Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Mi dawało. Czasami starczało 150, a czasami 200. By czuć się tak... na fali. Nie wiem czy to było działanie dopaminowe czy inne. Ogólnie było mi dobrze. Natomiast 50 to nie widziałem istotnej różnicy czy biorę czy nie.

Przy 100 już coś czułem. Ale ten miły efekt to tak właśnie 150-200 wymagał.

 

Acha i ma się większą łatwość w wykrzesaniu z siebie dużej siły fizycznej. Szaleństwa na rolkach czy pływanie stają się lżejsze.

 

 

Wujek - a u Ciebie nie było różnicy czy brałeś dużo czy mało?

 

PS. Piszę jak u mnie było i nie daję jakiejkolwiek gwarancji, że ktoś odczuje tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 200 byłem za bardzo rozdrażniony. 150 to tak ni w dupe ni w oko ;) Ogólnie sertraline przed odstawką uchronił Anafranil. Jakoś nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy tylko sertraline brać. Stabilności zero... No i wtedy 50 mg zaczeło smakować z 75 SR Anafranilu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, zrezygnowałes z lexapro ?? jak tam sertralina lepiej ?? jak bys mogł zdawac relacje jak na tym leku był bym Ci wdzieczny

 

dalej biore lexapro w dawce 20mg, z ktorego ewentualnie zrezygnuje albo zmniejsze dawke do 10mg, ale jednoczesnie boje sie brac 2 ssri na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwszy raz bierzesz Zoloft? Teoretycznie zwiększa się co ok. tydzień o dawkę 50. Skoro bierzesz combo to może lepiej uważaj i zwiekszaj o 0,25 co tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 pytania pierwsze ile ten lek kosztuje na P bo gdzies wyczytałem ze jest wyjatkowo tani a drugie czy ten lek jest dobry na ZOK czyli natretne mysli bo słyszałem ze pod tym wzgledem jest nawet lepszy od paroksetyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, To Twój pierwszy raz z sertraliną?

 

tak, pierwszy raz, to jeden z niewielu ssri ktorych nie probowalem.

 

[Dodane po edycji:]

 

zaqzax, to miłe prawda? Dalej jest jeszcze fajnie. Tzn. mi było.

 

czesciowo mile ale momentami drazniace, dlatego musze wziac 0,25mg Xanaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, Może to być ciekawy mix z Lexapro. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Z tym zwiększaniem dawek, to możesz to robić jak robiłeś jeśli objawy uboczne są dla Ciebie do zaakceptowania.

Ja brałem trochę inaczej. 3 tygodnie na dawce 50 i później zwiększałem jak nie było efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie i na Śląsku cena się waha w okolicach 6 zł/opak 50 mg... z tym, że Setaloft ma 30 tabletek, a np. Sertragen ma już 28... oba leki w przybliżonej cenie

 

ja się aktualnie czuję tak samo czy biorę, czy nie biorę... poza tą somatyzacją :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexapro na zwiekszonej dawce dalej nic i wyierajac miedzy sertralina a paroksetyna wybiore chyba sertraline zaqzax, ile płacisz za Zoloft na "P"

 

no jesli chodzi o to Lexapro 20mg to pobierz łącznie z 10 dni, jak nie poczujesz różnicy to olej.

ja kupuje zamiennik Setaloft (100mg) = 8zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×