Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana leku na natręctwa


nowy123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od prawie dwóch lat biorę Miravil 100 mg,dwie tabletki dziennie czyli 200 mg,niby natręctwa ustąpiły w znacznym stopniu ale mam straszne wachania nastroju,raz jest dobrze i cieszę się wszystkim a potem przychodzi okres gdzie nic mi się nie chce i czuje się fatalnie,czy to może być spowodowane tym lekiem? są jakieś inne leki na ten rodzaj nerwicy? a może dawka zbyt duża albo zbyt mała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 05:21, pawel12345 napisał:

Tutaj na forum są oddzielne tematy  o różnych rodzajach leków, również SSRI. Dużo czytania jest :). Ogólnie te leki to g**** , powoli zrobią z Ciebie zombie.

Bez przesady, leki nie zmieniają osobowości, człowiek nie staje się po nich kimś innym. Mają za zadanie wyciszyć, zredukować napięcie. Po co się męczyć, jeśli można chociaż odrobinę sobie pomóc lekami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wahania nastroju są ściśle związane z natręctwami. Przynajmniej w moim przypadku. Zażywam aktualnie Mozarin 200 mg (lekarz powiedział, że to maksymalna dawka dobowa tego konkretnie leku) i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z leczenia. Mało skutków ubocznych i nie są one zbyt uciążliwe.

Natomiast co do leków trzeba porozmawiać z lekarzem (domyślam się, że chodzisz do psychiatry skoro masz leki). Im więcej mu powiesz na temat Twoich odczuć co do leku, tym bardziej Ci pomoże. Dobór leków jest sprawą indywidualną i jeden lek będzie działał na Ciebie lepiej, drugi gorzej.

W dniu 1.11.2018 o 23:01, Ja84 napisał:

Bez przesady, leki nie zmieniają osobowości, człowiek nie staje się po nich kimś innym. Mają za zadanie wyciszyć, zredukować napięcie. Po co się męczyć, jeśli można chociaż odrobinę sobie pomóc lekami?

Zgodzę się z tym w 100%. Co do genezy chorób psychicznych sami lekarze nie są pewni jak dokładnie powstają i czasem potrzebna jest chemia, ale oczywiście psychoterapia nigdy nie zaszkodzi. I zrozumienie wśród najbliższych, a z tym bywa różnie....

Edytowane przez jamees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Ja dostałem,burę od doktorki.Kiedy mówiłem,o zmianie leku

Tak jak pisał KotJarosława zmień lekarza. Ja leczyłem się u 5 (oczywiście nie na raz, ale po kolei) i w 4 przypadkach lekarze Ci naprawdę chcieli pomóc i słuchali pacjenta. Niektórzy lekarze to wiesz... wydaje mi się, że nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji w jakiej znajduje się pacjent i nawet nie próbują dotrzeć do źródła problemów. Tylko proszki, proszki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam sytuację że faktycznie Miravil pomaga mi na natrętne myśli ale z drugiej strony codziennie odczuwam brak chęci do czego kolwiek,zamiast cieszyć się z ustąpienia natrętnych myśli i przestania robienia dziwnych rzeczy to ja ciągle mam jakieś wątpliwości i brak chęci,miał ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,jakiś czas było okej po pramatisie ale teraz znowu nie mam na nic chęci,kompletnie brak chęci do czego kolwiek,nic mnie nie cieszy,co dalej robić biorę 2 tableki dziennie czuje że się załamuje,myśli natrętne ustąpiły ale co z tego jak jestem w środku niespokojny i tak jak pisze nie mam na nic chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 05:13, nowy123 napisał:

Witam,od prawie dwóch lat biorę Miravil 100 mg,dwie tabletki dziennie czyli 200 mg,niby natręctwa ustąpiły w znacznym stopniu ale mam straszne wachania nastroju,raz jest dobrze i cieszę się wszystkim a potem przychodzi okres gdzie nic mi się nie chce i czuje się fatalnie,czy to może być spowodowane tym lekiem? są jakieś inne leki na ten rodzaj nerwicy? a może dawka zbyt duża albo zbyt mała?

 

Moja corka dostala na noc do tego promolan wycisza i pomaga zasnàć

Pewnie warto zmiejszyc juz dawke

Edytowane przez exodus!
połączono posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,mógłby ktoś polecić jakiś suplement diety na lepszy sen? obecnie przy braniu pramatisu mam koszmary senne które są praktycznie co noc,szukam czegoś co to złagodzi bo pramatis pomaga mi i nie chcę go zmieniać,zmieniałem dawki ale to nie pomaga,czy takie suplementy jak ten poniżej mogę stosować przy pramatisie?

https://allegro.pl/oferta/swanson-l-tryptofan-naturalny-antydepresant-sen-6164508509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×