Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompleks dziecka? Lęki? Nerwica?


Arus082

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Nie wiem zbytnio od czego zacząć więc zaczne od początku. W wieku 8 roku zycia gdy poszedłem do szkoły od razu byłem obiektem żartów, wysmiewań itp. A wszystko przez to, ze mam bardzo odstajace uszy. Ciągnie się to aż do teraz. Ostatnio jednak mój stan się pogorszył, czego dziś będąc w dużym gronie osób doświadczyłem. Nie potrafię przechodzić obok ludzi, znajomych lub zwykłych przechodniów... Jest to okropne uczucie. Mam wrażenie, że każdy kto przechodzi obok mnie w myślach mówi sobie "Boże, jak on wyglada paskudnie, jakie wielkie uszy" itp oraz słyszę jak głównie młodsze osoby przechodzące w grupach śmieją się ze mnie i to już bez skrępowania. Przechodzą i nagle fala śmiechu i jeden do drugiego "widziałeś te ogromne uszy?" i ciągle coś podobnego. Unikam przez to ludzi, nienawidzę być w jakiejś grupie osób bo dostaję paniki i nagle zakrywam uszy, cały drżę w środku... Nie wiem co to może być ale jest to paskudnie uczucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arus, Twoje problemy narosły na bazie Twoich kompleksów związanych z wyglądem. Jesteś przekonany, że inni koncentrują się na Twoich uszach, negatywnie Cię oceniają i zaczynasz wpadać w panikę i sam się dewaluować. W ten sposób spada Twoja samoocena. Zachęcałabym Cię do rozmowy z psychologiem/psychoterapeutą, byś mógł popracować nad poczuciem własnej wartości, byś w końcu przestał patrzeć na siebie wyłącznie przez pryzmat wielkości uszu. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×