Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obniżenie nastroju w nerwicy lękowej


dystymik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam diagnozę - dystymia i chciałem Was zapytać czy obniżenie nastroju może pojawiać się w "czystej" nerwicy lękowej?Jak rozpoznać, że to np. nerwica a nie dystymia?Teraz mimo leków przeciwdepresyjnych mam marny nastrój i miałem taki przez wiele wiele lat (odkąd biorę leki jest wyraźnie lepiej - choć nie idealnie, ostatnio nastrój znów mi "siadł" i czuję się tak jak przez całe lata zanim zacząłem brać leki). Z objawów somatycznych miałem kołatanie serca, problemy z przewodem pokarmowym (bóle brzucha), uderzenia gorąca oraz senność, ciągłe zmęczenie i problemy z koncentracją. Jednak mój lekarz mówi "nerwicy to pan nie ma". Pomóżcie :) proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przyjacielu. Kto postawił Ci diagnozę psychiatra ( z długości choroby wynika że tak ) czy lekarz POZ ( ...nerwicy to Pan nie ma..) ?

Myślę że nie tylko wsparcie farmakologiczne ale czasem przewartościowanie i zmiana życia pozytywnie wpływa na zaleczenie i przytępienie ostrości objawów chorobowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. O dystymii rozmawiałem z psychiatrą. Stwierdził "nerwicy to pan nie ma", wcześniej rozpoznał mi coś z zaburzeń lękowych, ale gdy do niego poszedłem brałem już leki przeciwdepresyjne i miałem wyraźnie lepszy nastrój. Teraz mam małe pogorszenie i w trakcie rozmowy powiedziałem, że podobnie czułem się przed lekami - na co padło stwierdzenie, że może jednak to dystymia. Generalnie rzecz biorąc pytam o to rozróżnienie bo z tego co wyczytałem dystymię leczy się znacznie dłużej (5-6 lat przyjmowania antydepresantów). A zatem czy jest możliwa nerwica lękowa z zupełnie dobrym nastrojem?Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:48 pm ]

Halo!Halo!Jesteście tam?Przecież chyba możecie mi napisać o swoich odczuciach i nastroju?Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lękowa jest mozliwa z dobrym nastrojem jednak nie cały czas. Ja na poczatku nerwicy nie miałam praktycznie W OGÓLE dobrego nastroju.Przejawiał się moze na 15 minut na cały dzien łącznie to zliczając.Ale od kąd chodze do psychologa i wiem ze to TYLKO nerwica (bo gdy uspokoilam sie ze to nie schizofrenia znacznie sie uspokoiłam) to nastrój sie lekko poprawił.A teraz gdy znalazłam to forum i wiem ze inny ludzie mogą przezyć TO SAMO co ja bo wczesniej sadzilam ze chyba mam cos z głowa, to dobry nastrój miewam dosc czesto.Mozna nawet powiedziec ze od paru dni prawie cały czas chociaz ataki lęku nie ustępują do końca.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nerwica i depresja mogą się ze sobą przeplatać.

 

ja tez na poczatku mialam straszna depreche, plakalam codziennie i wogole najchetniej nie wychodzilabym spod koldry. mysle ze to bylo spowodowane tym ze sie zle czulam: bole brzucha, glowy, nudnosci, trudnosci z oddychaniem, slabniecie.... i zaden lekarz nie mogl mi pomoc bo wszystkie badania byly w normie. dopiero jak trafilam do psychiatry i zaczelam przyjmowac leki depresja minela. zdiagnozowano mnie na zaburzenia depresyjno- lekowe z somatyzacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×