Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie ,

Zmieniłem login i awatar na taki bardziej charakterystyczny i przede wszystkim krótszy . Czasami logowałem się przez telefon żeby zobaczyć co na forum słychać i miałem dość tego klepania w klawiaturę a poza tym on-1971torun brzmiał jak jakiś szpieg z gazowni j-23 . Już myślałem ,że leki zaczynają dziłać w środę a tu dupa . W czwartek już tradycyjnie obudziłem się z cholernym lękiem , senny bez sił kompletnie i przerazony dniem. Do tego dochodzi ciągła kotłowanina mysli , która nie pozwala mi zrobić najprostszych rzeczy dobrze i ciągle te poczucie winy nie wiadomo za co i dlaczego ? Spoglądając rano w lustro widzę zmarnowanego , zmęczonego , brzydkiego faceta . Ile to jeszcze bedzie trwało , kurwicy już dostaję !!! Jeszcze te święta - wszyscy usmiechnięci , żartujący a ja siedzący jak na szpilkach w obecności ludzi z innej planety . Nie piłem juz chyba z pół roku i kusi mnie żeby się upić , zapomniec nie czuć tak jak czuję . Nie pije juz nawet kawy ponoć wzmaga leki , co jeszcze mam zrobić . Jaja sobie ogolić czy co.... Przepraszam ale jestem juz sflustrowany maksymalnie , tak mam żyć do końca moich dni ? Nie chce mi się gadać , iść do fryzjera , kupować prezentów , sexu , najlepiej zapadłbym się pod ziemię i tak wewątrz mnie jest taka pustka więc jakby mnie nie było to żadna dla mnie zmiana , Może dla najbliższych . Dzieciaki pewnie by długo nie doszły do siebie i pewnie nigdy by mi tego nie wybaczyły . Jak żyć żeby jakoś dalej żyć . Były on-1971torun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś efekty uboczne i kiedy minęły? I kiedy ten lęk minął? Czy teraz nadal go czujesz w pewnym stopniu?

Efetky uboczne to były nagłe napady leku, uczucie depersonalizacji, derrealizacji, niepokój i duże rozkojarzenie. Po około 2 tygodniach zaczęło być lepiej, ale tak faktycznie to po miesiącu dopiero czułem się naprawdę dobrze. Teraz lęku raczej nie odczuwam, a jeżeli takowy się zdarza, bądź czuję niepokój, to strzelam sobie pramolan i wszystko jest w porządku, choć od jakiegoś czasu nawet tego już nie potrzebuje, zacząłem sobie jakoś sam radzić z tym, bez dodatkowych 'dopalaczy' :)

 

 

Dave38, ja też na początku brałem Wellbutrin, potem stopniowo z niego schodziłem biorąc jednocześnie Zoloft, aż do zaprzestania. Co do mojej wypowiedzi dla miko84, to moja psychiatra stwierdziła, że te objawy początkowe mogły być związane właśnie z braniem jednocześnie wellbutrinu i zoloftu.

A i wezme pod uwage to co mówisz, bo picie faktycznie do szczęścia mi potrzebne nie jest, trakowałem je jako taka odskocznie raczej od tego wszystkiego. Bo lęków już co prawda raczej nie miewam, ale z depresji nie wyszedłem jeszcze. Czuję się zdrowo, ale jeszcze nie uleczony całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam kurację Zoloftem. Na razie trzeci dzień po 50mg rano. Do tego Ketral wieczorem i Depakine. Mam stwierdzony chad. Do końca nie jestem pewien czy to prawidłowa diagnoza. Na razie jest żle - zobaczymy jakie będą efekty przyjmowania Zoloftu

 

Dave38 - Twoje objawy przypominają mi moje. Jak byłem w depresji to przysięgałem nie pić. Po wyjściu z depresji nadużywałem. Po prostu praca ,spotkania itp

Mogłem dziennie, bez skutków ubocznych. Nie było lęków, byłem operatywny i szybki. Też postanowiłem że tym razem jak wyjdę z dołka to nie tknę alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie :D to prosze o informacje na temat leku :D bo sam zamiarzam o niego poprosic we wtorek i do tego chyba jeszcze fluanxol miko84, myslisz ze to dobre połaczenie bo nie ktorzy mowia ze fluanxol do sertraliny nie potrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no mimo, że fluoksetyna jest ssri z najmniejszą liczbą efektów ubocznych u mnie to nie daję rady jej brać. Mimo, że brałem już dość długo i efekty uboczne powinny się zmniejszać. Nie wiem, ale u mnie z czasem jakby ten lęk i efekty uboczne wcale nie malały. Bez silnego antagonisty 5-ht2 nie daję rady brać SSRI - najsilniejsza w tym względzie jest mianseryna/mirtazapina - jak biorę któryś z tych leków to jeszcze w miarę mogę brać SSRI. Branie samego SSRI nie wchodzi w grę - nasila mi lęki - boję się robić cokolwiek, wszystkie normalne rzeczy które wcześniej nie wywoływały lęku, teraz go wywołują. To cholernie głupie uczucie. Do tego jakby pogarszały moją depresję. Wydaje mi się, że moja depresja w dużej mierze bierze się z lęku - gdy ten jest silniejszy, nastrój jest gorszy. Natomiast antagoniści 5-ht2a/c - mianseryna/mirtazapina zmniejszają ten lęk/następuje poprawa w depresji. Nie chcę brać ich samych bo mimo ważnej roli rceptoró 5-ht2a/c w depresji, główną rolę odgrywają receptory 5-ht1a, a na te najlepiej działają leki z wychwytem serotoniny, czego sama mirtazapina/mianseryna nie ma. Dlatego raczej zostanę na mianserynie (chociaż wolałbym cyproheptadynę-ma tak samo silny blok 5-ht2, ale krótszy okres półtrwania, może rano nie będę taki "śnięty")+małe dawki fluoksetyny. Do tego spróbuję jeszcze lamotryginy. Nie wiem jak u Was ale u mnie (i u wielu innych osób) ten stabilizator ma wyraźne działanie antydepresyjne i to już od pierwszych dni. Myślałem, że to efekt placebo, ale odkładałem i efekt mijał. Pare takich prób i utwierdziłem się w przekonaniu, że jego działanie antydepresyjne (potwierdzane przez wiele osób) jest prawdziwe.

 

Moolik myślę, że to dobre połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miesiąc brania 100mg raczej nie pomógł. OD dzisiaj jestem na 150mg. 100mg rano i 50mg popoludniu. Myślicie ,że to pomoże:)?

Czy raczej jak 100mg nic nie dawalo to 150mg nie da nic również>?

 

Jedynie tyle dobrze,że nie miałem żadnych skutków ubocznych, jednak ja chciałbym poprawe stanu psychicznego, której narazie nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po tej dawce ,dostałem wene na pisanie wierszy. Oto 2 pierwsze teksy, oceńcie:D :

 

BEZ CIEBIE KOCHANIE , WYDAJE MI SIĘ ,ŻE NIE MA POWIETRZA NA ZIEMII:*

 

Jesteś jak liść przenikający przez promienie słoneczne, piękna, cudna i kochana:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie !

 

U mnie bez zmian - Wellbutrin właściwie nie działa , niedzielę przeleżałem i przespałem w polarze pod kołdrą , totalny paraliż , dobrze że zona jakoś tym razem ze zrozumieniem do tego podeszła , do tego doszły poranne mdłości , wmuszam w siebie tosta z dżemem żeby przełknąć tabletkę , od tygodnia zajebisty ból w tylnej części głowy w dolnej części nigdy wcześniej tego nie miałem , prawie 5 miesięcy na zolofcie i stoję w miejscu a , kto wie może i się nawet cofnąłem , do tego doczytałem ,że jest jazda z tą wenlafaksyną - boję się , nie wyobrażam sobie zeby bylo jeszcze gorzej , jak będzie to chyba jedyna opcja to szpital , ale tu w Toruniu jest okropny i ta świadomość , że zostawiam zonę z wszystkimi problemami i obowiązkami jeszcze bardziej mnie przytłoczy . Mimo wszystko w domu czuję się najlepiej . Panowie czy ktoś z Was był juz w szpitalu jak to jest ? Ja to widzę tak :tabletki i tak mogę brać w domu , terapia nie wiem czy w moim stanie coś da , może póxniej jak mnie do pionu doprowadzą , teraz to nawet mówienie sprawia mi trudności , wszystko ciężko przychodzi ale najgorszy jest ten pierdolony lęk . Miko ja myslę podobnie jak ty ,że jest to główny sprawca mojego ogólnego stanu . Dzis 0,5 mg xanaxu i pewnie do świat tak juz pojadę a po świętach zmiana , może trafiona choć jak to bywa przy depresji oczywiście czarno to widzę .

 

Rambo ! Nie wiem na podstawie czego stwierdzili Ci dwubiegunówkę i wiem że obecnie lekarze troche za szybko ja diagnozują , musisz się poobserwować , wiesz na czym polega choroba i to że jak się człowiek poczuje lepiej to nie oznacz od razu manii . Ja miałem jeden dzień jak sie lepiej poczułem i tez chodziłem cały w skowronkach , po prostu wraca Ci nadzieja , czujesz się silniejszy , chcesz to szybko wykorzystać i przełożyć w działanie, nadrobić ten smętny stracony czas , ale robisz to świadomie gorzej jak jest to poza twoja kontrolą . Trzymajcie się W toruniu sypie jak cholera K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dave który szpital jest okropny ? Psychiatryczny czy zwykły ?

Może zwiększ dawkę Zoloftu, poza tym bierz go rano, na noc to zabójstwo dla snu, przynajmnej dla mnie. Poza tym Przesypiasz większą część jego działania pod kątem doraźnym. Spróbuj może odstawić wellbutrin, u mnie taka mieszanka powodowała podobne efekty, tzn ja myślałem że do innego wymiaru się przenoszę ;/ Albo dołóż sobie do tego jakiś zwykły uspokajacz jak pramolan albo xanax(chyba, że palisz to nie, może nasilać lęki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatryczny oczywiście , Jak brałem zoloft w dzień byłem nie do życia , co do dawki zastanawiałem się własnie zeby spróbować 150 g . Z tymi fajkami to mnie zaskoczyłeś . Nie paliłem juz 15 lat i jak od czerwca zacząłem się juz tak bardzo źle czuć sięgnąłem chyba w tej desperacji po fajki i od czerwca palę . Nikotyna poprawia neuroprzekaźnictwo , dlaczego jakoś pólświadomie sięgnąłem po papierosa , choć wcześniej byłem zagorzałym przeciwnikiem . Myslicie że wellbutrin nasila lęki watpie , miał mnie aktywizować a jest zupełnie obojetny i tak za 3 dni mi sie kończy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×