłam w jego skuteczność..... co więcej działa na dzieci które nie zdają sobie sprawy co to placebo i skutek psychologiczny leczenia nim
Bo to na pewno było takie lepsze placebo, nowej generacji. :great::mrgreen:;)

 

Jest jeszcze taka opcja, może do tych "leków" dodawane są jakieś ekstrakty z ziół, żeby lek nie był czystą wodą i to leczy, a nie sam "lek". Dobra, poddaje się, nie wiem, jak to działa, czy działa i nic mnie to nie interesuje. :smile:

 

Co do teorii spiskowych dot. silników na wodę, to niestety obawiam się, że to nie jest takie proste, też kiedyś chwytałem takie teorie, ale tak, jak pisze Borsuk ciężko mi uwierzyć, że wszystkie firmy świata się skrzyknęły i blokują technologię.

 

Myślę, że przyszłością napędów w samochodach i nie tylko będą ogniwa paliwowe na bazie wodoru (tylko skąd czerpać energię do wyprodukowania wodoru), albo na bazie alkoholu, bo biopaliwa nie opłacają się z tego względu, że przez biopaliwa już teraz ceny żywności w biednych krajach są bardzo wysokie, tereny uprawne są ograniczone.

Tak czy owak mamy raczej przerąbane na dzień dzisiejszy, bo ropa się kończy, podobno już minęliśmy połowę wszystkich zasobów, teraz z górki, a potrzeby są coraz większe. Ale to nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe, że nikt nie chce zainwestować w silnika na wodę

Bo ludzie trzymający łapę na koncernach naftowych, blokują taką możliwość. Bo nikomu na dłuższą metę by się to nie opłaciło.....bo cenę ropy można podnosić i podnosić bez końca ..natomiast wody nie.

 

ps. Mega offtop robimy, Może czas zakończyć tą dyskusję bo chyba nie dojdziemy do porozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Amon_Rah'a

Ale chyba oboje zgadzamy się, ze homeopatia z okultyzmem wspólnego nic nie ma
Ja się duchów nie boję. ;)

Kiedyś widziałem katolicki plakat z "złymi" znakami, typu krzyżyk, tęcza, pacyfa, wg. tego plakatu te znaki, a było ich tam bardzo dużo sprowadzają na złą drogę, mnie już nic nie zdziwi, ludzie fanatycznie-religijni wszędzie widzą szatana, a że uparli się na leki homeopatyczne, who cares? Sami nie wiedzą o co im chodzi, nie rozumieją, że to co robią jest po prostu zabawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe, że nikt nie chce zainwestować w silnika na wodę

Bo ludzie trzymający łapę na koncernach naftowych, blokują taką możliwość. Bo nikomu na dłuższą metę by się to nie opłaciło.....bo cenę ropy można podnosić i podnosić bez końca ..natomiast wody nie.

 

ps. Mega offtop robimy, Może czas zakończyć tą dyskusję bo chyba nie dojdziemy do porozumienia.

 

Sorry ale nadal nie rozumiem jak na dłuższą metę by to było nieopłacalne dla kogoś bogatego kto nie ma złóż ropy, albo dla fabryki produkującej silniki/samochody której właściciel też nie ma złóż ropy. Co ma konkretnie osoba nie mająca złóż ropy z tego, że cena ropy idzie do góry? Problem jak z tym mam jest taki, że traktujesz ekonomie jakby należała do jednej osoby z jednym interesem, kiedy w rzeczywistości jest to wielu ludzi z różnymi interesami. Jak koncerny paliwowe by mogły blokować taką możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh więc jak konkretnie te koncerny naftowe powstrzymują ludzi którzy nie są jej częścią żeby nie inwestowały w silnik na wodę?

 

Czemu jak koncerny naftowe mają taką kontrole decydują się budować samochody z silnikami w których można używać biopaliw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Amon_Rah'a
Ale chyba oboje zgadzamy się, ze homeopatia z okultyzmem wspólnego nic nie ma
Ja się duchów nie boję. ;)

Kiedyś widziałem katolicki plakat z "złymi" znakami, typu krzyżyk, tęcza, pacyfa, wg. tego plakatu te znaki, a było ich tam bardzo dużo sprowadzają na złą drogę, mnie już nic nie zdziwi, ludzie fanatycznie-religijni wszędzie widzą szatana, a że uparli się na leki homeopatyczne, who cares? Sami nie wiedzą o co im chodzi, nie rozumieją, że to co robią jest po prostu zabawne.

Czemu nie rozumieją? Ich system wierzeń jest wewnętrznie spójny. Już większy problem bym widział w tym że wierzą w niewidzialnego czarodzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jest zupełnie niespójny, ale to temat morze. Światopogląd religijny (w tym wypadku katolicki/chrześcijański) ma bardzo dużo luk pomimo tego, że wierzący są mistrzami naginania faktów, informacji biblijnych, interpretacji, nauki, historii, itd. do swojej wiary, to mi nie raz i nie dwa udało się zagiąć osobę mocno wierzącą, już tego nie robię, bo burzenie światopoglądów nie jest właściwe, jeśli ktoś całe swoje życie buduje na wierze, to burząc jego światopogląd wyrządza się takiej osobie krzywdę, tak myślę.

 

-- 12 kwi 2011, 18:25 --

 

Ok, trzymajmy się zasad. Oglądał ktoś ten filmik z J. Randim o homeopatii? Co o tym sądzicie? Przekonało was, a jeśli nie to dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę Wam przekazać oficjalne stanowisko środowiska medycznego w Polsce :mrgreen: "nie ma żadnych prac naukowych, popartych badaniami empirycznymi, które potwierdzałyby faktyczne działanie, na poziomie fizjologicznym, preparatów homeopatycznych" lub podobnie. efekt placebo naturalnie występuje, ale musisz wierzyć w działanie leku. jednak dobrze, że homeopatia istnieje, bo większość przechodzonych infekcji nie wymaga podawania leków. są nawet niewskazane, zbijają reakcję broniącego się organizmu, więc lepiej napić się roztworu nieistotnej ilości jakiejś substancji niż zbijać gorączkę faktycznymi lekami i wydłużać proces zdrowienia. dlaczego ludzie biorący leki homeopatyczne na przeziębienia zdrowieją szybciej? zwyczajnie nie powstrzymują odpowiedzi organizmu, jak się to dzieje w przypadku leków przeciwgorączkowych i szybciej możesz wyjść na dwór żeby złapać kolejną bakteryję lub innego wirusa. większości infekcji nawet nie rejestrujemy - odpowiedź immunologiczna szybko powstrzymuje dalszy rozwój choroby. gorzej jeśli bierze się leki homeopatyczne, a faktycznie jest konieczność zbicia gorączki, inaczej mózg ewentualnego denata się ugotuje. wybaczcie mi, ale nie czytałem całego tematu, więc mogę Was nudzić i robić powtórkę. a żeby pozostać w zgodzie z tematem, to leki homeopatyczne (same w sobie), nie mają nic wspólnego z Waszym duchem, jeśli w takowego wierzycie :) sam dostawałem jako dziecko te roztwory i faktycznie choroba przechodziła, ale w takim samym czasie jak w przypadku niebrania leków. byłem grzecznym dzieckiem mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×