Skocz do zawartości
Nerwica.com

PILNE!!! Wysypka po Lamotrix


mercymona

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od półtora tygodnia przyjmuję lek Lamotrix, obecnie w dawce 50mg na dobę (2 x wieczorem). W nocy kilka godzin po wzięciu leku strasznie zaczęły swędzieć mnie stopy.

Dzisiaj pojawiła się swędząca wysypka- około 100 czerwonych plamek rozsianych na stopach, po wewnętrznej stronie rąk i po bokach nad biodrami. Róźnej wielkości, największa jest wystająca, jakby coś się tam zbierało. Czy ktoś z Was miał coś takiego? Co robić? Brać kolejną dawkę dziś wieczorem? Jest sobota, nie mogę skontaktować się z przychodnią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam siły pojechać do szpitala, położyłam się i zasnęłam z tego wszystkiego.

Do tego mam stan podgorączkowy- o 18 było 37,2. Teraz nie mierzę, bo brałam leki przeciwgorączkowe więc będzie przekłamanie.

Dodatkowo biegunki, dzisiaj to już kilka razy w ciągu dnia no i ten masakryczny ból głowy... Czy to normalne skutki uboczne tego leku (po Asertinie np. włosy wypadały mi garściami więc nie jestem wybitnie przewrażliwiona co do skutków ubocznych tego typu leków), czy ewidentnie coś jest nie tak?

Odstawianie na własną rękę chyba też nie jest najrozsądniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałam.

Czytałam też że 10% społeczeństwa jest uczulona na tę substancję.

Znalazłam również artykuł, gdzie dziewczyna przez wyżej wymieniony lek straciła włosy, paznokcie i wzrok w dużej mierze, a także zeszła jej cała skóra.

Moja rodzina mówi, że tragizuję, bo mam tylko czerwoną wysypkę, a nie pęcherze, jak w schorzeniach z linku.

Czyli mózg mam wyprany i nie wiem co robić...

Może ktoś spotkał się z reakcją alergiczną w lekkiej postaci lub sam ją przeszedł? Może trzeba to po prostu przetrzymać? Czy ewidentnie odstawić? Wizytę u psychiatry mam dopiero w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×