Skocz do zawartości
Nerwica.com

Liczba ludności w 2100 roku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Polska to taka Afryka 1. świata. Też się z nas nabijają w USA, czy UK. Słowo "murzyn" może w przenośni oznaczać niewolnika, sługę. Czy Polacy to nie tacy "murzyni", kiedy pracują na zachodzie?
Z Polaków można się nabijać z murzynów nie bo to już będzie rasizm, ale amerykański czy brytyjski pracodawca zwykle wolałby zatrudnić Polaka nawet z nie najlepszym angielski niż murzyna. Uważam że Afrykanie powinni zastać w Afryce może w końcu się tam coś polepszy choć 50-60 lat po wyzwoleniu od kolonializmu poprawy nie ma a czasem wręcz regres.

A jeśli ktoś ma ciemną skórę i urodzi się w Ameryce lub w Wielkiej Brytanii? To ma wracać do Afryki? Świat jest zbyt przemieszany etnicznie na takie rozwiązania. Na Zachodzie wcale nie ma przyzwolenia na obrażanie Polaków ze względu na narodowość. Przez przedstawicieli inteligencji jest to traktowane na równi z rasizmem. Jeśli chodzi o "rasistofobię" - bardzo wiele koszmarnych rzeczy zdarzyło się w historii, takich jak np. segregacja rasowa, niewolnictwo, itp. Lęk przed rasizmem i niejednokrotne przesadzanie z poprawnością polityczną są pokłosiem minionego koszmaru. Uważam jednak, że nadejdzie kiedyś dzień, gdy najzwyczajniej przestanie się liczyć, kto w co wierzy, jaki ma kolor skóry i na jakim terenie się urodził, a najważniejsze się stanie, jakim kto jest człowiekiem. Chamów i zwyrodnialców jest pełno w każdej kulturze, każdym narodzie i każdej rasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś ma ciemną skórę i urodzi się w Ameryce lub w Wielkiej Brytanii? To ma wracać do Afryki?
A kto tak twierdzi.
Wg mnie te statystyki odnośnie populacji Afryki są przesadzone.
Też tak myślę, w związku z wzrastająca liczbą ludności może wybuchnąć wojna o zasoby głównie wodę, no i zmiany w świadomości Afrykanów tez mogą spowodować że zaczną się mniej mnożyć.

Polacy zobaczyli trochę normalnego życia na Zachodzie i też im rurka zmękła :lol: Dużą rolę będzie pełnić laicyzacja. W Nigerii jest mniej niż 1% ateistów.

Nie ma co liczyć na laicyzacje Afryki, wiara u nich również ta w duchy i czary jest tak głęboko zakorzeniona że ma szans na jej wyplenienie czy nawet sekularyzację. Bycie ateistą dla Afrykanów jest nie do przyjęcia, nie mieści się im to w głowie z paroma nawet na ten temat rozmawiałem, Kapuściński tez o tym pisał że tam przyznanie się do ateizmu to najgorsze co może być. Myślę że tamtejsze szkolnictwo odgrywa swoją rolę gdyż jest ono zwykle prowadzone albo finansowane przez różne kościoły a ostatnio niestety przez wahabitów którzy szerzą poprzez szkoły radykalny islam. Czyli są tam albo analfabeci albo osoby po szkole ale o religijnym zabarwieniu także niczego dobrego jeśli o świeckość się spodziewać nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na laicyzacje Afryki, wiara u nich również ta w duchy i czary jest tak głęboko zakorzeniona że ma szans na jej wyplenienie czy nawet sekularyzację. Bycie ateistą dla Afrykanów jest nie do przyjęcia, nie mieści się im to w głowie z paroma nawet na ten temat rozmawiałem, Kapuściński tez o tym pisał że tam przyznanie się do ateizmu to najgorsze co może być. Myślę że tamtejsze szkolnictwo odgrywa swoją rolę gdyż jest ono zwykle prowadzone albo finansowane przez różne kościoły a ostatnio niestety przez wahabitów którzy szerzą poprzez szkoły radykalny islam. Czyli są tam albo analfabeci albo osoby po szkole ale o religijnym zabarwieniu także niczego dobrego jeśli o świeckość się spodziewać nie można.

 

Nie mówię, że to nastąpi za rok, czy dwa, ale kiedyś nastąpi. Tak jak Polska wstanie z kolan za około 10 lat, tak Murzyni też kiedyś dojdą do wniosku, że koncepcja wiary jest do odrzucenia. Kluczowy jest dostęp do informacji, swobodna, niczym nie skrępowana wymiana poglądów. Od tego to się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bogactwa. Łączy się często postępem technicznym. Ale też często wg zasady hodowania pracowników. Pracownik nie może być zbyt biedny, bo stanie się niewydajny, schorowany, itd. Dlatego trzeba go jakoś wykształcić, spełnić podstawowe potrzeby. Chiny to taka fabryka świata. (Pewnie się to zmienia, może już to nieaktualne stwierdzenie). W Faraonie Prusa był znany fragment, odnośnie podatków. Morał płynący: nie zabieraj chłopom wszystkiego, bo to nieopłacalne. Bierz tyle, by chłopi mogli pozostać chłopami.

 

Oczywiście, to teoria, do tego wyizolowana od innych aspektów.

 

Ciekawi mnie oglądanie filmów z USA z lat 80. Ci ludzie już wtedy byli bogatsi, niż my dzisiaj. Mamy zaległości pod tym względem.

Najlepsze numery Playboya to moim zdaniem te z lat 80. Ostatnio ściągnąłem wszystkie numery z Zatoki ":pirate: "

 

James Bond też był wtedy ciekawy. Mój ulubiony odcinek to "View to a kill".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie oglądanie filmów z USA z lat 80. Ci ludzie już wtedy byli bogatsi, niż my dzisiaj.
Amerykanie byli bogatsi wtedy niż teraz są, oczywiście chodzi mi o posiadane nieruchomości czy oszczędności bo jasne że teraz tańsza jest elektronika, rtv czy ubrania bo to wszystko robione jest w Chinach głównie. Polacy są mniej więcej na poziomie państw Europy zachodniej lat 50-60 tych i USA lat 30-tych i nigdy ich nie dogonimy chyba że będzie jakaś wojna, katastrofa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogonimy USA jak będzie wojna? Każdy konflikt zbrojny uderzy bardziej w Polskę niż USA, nie wyobrażam sobie inaczej. Nie wydaje mi się też, abyśmy kogoś ścigali. Polski wzrost gospodarczy już niedługo dostanie zadyszki z powodu braku siły roboczej.

Ameryka jest teraz w lepszej sytuacji gospodarczej niż była w 1980 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogonimy USA jak będzie wojna? Każdy konflikt zbrojny uderzy bardziej w Polskę niż USA, nie wyobrażam sobie inaczej. Nie wydaje mi się też, abyśmy kogoś ścigali. Polski wzrost gospodarczy już niedługo dostanie zadyszki z powodu braku siły roboczej.

Ameryka jest teraz w lepszej sytuacji gospodarczej niż była w 1980 r.

Tak hipotetycznie podałem tą wojnę, np taką która by Polski nie dotyczyła a inne bogatsze kraje tak choć nie wiem czy to możliwe . A co do braku siły roboczej to fakt, no ale przecież pisałeś że im mniej Polaków i niższa rozrodczość tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanom po piętach depczą Chiny,już budują lepsze pociągi.
a w USA nie produkuje się już prawie niczego ( oczywiście w stosunku do wielkości kraju) tylko handel, usługi i finanse :mrgreen: Ale póki co Ameryce ze strony Chin nic nie grozi bo to ich główny rynek zbytu, ale w przyszłości kto wie, gdy Chiny zbudują ogromny popyt wewnętrzny Ameryka przestanie im być aż tak potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tania siła robocza,to był Polak.Kibel,dla Niemca umył,grządkę dla Włocha skopał.Gary,dla Norwega umył,dziś Polaka zastępuję Azer,Pasztun czy Kirgiz.
Polacy są dalej tanią siłą roboczą, nawet informatycy w Polsce co zarabiają po 8 tysięcy w zachodnich korporacjach nią są. Mimo tej całej medialnej propagandy większość Polaków nadal wykonuje najprostsze prace na zachodzie typu sprzątanie, opieka, pracownicy fizyczni w fabrykach i na budowach. A Azerzy i Kirgizi to głównie w Moskwie tak pracują to Polacy mają opinie roboli od najprostszych prac, nawet jakaś angielska arystokratka parę lat temu na łamach mediów twierdziła że w Polsce nie ma żadnych szkół wyższych bo wszyscy jej znani Polacy imali się najprostszych niechcianych przez nikogo prac. Nie wiem jak jest teraz ale koło 2010 roku to Polacy mieli przeciętnie najniższe stawki godzinowe w UK niższe od Hindusów, Pakistańczyków, arabów czy czarnej Afryki bo oni zamiast pracować za marne grosze wolą zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,na pustyni trudno budować miasta.

Kiedyś tania siła robocza,to był Polak.Kibel,dla Niemca umył,grządkę dla Włocha skopał.Gary,dla Norwega umył,dziś Polaka zastępuję Azer,Pasztun czy Kirgiz.
Polacy są dalej tanią siłą roboczą, nawet informatycy w Polsce co zarabiają po 8 tysięcy w zachodnich korporacjach nią są. Mimo tej całej medialnej propagandy większość Polaków nadal wykonuje najprostsze prace na zachodzie typu sprzątanie, opieka, pracownicy fizyczni w fabrykach i na budowach. A Azerzy i Kirgizi to głównie w Moskwie tak pracują to Polacy mają opinie roboli od najprostszych prac, nawet jakaś angielska arystokratka parę lat temu na łamach mediów twierdziła że w Polsce nie ma żadnych szkół wyższych bo wszyscy jej znani Polacy imali się najprostszych niechcianych przez nikogo prac. Nie wiem jak jest teraz ale koło 2010 roku to Polacy mieli przeciętnie najniższe stawki godzinowe w UK niższe od Hindusów, Pakistańczyków, arabów czy czarnej Afryki bo oni zamiast pracować za marne grosze wolą zasiłki.

 

Ja wcale nie jestem dumny,z naszych rodaków.Ale rozumiem,że z czegoś trzeba na ten chlebek uzbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie jestem dumny,z naszych rodaków.Ale rozumiem,że z czegoś trzeba na ten chlebek uzbierać.
Lepiej jak pracują fizycznie niż mieli by żyć z zasiłków. Ukraińcy teraz pracują w Polsce tak jak Polacy na zachodzie, mimo że sporo z nich ma wyższe wykształcenie, takie są koleje ludzi z biednych państw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie jestem dumny,z naszych rodaków.Ale rozumiem,że z czegoś trzeba na ten chlebek uzbierać.
Lepiej jak pracują fizycznie niż mieli by żyć z zasiłków. Ukraińcy teraz pracują w Polsce tak jak Polacy na zachodzie, mimo że sporo z nich ma wyższe wykształcenie, takie są koleje ludzi z biednych państw.

Komuna + wierzenia robią z narodów żebraków. Tylko dla garstki uprzywilejowanych. Smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×