Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Rosa26, Ciągle posiłkujesz się pismem świętym bądź tym co napisali jacyś duchowni, a gdzie własne zdanie, właśnie dlatego nie podobają mi się religie bo tylko nakazują i zakazują a swoje własne przemyślenia nic nie znaczą. Co mnie obchodzi to co napisał jakiś człek z bliskiego wschodu 2 tysiące lat temu jeżeli w ogóle to napisał a nie wymyślił to kościół i inni interpretatorzy.

 

Akurat fakt autentyczności Pisma jest potwierdzony, ale prosze poryć i samemu poszukać za nim się nabierze absolutnej pewności, że zostało przez kogoś wymyślone.

 

Moje własne zdanie jest takie, że ufam Jemu. Że przyjmuję co mówi. Podałam w linkach odpowiedzi, szeroko z resztą uzasadnione, na pytania. Pisałam już. Nie wierzę ślepo księżom, duchownym. Czy to jest moja wina, ze obecnie ksieża sa pośrednikami? No nie moja... Zbadałam temat za nim postanowiłam stanąć tu gdzie stoję. Mnie argumenty jakie znalazłam przekonały. Was nie muszą. Nie piszę po to aby kogoś do czegoś przekonać.

Gdzie masz swoja drogą w chrześcijaństwie nakaz? Masz wolną wolę. Olałeś ten "nakaz". Czy ktoś Cię nęka, zmusza do czegoś? Nie. Więc gdzie masz nakaz? Też kiedyś tak to widziałam. Na logikę nie masz nakazu. Sam podejmujesz czy chcesz przestrzegać zasad jakichś czy nie. Życie bez zasad jest do dupy. Człowiek sam zawsze będzie błądził. Takie jest moje zdanie. O tym, ze one nie muszą być wygodne dla nas aby były dobre nie będę się powtarzać, bo kilka razy o tym wspomniałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zgadzam się z tym co kiedyś powiedział R.Dawkins, co by o nim nie sądzić jako naukowcu i człowieku, że strasznie go irytuje, że niektórzy ludzie nie potrafią dyskutować o Bogu- jako ABSOLUCIE- na płaszczyźnie metafizyczno-ontologiczno-aksjoepistemologicznej abstrahując, w oderwaniu od teologii (która niejako narzuca odgórnie prawdziwość prawd objawionych), dogmatów, doktryny swojego wyznania, tylko wciąż w kółko i w kółko wałkowane są te same miałkie argumenty. Nudne to jest, dlatego do tego wątku rzadko zaglądam, a dysputy religijne toczę gdzie indziej.

 

No ale skoro forum dźwiga moje wywody, to Twoje też udźwignie. Przynajmniej się papier nie marnuje.

 

A uważasz, że powierzchnia serwerowa jest za darmo?! :lol:

 

Podałam parę dowodów świadectw bez teologicznych wywodów i też nic nie dało...

Jak to się mówi - jak ktoś chce, zawsze znajdzie drogę, jak nie chce, znajdzie wymówkę. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa26, no wiesz, teraz to pojechałaś od seksu bezślubnego do zabijania ludzi...nie sądzisz, że to trochę inny kaliber szkodliwości ?

 

Najbardziej dosadny z cytatów. "łoże nieskalane" - oznacza czystość pod kazdym mozliwym względem
Dokładnie, też uważam, że pościel dobrze jest prać regularnie. :D

 

A czyje to są słowa? Prorocy i uczniowie zawsze głosili w imię Boga. Nie jednokrotnie to mówili.
Ja też jestem prorokiem i Bóg przez mnie przemawia, wierzysz mi, że Bóg mnie wybrał?

 

Czy akurat fakt, że w tych wersetach nie ma imienia Jezus oznacza, że pokątnie powiedzieli coś wbrew Jemu? Bez sensu.
Co jest bez sensu? Twierdzić, że Jezus czegoś zabraniał i jako dowód tego zakazu przytaczać słowa ludzi podających się za wyrazicieli woli jezusa? zgadzam się, bez sensu. ;)

 

Zgodnie z Ewangelią są powołani do reagowania na zło.

Mam poprosić o cytaty?

 

Czy Ty jak widzisz osobę, która leje psa albo dziecko, mówisz - to nie moja sprawa i nie mój aspekt zycia. Ja nie używam przemocy, wiec jestem czysta.
I znów zmieniamy kaliber...z zabaw seksualnych na znęcanie się nad innymi...A tak w ogóle, ja akurat popieram jak najbardziej przemoc wypadkach np. obrony własnej. :)

 

Siedząc cicho przyzwalasz na czyjąś krzywdę i jesli księża przejdą bez słowa obok grzsznego postępowania,

Od kiedy to grzeszny, jest równoważnym zamiennikiem słowa szkodliwy?

 

ps Ja tu widzę co najmniej jeden szkodliwy wpływ religii na @Rosę - zamiast uczyć się teraz stomatologi, gada ze mną o seksie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps Ja tu widzę co najmniej jeden szkodliwy wpływ religii na @Rosę - zamiast uczyć się teraz stomatologi, gada ze mną o seksie. :mrgreen:

 

Dzięki, roześmiałam sie przynajmniej ;) . Grunt to dystans do dyskusji ;)

 

Czy ciężkość czynu musi być taka sama? Zawsze czyn jakikolwiek odbija się echem dalej, dobry, zły, zgarszający. To oczywista oczywistość. Posłużyłam się takim przykąldem, żeby zobrazować co mam na myśli. Jjesteśmy ludźmi myślącymi w końcu. Każdy moze to sobie przełożyć .

 

Cytaty? Ależ proszę ;)

1Ptr2,9 Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem

świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was

powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;

2,10 wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym,

dla was niegdyś nie było zmiłowania, ale teraz zmiłowania dostąpiliście.

 

Dz. 8,3 A Saul tępił zbór; wchodził do domów, wywlekał mężczyzn i niewiasty

i wtrącał do więzienia.

8,4 Wszakże ci, którzy się rozproszyli, szli z miejsca na miejsce

i zwiastowali dobrą nowinę.

 

Flp.1,14 a większość braci w Panu nabrała otuchy z powodu więzów moich

i zaczęła z większą śmiałością, bez bojaźni, głosić Słowo Boże.

 

 

I co do tego: Ja też jestem prorokiem i Bóg przez mnie przemawia, wierzysz mi, że Bóg mnie wybrał?

Mar.16,20 Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał

ich słowo znakami, które mu towarzyszyły.

 

Mat. 28,16 A jedenastu uczniów poszło do Galilei, na górę, gdzie im Jezus

przykazał.

28,17 I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali.

28,18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest

wszelka moc na niebie i na ziemi.

28,19 Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je

w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

28,20 ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto

Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.

 

Tym samym masz odpowiedź do czego zobowiązuje katolika sakrament bierzmowania.

Od kiedy to grzeszny, jest równoważnym zamiennikiem słowa szkodliwy?

 

A czym jest grzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunkowo niedawno po psychodeliku miałem ciekawe doświadczenie mistyczno-duchowe (aka pogawędka ze Stwórcą), ale tu już pozostaje pytanie czy był to jedynie efekt aktywacji układu CB1/CB2, blokady kanałów wapniowych typu N, zmniejszonego uwalniania acetylocholiny i glutaminianiu w hipokampie i NE w części sympatycznej ANS (czyli czysta neurobiologia) czy jednak "Boży krzak" zadziałał jako katalizator i zogniskował "duszę" na odbiór kosmicznej energii- tu już puszczam wodze fantazji. ;) Opcja nr.2 w myśl doktryny KKK raczej nie wchodzi w rachubę, bo purpuraci uważają, iż magiczne krzaki są be. Choć nie przeszkadza im to do celów rytualnych używać C2H5OH, a apostołowie szamali wg. źródeł historycznych Peganum harmala L., aż miło. Ale jetodika to by zapewne zainteresowało. Swoją drogą to doświadczenie sprawiło, że na wykresie wiary/nie-wiary przesunąłem się z de-facto ateisty(ateisty pozytywnego) na ateistę agnostycznego albo agnostyka ateistycznego- różnie się to nazywa. Antyteistą nadal jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciężkość czynu musi być taka sama? Zawsze czyn jakikolwiek odbija się echem dalej, dobry, zły, zgarszający. To oczywista oczywistość. Posłużyłam się takim przykąldem, żeby zobrazować co mam na myśli. Jjesteśmy ludźmi myślącymi w końcu. Każdy moze to sobie przełożyć .
No tak, czyli na razie ja się dowiedziałam, że seks bezślubny szkodzi.. a dlaczego? bo zabójstwo też szkodzi... ;)

 

I w tych cytatach, to ja znowu nie widzę nic, co by przemawiało na korzyść księżowskiej aktywności czy to w dziedzinie regulacji prawnych czy przymuszania kogokolwiek w jakiekolwiek sposób do przestrzegania zasad wyznaczonych przez ich religię.

 

Mar.16,20 Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał

ich słowo znakami, które mu towarzyszyły.

O! to o mnie. Wierzysz mi?

 

A czym jest grzech?
np seks bez ślubu to podobno grzech, co nijak nie przekłada się na szkodliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, czyli na razie ja się dowiedziałam, że seks bezślubny szkodzi.. a dlaczego? bo zabójstwo też szkodzi... ;)

 

Czy na prawdę szkodliwość czynu musi być tu i teraz natychmiast widoczna? Teraz to już są jakieś jaja. Trzeci raz nie wkleję linku do genialnego wg mie wytłumaczenia szkodliwości seksu przed ślubem. Każdy może sobie przejść kilka postów wyżej i przeczytać.

 

Ksiądz to tak jak dawny uczeń Jezusa prorok itd...

Myślę, ze większość rzeczy zostało powiedziane i przegadane wszystko. Właściwie cytaty z Pisma mnie też dawniej nie przekonywały. Przekonała mnie natomiast postać Ojca Pio. Po zapoznaniu się z jego osobą, życiorysem i historią jakoś mi się poukładało wszystko w całość. Nie śmiem już wątpić i więcej pytań nie mam.

Może po prostu każdy musi znaleźć to co jego przekona.

Przypomnę jednak, że nigdy namacalnie nie udowodnimy istnienia Boga, ponieważ nie jest to wykonalne. Można zyskać pewność, ze On jest. Ale jak... to jak pisałam, każdy ma inną drogę do tego. I dodam jeszcze, ze Bogu wcale nie chodzi o ślepąwiarę w Niego. On chce abyśmy uwierzyli przede wszystkim rozume, nie na ślepo. Więc lepiej, ze ktoś ma wątpliwości i drąży, to w sumie jest dobry znak ;) Co by nie powiedzieć są to poszukiwania bardziej lub mniej swiadome.

 

Ja pytałam nie o orzykład który podałam, tylko o to jak Ty rozumiesz grzech. Co zawiera to słowo, co oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale żadnej misji mi nie dał ani nie mianował wybrańcem, chciał tylko pogawędzić po ziomalsku i kazał mi się ogarnąć. Zresztą cichosza psycholewaki, bo Was porazi gniew Boży od mojego nowego kumpla. :mrgreen: Poza tym wyznaję zasadę (nie pamiętam kto jest autorem)- "Boże, chroń mnie przed ludźmi, którzy myślą i żyją w przeświadczeniu, że wypełniają Twoją wolę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wyznaję zasadę (nie pamiętam kto jest autorem)- "Boże, chroń mnie przed ludźmi, którzy myślą i żyją w przeświadczeniu, że wypełniają Twoją wolę".

 

Fakt, tacy ludzie potrafią być okrutni. Sam Bóg o nich wspomina i o ich poczynaniach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szatan wszystkich was wyjebie w te katolickie spleśniałe dupska

 

Ja tam nie wiem jak doktryna KKK zapatruje się na upodobania i preferencje seksualne Lucka (Lucyfera jak kto woli) i czy lubi seks analny metafizyczny,międzygatunkowy pomiędzy upadłymi serafinami/archaniołami, a ludźmi, ale tak sobie myślę... że jak taki Lucek albo jego przydupasy(jakiś Abaddon, Azazel, Beelzebub, Nergal czy inny pierun) Cię opęta/ją to są *w Tobie*, *wchodzą w Ciebie*, *gwałcą Cię* na płaszczyźnie psychiczno-duchowej, no ale co kto lubi, każdemu inna pieszczota. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonała mnie natomiast postać Ojca Pio. Po zapoznaniu się z jego osobą, życiorysem i historią jakoś mi się poukładało wszystko w całość. Nie śmiem już wątpić i więcej pytań nie mam.

Ojciec Pio był takim pijakiem, że jak się najebał to tak się rozpierdalał po pokoju, że wszyscy modlili się żeby przeżył tą batalię z demonami,

nie stronił też od zabaw z młodzieńcami, miał stały deal z aptekarzem u którego zakupywał substancję, która nie pozwalała ranom się goić, to ogólnie dostępna wiedza z tamtego okresu, większej oszukańczej kurwy od Pio to z gromnicą szukać

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szatan wszystkich was wyjebie w te katolickie spleśniałe dupska

 

:shock: spałętany jest Twój duch chłopcze, zmówię koronkę do bożego miłosierdzia o ukojenie Twojego cierpienia. tu potrzeba egzorcysty... dobrego egzo-pchnięcia krucyfiksem:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bena tutaj nie ma

 

Halo? To kto przy telefonie? Legion- nas jest wielu - czy coś w ten deseń? Tylko nie szwargotaj po niemiecku rogaty pajacu, bo miałem dwóję w ogólniaku z niemca i nie zczaję ocb. A, i forum mi nie zabrudź siarką, bo Cię spotka gniew Admina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosa26, nie musi być, może być odległe widoczna. Nie chce mi się grzebać po jakiś linkach, to jakiś problem dla Ciebie żeby to streścić w dwóch zdaniach , jakie to negatywne konsekwencje niesie za sobą uprawianie seksu bezślubnego? co to jest? tylko konkrety, a nie lanie wody z dupy ..choroby weneryczne się wówczas szerzą bardziej czy ciąże pozamaciczne?

 

Ksiądz to tak jak dawny uczeń Jezusa prorok itd...
Widzę, że uwierzyłaś na słowo.... A mi też wierzysz? w jednym i drugim wypadku szczerze współczuję.

 

Ja pytałam nie o orzykład który podałam, tylko o to jak Ty rozumiesz grzech. Co zawiera to słowo, co oznacza?
Jak to co? każde świadome i dobrowolne złamanie zasad wyznaczonych do przestrzegania przez szamanów religijnych, czyli nic innego jak środek do prania mózgu ciemnemu ludowi. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałam nie o orzykład który podałam, tylko o to jak Ty rozumiesz grzech. Co zawiera to słowo, co oznacza?
Jak to co? każde świadome i dobrowolne złamanie zasad wyznaczonych ludziom do przestrzegania przez szamanów religijnych.

 

Ja bym to nieco zmodyfikował- "każde świadome i dobrowolne złamanie zasad wyznaczonych ludziom do przestrzegania przez szamanów religijnych (kapłanów) poprzez myśl, słowo, czyn lub brak czynu (grzech zaniechania)". Ale generalnie trafna definicja, zahaczająca o sedno problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×