Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, CU + Nerwica


Meention

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Założyłem konto kilka minut temu i chciałbym uzyskać informacje na temat mojego problemu. Na wstępnie chciałbym wspomnieć, że choruję na "Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego" (Colitis Ulcerosa). Choroba objawia się ostrą biegunką i pojawianiem się krwi w jelitach (w moim przypadku). Przyczyną choroby są różne czynniki m.in. stres, przetworzone jedzenie, używki itp. Nie palę papierosów, piję okazjonalnie, staram gotować się mało przetworzone produkty, nie spożywam tych co źle toleruję, ale... na co dzień chodzę znerwicowany. Do czego zmierzam?

Jestem przekonany, że w głównej mierze czynnikiem odpowiedzialnym za stan moich jelit jest przewlekły stres, który towarzyszy mi w różnym stopniu i w różnych sytuacjach życiowych. Ostatnio to sobie uświadomiłem, kiedy miałem bardziej niż zazwyczaj stresujący tydzień na uczelni. Pod koniec tygodnia pojawiła się krew w stolcu, mimo, że wcześniej się na to nie zapowiadało. 

Poza tym jestem ambitny, przejmujący się i potrafię dostać paraliżu podczas występu publicznego. Jak pomyślę o takiej stresującej dla mnie sytuacji, potrafi mnie błyskawicznie zakuć w brzuchu, dostaję biegunki, ziewam, zimno mi. Mam dziewczynę, znajomych, nie mam stanów depresyjnych. Cieszę się z życia, ale czuję trochę jakbym wchodził pod górkę z niepotrzebnym plecakiem naładowanym kamieniami. Chciałbym go zrzucić 🙂

Pytania do was:
1. Czy to objaw nerwicy albo coś w ten deseń?
2. Powinienem udać się do psychologa czy psychiatry?
3. Jakie polecacie leki bez recepty na uspokojenie? Takie leki pewnie same w sobie nie pomogą mi np. podczas występu publicznego, ale chciałbym chociaż czuć spokój przed stresującymi dla mnie wydarzeniami.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie moim postem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Moim zdaniem może być to objaw nerwicy wegetatywnej. Proponowałbym rozpocząć terapię u psychologa i zaopatrzyć się w wysoko przyswajalny magnez (cytrynian magnezu / mleczan magnezu + witamina b6). Ja obecnie korzystam z magne b6 forte(ma status leku nie suplementu, bez recepty, stosuj według ulotki) ale jestem w dużo gorszej sytuacji od Ciebie więc porównywanie skutków jego przyjmowania nie będzie miało za dużo sensu. Co do uspakajaczy bez recepty to zalecam pić trzy razy dziennie melisę i zakupić krople walerianowe.
Nie jestem lekarzem, głównie opieram się na własnym doświadczeniu więc moimi radami możesz się jedynie sugerować. To tyle ode mnie. Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×