Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wzorzec Męskości


superb

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że według zasad społecznych prawdziwy mężczyzna nigdy niczego się nie boi, nigdy się nie smuci, z negatywnych emocji okazuje czasem tylko złość i nienawiść, radzi sobie z każdym problemem bez niczyjej pomocy, w wieku nastoletnim jest maczo albo koksem oraz pije hektolitry alkoholu. Każdy, kto nie spełnia przynajmniej jednego warunku, według "zasad społecznych" idealnego wzorca już nie stanowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze starych źródeł wiedzy na pewno łatwo dowiedzieć się, że narzekanie na obecne czasy i młodsze pokolenia to coś, co było 20, 50, 100 i więcej lat temu.

Typowe narzekanie, kiedy nie można się pogodzić z zastaną rzeczywistością i do niej dopasować dla własnego spokoju.

Wypluła Cię matka w danym momencie, więc w nim żyj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam od kilku (jednego od kilkunastu) lat 2 facetów, którzy wychowali się bez ojców. Jeden go fizycznie nie miał, drugi miał ale ciągle go nie było a relacje z żoną miał prawie zerowe. Obaj w stosunku do kobiet zachowują się skrajnie ulegle, nie chodzi tu o brak zdania czy brak osobowości ale oni zdają się nie wiedzieć jak mają z kobietą postępować jak się w ich życiu pojawia. Wpieprzali się (i zazwyczaj wpieprzają) w dziwne i zazwyczaj powalone znajomości lądując albo z jakimiś nimfomankami pieprzącymi się z kilkoma facetami na raz, albo z życiowymi frustratkami które przelewają z czasem na nich swoje frustracje życiowe.

 

Co ciekawe, taka postawa dotyczy tylko kobiet. Jakby zapomnieli o tym że kobieta to też dorosły człowiek, którego można opieprzyć jak działa na nerwy albo przesadza. To chyba jaka forma lęku separacyjnego albo strachu przed odrzuceniem. Na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Moim zdaniem pomoze:

 

-Wyznaczenie celow, co osiagnac

-Miec wyj*** co mysla inni(wiekszosc klamie lub udaje-a i z checia pociagna kogos w dol)

-Poserzanie swiadomosci

-Wiedza: na kazdy problem jest ksiazka

-Pozytywne afirmacje

-Uswiadamianie sobie wzorcow myslowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja też mogę się udzielić w Twoim wątku superb, to napisałabym, że mam podobne odczucia :D Ja też nie czuję się jak osoba w swoim wieku i w sumie mam problem z tymi 4 podpunktami.

Jednak nie na wszystko masz przecież wpływ, a to co możesz zmienić to właśnie robisz :-) I to się liczy, reszta jakoś sama się powinna ułożyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×